Reklama

Reklama

Rewitalizacja Pałacu Saskiego dobiega końca. Otwarcie już wkrótce!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Rewitalizacja Pałacu Saskiego dobiega końca. Otwarcie już wkrótce! - Zdjęcie główne

Remont Pałacu Saskiego dobiega końca. Znamy datę otwarcia | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszystko wskazuje na to, że rewitalizacja Pałacu Saskiego wreszcie zbliża się do końca. Prace remontowe mają zostać sfinalizowane w 2023 roku. Kutnowskie muzeum podkreśla, że z okazji otwarcia obiektu planowana jest duża impreza rekonstrukcyjna. Kiedy możemy się jej spodziewać?

Reklama

Przyszły rok zapowiada się szczególnie. To właśnie w tym czasie zaplanowano otwarcie dla zwiedzających najstarszego zabytku w Kutnie, czyli Pałacu Saskiego z 1750 r. 

Możemy spodziewać się wielu uroczystości i imprez. Jedną z nich jest planowana impreza rekonstrukcyjna w drugi weekend września (8-10.09.2023). Będzie ona osadzona w realiach I połowy XVIII wieku, a w jej ramach wystawiane będą m.in. kramy rzemieślnicze. 

Muzeum zaprasza rekonstruktorów do współpracy:

- Wszystkie osoby, które trudnią się odtwarzaniem dawnych rzemiosł a w szczególności: krawiec, szewc, kuśnierz, piekarz, piwowar,  kowal, sukiennik, płóciennik, bednarz, rzeźnik, szklarz, mularz(murarz), cyrulik, a także garncarz, cieśla, kaletnik, zielarz, wikliniarz, bartnik, rymarz i inne…prosimy o przesłanie swojej oferty do dnia 24 listopada 2022 (24.11.2022) na adres:oswiata@muzeumkutno.com lub kontakt pod numerem: 510 232 176 - czytamy na stronie Pałacu Saskiego na Facebooku.

Przypomnijmy, rewitalizacja Pałacu Saskiego trwa od 2019 roku. Nowy kompleks ma być jedną z wizytówek Miasta Róż. Znacznie wzrośnie też liczba eksponatów - pojawią się m.in. dzieła wypożyczone z Drezna, Wilanowa, czy Zamku Królewskiego w Warszawie.

Według założeń w nowej przestrzeni muzealnej będzie można zobaczyć wiele aspektów królewskiego życia Augusta III Sasa. Zajrzymy m.in. do królewskiej sypialni, jadalni czy kaplicy, w której władca Polski modlił się podczas pobytu w Kutnie. Wiele z ekspozycji poświęconych będzie podróży władcy, ponieważ Pałac Saski w Kutnie był jednym z przystanków króla na trasie z Warszawy do Drezna.

Prowadzone prace obejmują remont, przebudowę, częściową odbudowę i rozbudowę, oraz: 

  • budowę 2-kondygnacyjnego pawilonu ekspozycyjnego,
  • budowę 3 łączników w tym podziemnego łączącego pawilon ekspozycyjny z budynkiem pałacu,
  • zagospodarowanie terenu oraz wykonanie przyłączy sieciowych dla wszystkich ww. obiektów,
  • remont oraz przebudowę budynku ratusza miejskiego.

 

Po przeprowadzeniu prac rewaloryzacyjnych znajdą się tu miejsca przeznaczone na muzeum, organizację działań kulturalnych i edukacyjnych dla różnych grup wiekowych.

Info: Pałac Saski/własne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy