Reklama

Reklama

Protest pod kutnowską ubojnią. Weganie znów w naszym mieście [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pod kutnowską ubojnią przy ulicy Wschodniej odbędzie się protest wegan. To kolejna podobna akcja zorganizowana w naszym mieście.

Reklama

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że w przyszłym tygodniu weganie planują czuwanie pod jedną z ubojni. Od organizatora wydarzenia dowiedzieliśmy się, że chodzi o ubojnię z naszego miasta.

- Będziemy świadkami tysięcy świń wysyłanych na rzeź, zostaniemy z nimi w ich ostatnich chwilach, dokumentując je w celu pokazania historii zwierząt hodowlanych, dzieląc się z nimi czułością i miłością. Robimy to, aby podnieść świadomość ludzi na temat losu zwierząt hodowlanych. Rzeźnia, pod którą się zbierzemy, dokonuje uboju 16 tysięcy świń dziennie, co daje 80 tysięcy zabranych istnień tygodniowo. Jest to największa rzeźnia w Polsce i trzecia największa w Europie – mówią aktywiści Torun Animal Save, organizatorzy czuwania.

To kolejna podobna akcja w Kutnie. Poprzednio uczestnicy tych wydarzeń robili zdjęcia zwierzętom, filmowali je, dokarmiali, czy dawali wodę.

Aktywiści w trakcie czuwań starają się przestrzegać zasad bezpieczeństwa, dotąd nie dochodziło także do poważniejszych konfliktów czy nieporozumień z kierowcami cięzarówek, bądź pracownikami ubojni. Wyjątkiem była sytuacja opisywana przez nas W TYM MIEJSCU.

W galerii znajdują się zdjęcia z jednej z poprzednich akcji wegan w naszym mieście. Najbliższy protest przy Wschodniej w Kutnie odbędzie się 11 sierpnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy