Reklama

Reklama

Paliło się składowisko opon. Z ogniem walczyło aż dziesięć zastępów straży pożarnej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 12 maj 2022 19:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aż dziesięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej w miejscowości Koryta w sąsiednim powiecie łęczyckim. Doszło tam do pożaru składowiska opon i palet, który mógł być sporym zagrożeniem dla znajdującego się w pobliżu budynku mieszkalnego. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji strażaków ogień nie rozprzestrzenił się dalej.

Reklama

Zgłoszenie o palących się śmieciach w miejscowości Koryta (gm. Daszyna) wpłynęło do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy 11 maja około godz. 14:00. 

Na miejsce zadysponowano liczne siły straży pożarnej: 3 zastępy z KP PSP w Łęczycy, 3 zastępy z OSP w KSRG (OSP Daszyna i OSP Witonia), oraz 4 zastępy z OSP spoza KSRG (OSP Jarochów, OSP Siedlec, OSP Sławęcin, OSP Stara Żelazna), łącznie 39 strażaków. 

- Działania straży pożarnej polegały na podawaniu prądu wody w natarciu na palącą się suchą trawę oraz krzewy na nieużytku  oraz prądu wody w  obronie zagrożonego budynku mieszkalnego jednorodzinnego; podawaniu dwóch prądów piany ciężkiej w natarciu na palące się składowisko opon i palet; przeszukaniu terenu - osób poszkodowanych nie stwierdzono – informuje asp. Grzegorz Sobiński, oficer prasowy KP PSP w Łęczycy.

Działania strażaków trwały niemal 3,5 godziny i zakończyły się około 17:30. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

Info: KP PSP w Łęczycy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy