Reklama

Reklama

Ruszyła druga tura. Wiadomo, ilu kutnowskich nauczycieli zaszczepi się przeciwko COViD-19

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Ruszyła druga tura. Wiadomo, ilu kutnowskich nauczycieli zaszczepi się przeciwko COViD-19 - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Najpierw szczepili się nauczyciele pracujący stacjonarnie, teraz przyszedł czas na tych, którzy na tę chwilę pracują jeszcze z domu. Termin zgłoszeń do drugiej tury szczepień minął 19 lutego. Ilu nauczycieli z kutnowskich szkół wyraziło chęć zaszczepienia przeciwko COViS-19?

Reklama

W drugiej turze szczepią się nauczyciele pracujący zdalnie, czyli ci, którzy nauczają w klasach IV – VIII szkół podstawowych, nauczyciele ze szkół średnich, a także wykładowcy akademiccy. Osoby rejestrujące się nie mogły mieć jednak ukończonych 65 lat.

W Kutnie do pierwszej tury szczepień zgłosiło się około 70 procent nauczycieli, wychowawców przedszkolnych i pracowników oświaty. Chęć skorzystania ze szczepionki w drugiej turze zabiegów wyraziło prawie 67% nauczycieli z kutnowskich szkół.

- Największy odsetek nauczycieli zadeklarował chęć przyjęcia szczepionki w Szkole Podstawowej nr 4. Było to prawie 82% chętnych. 72,5% zdecydował się na zabieg w Szkole Podstawowej nr 1. Najmniejszy procent zadeklarowanych nauczycieli był w Szkole Podstawowej nr 9, gdzie gotowość do szczepień zgłosiło nieco ponad 54% wszystkich uprawnionych pedagogów – mówi Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego kutnowskiego Urzędu Miasta.

Warto jednak podkreślić, że we wspomnianej SP nr 9 troje nauczycieli nie mogło przyjąć szczepionki z powodu wieku powyżej 60 lat. W sumie do szczepień zgłosiło się 105 nauczycieli uczących w klasach IV-VIII spośród 158 uprawnionych. Dodatkowo troje nauczycieli, którzy nie zdążyli zgłosić się do szczepienia w pierwszej turze, skorzysta z zabiegu w drugim terminie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy