Reklama

Reklama

Odbudowują podpalony sklep. Ponowne otwarcie coraz bliżej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 18 paź 2021 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa odbudowa sklepu przy ulicy Łęczyckiej w Kutnie, który został podpalony w sierpniu. Właściciele informują o postępach prac, za kilka tygodni wnętrze powinno zostać ponownie wyposażane w regały i niezbędny sprzęt.

Reklama

Odbudowa sklepu w Kutnie - jak idą prace?

Właściciele Delikatesów TDJ Ozdwoscy podali kilka dni temu bardzo optymistyczne dla nich i ich klientów informacje. Odbudowa podpalonego kilka tygodni temu sklepu idzie sprawnie i niedługo wkroczy w kolejne etapy.

- Założyliśmy już nowe krokwie na dach, a w przyszłym tygodniu zostanie on pokryty blachą. Cieszy Nas bardzo to, że budynek będzie już zadaszony i zabezpieczony! W środku również działa już ekipa remontowa - nowe instalacje, ściany.  Robimy wszystko by było jeszcze piękniej – deklarują właściciele sklepu.

Pod koniec listopada sklep powinien zostać wyposażany w nowe meble i sprzęt. 

- O dalszych etapach i dacie ponownego otwarcia będziemy Was informować na bieżąco! – informuje firma TDJ Ozdowscy.

Warto podkreślić, że od razu po zdarzeniu firma zadeklarowała, że żadna z zatrudnionych osób nie straci pracy, a na czas odbudowy personel zostanie rozlokowany w innych punktach TDJ Ozdowscy.

Przypomnijmy, że sklep został podpalony w sierpniu tego roku. 30-latek którego prokuratura podejrzewała o podpalenie budynku przy ulicy Łęczyckiej w Kutnie został tymczasowo aresztowany.

Podpalenie sklepu w Kutnie – „Sprawca nagrywał pożar i chciał pomagać służbom”

Prokuratura informowała nas, że podejrzany był obecny na miejscu pożaru, obserwował akcję gaśniczą i nagrywał ją telefonem. Następnie  nagranie miał udostępniać w internecie.

- Oferował także pomoc w ustaleniu sprawców. Podczas przesłuchania w policji podał, że jest sprawcą jeszcze innych podpaleń do których doszło na terenie Bydgoszczy – mówił w sierpniu Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Prokuratura dodawała, że początkowo - w trakcie "pomocy" służbom - podejrzany wskazywał śledczym innych mężczyzn. Strażacy informowali nas, że spaleniu uległ dach budynku, ogień przeniósł się także na podwieszany sufit którego fragmenty spadły do wnętrza sklepu. Na szczęście w chwili pożaru w środku nikogo nie było i całe zajście nie zakończyło się tragicznie dla kogoś z personelu.

30-latek nie jest mieszkańcem Kutna. Podróżował ze swoja partnerką po Polsce. Śledczy podali, że nocowali w różnych miejsach, a w okresie podpalenia sklepu przy Łęczyckiej wynajmowali pokój w jednym z kutnowskich hoteli.

Póki co firma Delikatesy TDJ Ozdowscy zaprasza klientów do swoich pozostałych punktów zlokalizowanych przy ulicach:

  • Łąkoszyńskiej 68
  • Skłodowskiej-Curie 5a
  • Batorego 13
  • Wyszyńskiego 5 (Kaufland) 
  • Oporowskiej 4 (Carrefur)
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)