Reklama

Powyborcze komentarze przegranych

Opublikowano:
Autor:

Powyborcze komentarze przegranych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ciągu ostatnich tygodni dwoili się i troili w walce o zainteresowanie wyborców. Przegrali, ale wszyscy wyciągnęli lekcje na przyszłość. Jak kandydaci na prezydenta Kutna komentują tegoroczne wybory samorządowe?

Ewa Rzymkowska (Prawo i Sprawiedliwość) zdobyła 4707 głosów (25,49 proc.) i musiała uznać wyższość Zbigniewa Burzyńskiego, lecz zanotowała najlepszy "drugi rezultat" w wyborach prezydenckich od 2002 roku, czyli od kiedy Burzyński zasiada w fotelu prezydenta. Udało jej się wywalczyć mandat radnej rady miasta. W sumie PiS do RM wprowadza 8 osób.

- Wybory już za nami. Pragnę pogratulować panu Prezydentowi Zbigniewowi Burzyńskiemu oraz wszystkim przyszłym radnym osiągniętych wyników. Prawo i Sprawiedliwość ma 8 radnych w Radzie Miasta Kutno. Wynik bardzo dobry. Jednocześnie dziękuję za każdy oddany na mnie głos. Otrzymałam ich (do Rady Miasta) aż 769. Obiecuję, że nie zawiodę – podsumowuje wybory Rzymkowska.

Janusz Pawlak (Koalicja Obywatelska) zdobył 833 głosów (4,51 proc.). W wyścigu o fotel prezydenta uplasował się na ostatnim stopniu podium i nie udało mu się wywalczyć miejsca w radzie miasta. Na pocieszenie pozostaje mu fakt, że zasiądzie w niej jego partyjna koleżanka, Małgorzata Żurada. J. Pawlak gratuluje wyniku Zbigniewowi Burzyńskiemu i dziękuje wyborcom za głosy.

- Wszystkim biorącym udział w wyborach samorządowych chciałbym serdecznie podziękować. Za każdy oddany głos na Koalicję Obywatelską dziękuję mieszkańcom Kutna i Powiatu. Jednocześnie chciałbym pogratulować panu Zbigniewowi Burzyńskiemu rezultatu w wyborach na prezydenta. Pora wziąć się do pracy na rzecz miasta i powiatu – zwraca się do wyborcówPawlak.

Rafał Małyszek (Kukiz`15) zdobył 816 głosów (4,42 proc.). Do trzeciego miejsca zabrakło mu więc doprawdy niewiele. Zarówno jemu, jak i innym kandydatom z Kukiz`15 nie udało się wywalczyć mandatów do Rady Miasta. Małyszek do wszystkiego podchodzi jednak z optymizmem i podkreśla, że jego kampania nie była finansowana z portfeli Polaków.

- Dziękuję za oddane głosy i okazane mi i naszej drużynie zaufanie. 4 lata temu Ruch Kukiz`15 jeszcze nie istniał, a mimo to w tych wyborach samorządowych mieliśmy znaczący udział. Ponadto na prowadzenie kampanii w przeciwieństwie do pozostałych partii, nie wzięliśmy ani grosza z kieszeni podatników, dlatego wszystkie materiały wyborcze zostały opłacone prywatnymi środkami kandydatów. Dziękuję także naszym kandydatom i wszystkim osobom zaangażowanym we wspólne działanie. Dzięki tym wyborom liczba aktywnych działaczy w naszym regionie uległa zwiększeniu a to będzie procentować w przyszłości! Potrafisz Polsko! - komentuje Małyszek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE