Reklama

Reklama

Organizator kutnowskich strajków kobiet przed sądem. "Chcą nas karać za coś, co robimy dobrze" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 26 maja 2021 12:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś w Sądzie Rejonowym w Kutnie odbyła się rozprawa Sebastiana Walczaka, który w naszym mieście organizował pamiętne i czasami bardzo liczne strajki kobiet. Wsparcia udzielali mu inni działacze i sympatycy Lewicy.

Reklama

Dziś obyła się rozprawa organizatora kutnowskich strajków kobiet i lidera kutnowskiej Lewicy, Sebastiana Walczaka. Wcześniej działacze Lewicy zorganizowali konferencję prasową. Udział w niej wzięli m.in. posłanka Anita Sowińska, a także Michał Pietrzak, koordynator Wiosny w okręgu sieradzkim.

- Dziś odbędzie się proces naszego kolegi i działacza Wiosny, Sebastiana Walczaka. Sebastian organizował około 30 protestów, natomiast prokuratura postawiła mu 13 zarzutów m.in. za organizację i przewodniczenie zgromadzeniu zakazanemu, podżeganiu do uczestnictwa w zgromadzeniu zakazanym, używania słów wulgarnych i podżegania do wieszania plakatów – mówiła posłanka Lewicy, Anita Sowińska.

Stwierdziła, że w Polsce prawa do protestów – w myśl konstytucji – nie można ograniczać, chyba, że wprowadzony został stan wyjątkowy.

Michał Pietrzak dodał, że działacze Lewicy przyszli dziś pod Sąd Rejonowy w Kutnie by okazać solidarność z Sebastianem Walczakiem.

- Hasłem, które nam wszystkim towarzyszyło w trakcie maszerowania po ulicach było „nigdy nie będziesz szła sama, nigdy nie będziesz szedł sam”. Chcemy dać temu wyraz, dlatego tu jesteśmy. Przyjechaliśmy tu z Łodzi, z Pabianic. Wcześniej byliśmy także w Sieradzu dlatego, że nasza koleżanka również miała tam proces. Skończył się on uniewinnieniem – mówił Michał Pietrzak.

- Dobrze, że to trafiło na mnie, a nie na kogoś o słabszej psychice. Uważam, że bronienie kobiet, bronienie praw człowieka jest czymś dobrym. Nasze państwo za coś, co robimy dobrze, próbuje nas ukarać – mówił kilka chwil przed udaniem się na rozprawę Sebastian Walczak.

Po południu działacz Lewicy poinformował, że dwa postępowania, których dotyczyła dzisiejsza rozprawa, zostały umorzone.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)
 • 2 miesiące temu | ocena +5 / -2

  Ja nie mogę.

  Obejrzałem galerię i zachodze w głowę, co to ma być? czterech aktywistów na krzyż w tym jedna przyjezdna, a siwy podstarzaly jegomość odkrył Amerykę, że jest wiosna.Pękam ze śmiechu. Proszę, przestańcie już bronić tych kobiet, myślę, że one tego nie chcą, to żenada.

 • 2 miesiące temu | ocena +5 / -2

  Szok

  Ten ostatni cytat z jego wypowiedzi, mówi o obronie praw kobiet i człowieka, a kto obroni te maleńkie kobiety i tych ludzi, zupełnie bezbronnych jeszcze w łonach, oni nie mają swoich praw? acha ich nie widać, więc można je mordować. Prawo do zabijania to nie prawo, to bezprawie.

 • 2 miesiące temu | ocena +9 / -8

  PPSowiec

  Każdy kto ma inne zdanie... niż te osobopostacie i nie popierał napaści i niszczenia mienia jest pisowskim trolem :) :) ...to walczymy o demokrację :) razem

 • 2 miesiące temu | ocena +4 / -22

  keith

  już obudzili się pisowscy trolle

 • 2 miesiące temu | ocena +25 / -9

  Rysio

  W przyzwoitym państwie dostałby od policji po ryju i po sprawie!

 • 2 miesiące temu | ocena +28 / -9

  Magda M

  W czasie pandemii organizował protesty narażając ludzkie zdrowie i życie!!!

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -4

   Oko

   O, serio-?Panu prezesowi też nie przeszkadzala pandemia i zorganizował wybory.Mgła covidowa?