Reklama

Reklama

Powołali Chorągiew Rycerzy św. Jana Pawła II [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 22 sty 2022 13:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W jednej z parafii w naszym regionie powołano pierwszą w naszej diecezji chorągiew Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II.

Reklama

Chodzi o parafię pw. NMP Królowej i św. Aleksego w Tumie. Tamtejszy proboszcz podkreśla, że pomysł na powołanie takiego zakonu powstał już dawno.

- Chciałem, by przy  parafii powstała wspólnota mężczyzn, których charyzmat w głównej mierze oparty będzie o pogłębianie i szerzenie nauczania Jana Pawła II. Ten Wielki papież był w Tumie jako kard. Wojtyła na uroczystościach milenijnych w 1967 r. Przeszukując internet i szukając takiej wspólnoty, natrafiłem na Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II - opowiada ks. Piotr Nowak. 

Brat Paweł Biliński z Grodziska Mazowieckiego przybył do parafii 26 września 2021 r. aby zachęcić mężczyzn do udziału w Rycerstwie. Tak powoli rodził się Zakon w Tumie. 

- Nic więcej niż to co mężczyzna czyni: najpierw rodzina, praca, obowiązki a dalej rycerstwo. Podstawowym celem jest formacja mężczyzn katolickich, którzy swoim życiem dają świadectwo męskości i świętości- wyjaśnia br. Paweł.

Portal „Gość Łowicki” dodał, że w szeregi rycerzy św. Jana Pawła II włączono siedmiu mężczyzn z tumskiej parafii. 

- Wszyscy otrzymali mantulle, czyli płaszcze rycerskie, na które przywdziali otrzymany podczas inwestytury pektorał rycerski, a także różańce, które w zakonie są niczym miecze przeciw złu. Znakiem przyjęcia było uroczyste błogosławieństwo udzielone przez bp. Osiala – podkreśla „Gość Łowicki”

info: Parafia NMP Królowej i św. Aleksego w Tumie & Gość Łowicki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy