MKS rozbił Zjednoczonych

MKS rozbił Zjednoczonych - Zdjęcie główne

Wydarzenia[img:4855]MKS Kutno rozgromił dziś 7:3 (4:2) czwartoligowy zespół Zjednoczonych Stryków. Spotkanie zostało rozegrane przy sztucznym oświetleniu na boisku bocznym Stadionu Miejskiego.W składzie "żółto-niebieskich" wystąpiło dwóch testowanych zawodników, Michał Gajda oraz Patryk Maśliński. Pierwszy z nich jest wychowankiem Widzewa Łódź, zaś drugi występował ostatnio w Orle Parzęczew. Nie zagrał natomiast Sylwester Płacheta, który po sobotnim meczu z Wartą Jutrzenka uskarża się na kontuzję.

Mecz nie rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy często bezmyślnie tracili piłkę stwarzając sytuacje bramkowe strykowianom. Po dwudziestu minutach pierwszej połowy Zjednoczeni prowadzili już 0:2 po bramkach Mariusza Małeckiego (14 min.) i Jakuba Galanta (18 min.).

Gdy wszyscy oczekiwali kolejnych goli od przyjezdnych, do głosu doszli nasi piłkarze. Najpierw kontaktową bramkę z kontry zdobył Rafał Więcek (26 min.), a później swój geniusz pokazał Michał Rosiak. Popularny "Rychu" będący ostatnio w wybornej formie w sześć minut skompletował klasycznego hat-tricka (27, 30, 33 min.). Pierwsza połowa meczu zakończyła się rezultatem 4:2 dla "Miejskich".

Na początku drugiej odsłony spotkania kolejnego, czwartego gola dołożył główny bohater dzisiejszego spektaklu, Michał Rosiak (55 min.). Michał w ostatnich trzech sparingach zdobył aż 9 bramek.

Kolejne dwie bramki dla MKS zdobyli Paweł Ocetek (60 min.) oraz Marek Kowalski (77 min.). W 90 minucie wynik na 7:3 po jednej z nielicznych akcji bramkowych dla Zjednoczonych w drugiej połowie meczu ustalił Piotr Wieczorek. Chwilę później Marek Kowalski ładnym strzałem z rzutu wolnego trafił ... w poprzeczkę i sędzia zakończył dzisiejszy sparing.

Mecz mógł się podobać, szczególnie w drugiej połowie, gdy kutnianie mieli pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Goście, którzy grają w IV lidze nie zaprezentowali nic szczególnego, co w dobitny sposób prezentuje wynik. Poniekąd był to rewanż "Miejskich" za letni sparing, w którymZjednoczeni pokonali naszą drużynę takim samym rezultatem.

MKS Kutno - Zjednoczeni Stryków 7:3 (4:2)

0:1 Mariusz Małecki (14 min.)
0:2 Jakub Galant (18 min.)
1:2 Rafał Więcek (26 min.)
2:2 Michał Rosiak (27 min.)
3:2 Michał Rosiak (30 min)
4:2 Michał Rosiak (33 min.)
5:2 Michał Rosiak (55 min.)