Nowa blistrownica zwiększy produkcję blistrów o ok. 60 proc. w stosunku do obecnie pracującego modelu. Natomiast w przypadku kartoniarki jednostkowej, wydajność pakowania produktów leczniczych do opakowań jednostkowych wzrośnie ponad dwukrotnie. Z kolei sam proces pakowania kartoników jednostkowych leków w opakowania zbiorcze będzie odbywał się w sposób automatyczny. Planowany termin wprowadzenia linii do bieżącej produkcji to przełom listopada i grudnia tego roku. Tym samym zakład produkcyjny kutnowskiego producenta leków generycznych będzie dysponował łącznie 5 liniami blistrująco-pakującymi w obszarze suchych form leków.
Poza zwiększeniem wydajności produkcji, inwestycja jest związana także z rozwojem kompetencji firmy jako potencjalnego wytwórcy kontraktowego oraz ze zrealizowaną jeszcze w ubiegłym roku modernizacją parku maszynowego Laboratorium Formulacji. Umożliwia on prace badawczo-rozwojowe nad produktami leczniczymi w postaciach farmaceutycznych, dotychczas niewystępujących w portfolio spółki (tabletki wielowarstwowe o modyfikowanym uwalnianiu substancji czynnej), zgodnie ze strategią tworzenia leków generycznych z wartością dodaną (GX+).
- Nowe urządzenia to cała gama wymiernych korzyści. Po pierwsze zwiększamy możliwości produkcyjne. Kolejna korzyść to unowocześnianie technologiczne firmy. Musimy stale przewidywać i wyprzedzać potrzeby firmy, a nie za nimi nadążać. Dlatego inwestowanie w linie produkcyjne, w technologię w całej strukturze, to proces, który trwa nieprzerwanie. Rozwijając jeden obszar, automatycznie, jak w systemie naczyń połączonych, doskonalimy warunki działania w innych - mówi Jarosław Stępniak, Główny Technolog w Grupie Polfarmex.
To nie jedyna inwestycja w obszar wytwarzania w Kutnie. Wcześniej park maszynowy Polfarmex S.A. zyskał nowoczesną suszarnię, mieszarko-granulator i powlekarkę, co pozwoliło dostosować proces produkcji w skali przemysłowej do wymagań procesów rozwojowych produktów leczniczych w obszarze półtechnicznym.
Poczynione inwestycje wprost wynikają z głównych założeń długofalowej strategii rozwoju Grupy Polfarmex. Opiera się ona na trzech filarach:
• Rozwój leków generycznych z wartością dodaną (GX+)
• Dalszy rozwój linii produktów wziewnych na bazie zdobytej wiedzy i doświadczenia w zakresie wytwarzania proszkowych inhalatorów wielodawkowych.
• Rozwoju leków biotechnologicznych w tym opracowanie technologii otrzymywania biopodobnego analogu insuliny ludzkiej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.