Reklama

Reklama

Parking na Placu Wolności podczas burzy za darmo? Wpłynęło zapytanie do prezydenta

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Parking na Placu Wolności podczas burzy za darmo? Wpłynęło zapytanie do prezydenta - Zdjęcie główne

Do prezydenta wpłynęło pismo o udostępnienie parkingu na Placu Wolności podczas burz | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ostatnimi dniami burze mocno dają się we znaki mieszkańcom Kutna i okolic. Z tego powodu lokalna działaczka Koalicji Obywatelskiej, Martyna Stasiak, wystąpiła z pewną prośbą do prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego. O co dokładnie chodzi?

Reklama

- W ostatnich dniach w naszym regionie występują burze i porywy wiatru nawet do 120 km/h. Wydano ostrzeżenia najwyższego stopnia dla Kutna i okolic. Strażacy cały czas usuwają skutki ostatnich nawałnic. Zerwane dachy, linie energetyczne oraz powalone drzewa to niestety ostatnio codzienny widok w naszym regionie - czytamy w piśmie do prezydenta. 

Jak dowiadujemy się z dalszej treści pisma, chodzi o udostępnienie za darmo zadaszonego parkingu na Placu Wolności w najbliższe noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Pojawiła się również prośba o zrobienie tego samego w inne dni, kiedy zostanie wydany alert dla naszego miasta, tak, by mieszkańcy okolic mogli bezpiecznie zostawić swoje samochody.

- Z samego rana skierowałam prośbę do Prezydenta Miasta dotyczącą możliwości w nagłych sytuacjach i alertach pogodowych wykorzystania parkingu pod Placem Wolności do celów ochrony mienia mieszkańców w postaci darmowego dostępu do parkingu w celu uniknięcia szkód i strat materialnych – informuje Martyna Stasiak.

Działaczka zwróciła też uwagę na fakt, iż nie każdy mieszkaniec posiada garaż, w którym mógłby bez obaw zostawić swój samochód na czas burzy. Udostępnienie tego miejsca mogłoby zatem zmniejszyć szkody kolejnych ewentualnych nawałnic. 

Jaka będzie odpowiedź w tej sprawie, przekonamy się niedługo. Na chwilę obecną wiadomo, że ponieważ parking jest płatny, niezbędne będzie ustanowienie uchwały w tej sprawie przez Urząd Miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy