Reklama

Reklama

Od jutra duże zmiany w szpitalu. To koniec problemów z kolejkami do poradni?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kłótnie i nieporozumienia pod gabinetami, dwie kolejki do tego samego lekarza, krótko mówiąc - wszechobecny chaos. Tak do tej pory wyglądało oczekiwanie do poradni w kutnowskim szpitalu. Sytuacja powinna ulec zmianie już 1 lutego. Właśnie jutro wchodzą w życie nowe rozwiązania, które mają ułatwić pacjentom dostęp do gabinetów. Wszystko dzięki wprowadzeniu numerków.

Reklama

- W uzgodnieniu z dyrekcją naszego szpitala, z Panem dyrektorem Bartoszem Serendą, doszliśmy do wniosku, żeby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów i wprowadzić numerki do poradni ortopedycznej i chirurgicznej. Pacjent, przychodząc do okienka, rejestrując sie do danego gabinetu na wizytę, będzie informowany, w którym gabinecie który lekarz przyjmuje i do tego gabinetu dostanie konkretny numerek - wyjaśnia kierownik przychodni wielospecjalistycznej opieki ambulatoryjnej, Agnieszka Kowalska - Uważamy że to ułatwi pacjentowi dostęp do poradni, ponieważ do tej pory tworzyły nam się dwie kolejki, pacjenci nie bardzo wiedzieli gdzie się ustawiać, tworzył się chaos. Sądze, że ta forma będzie łatwiejszą formą dostępu pacjenta do danego gabinetu - przekonuje kierownik przychodzni.  

Przy zkaładaniu i wyciąganiu karty, pacjent otrzyma konkretny numerek na plakietce w jednym z trzech kolorów: granatowa i czerwona do poradni ortopedycznej, zaś biało-czarna do poradni chirurgicznej. 

Należy nadmienić, że poza kolejnością przyjmowani będą: pacjenci z wypadku; osoby w trakcie przyjęcia, wyznaczone do zabiegu; z transportu sanitarnego; pacjenci z Domu pomocy Społecznej. 

Wprowadzenie zmian poprzedzone zostało szeregiem spotkań załogi szpitala i dopięciem na ostatni guzik wszystkich kwestii organizacyjnych. 

- Musieliśmy sobie te numerki podrukować, przygotować oznaczenia na drzwi, porozmawiać z załogą. Bo to jest trochę inny sposób pracy, inny sposób informowania ludzi. Kilka razy musieliśmy to przegadać w szerszym gronie - relacjonuje Bartosz Serenda, zastępca dyrektora kutnowskiego szpitala do spraw komunikacji i jakości.

Jak dodaje, rozwiązanie wprowadzane jest prototypowo.

- Być może nie wszystko będzie tak, jakbyśmy chcieli, może będziemy jeszcze wprowadzać zmiany, żeby usprawnić ten system - zapowiada Bartosz Serenda. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy