Reklama

Reklama

Ruszyły prace nad parkiem przy szpitalu! Sponsorzy fundują ławeczki, inni deklarują ciężką pracę "po godzinach" [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: pon, 6 cze 2022 18:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rano ruszyły prace nad utworzeniem parku na tyłach budynku Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. To inicjatywa społeczna i jej realizacja jest możliwa dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu wielu osób. Park ma zostać oddany w ciągu najbliższych tygodni, a my poznaliśmy szczegóły dotyczące tego zadania.

Reklama

- To park przyszpitalny na potrzeby pacjentów ZOL-u, rehabilitacji. W przyszłości chcielibyśmy, żeby na tym obszarze działy się różnego rodzaju szpitalne inicjatywy – mówi Bartosz Serenda, Zastępca Dyrektora ds. Komunikacji i Jakości w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym.

Chodzi tutaj o koncerty, występy młodzieży, przeróżne spotkania, czy miejsce startu dla wycieczek rowerowych. Prace nad skwerem ruszyły dziś rano.

- Dzisiaj najgorsza i najtrudniejsza robota – zdarcie zieleniny z zewnątrz i wyrównanie terenu. Na pewno w tym tygodniu z tym wszystkim skończymy. Wtedy zaprosimy wszystkich, którzy chcieliby dołożyć się swoją pracą do powstania parku. Będziemy budować skwerek, robić nasadzenia, zieloną łąkę kwietną – wylicza Bartosz Serenda.

Oprócz tego powstanie trawnik, teren otoczy drewniany płot, powstaną alejki z kostki, zamontowane zostaną ławki. Możliwe, że uda się zamontować nowe oświetlenie, a pod ziemią zostanie zakopana kapsuła czasu.

- Kapsuła zostanie zakopana dla następnych pokoleń. Nad nią będzie skwer z tablicą i informacją, że danego dnia danego roku mieszkańcy powiatu kutnowskiego zostawili pamiątkę, otworzyć za sto lat – wyjaśnia B. Serenda.

Warto tu dodać, że szpital nie ponosi kosztów związanych z utworzeniem parku – inicjatywa jest realizowana dzięki wsparciu zwykłych mieszkańców powiatu kutnowskiego, a także sponsorów.

- Każdy angażuje się tyle, na ile może. Ja również pomagam. Mimo, że nie umiem układać kostki to będę chciał się tego nauczyć – zapewnia Zastępca Dyrektora ds. Komunikacji i Jakości w KSS.

Społecznicy zaangażowani w utworzenie parku będą tam pracować w czasie wolnym i w weekendy. Montaż dziesięciu ławek ufundują wspomniani sponsorzy. Póki co jest ich sześciu. Szpital szuka więc jeszcze czterech sponsorów i zachęca do włączenia się w tę inicjatywę m.in. radnych.

Park ma zostać utworzony do końca czerwca. 

W galerii zdjęcia z pierwszego etapu prac. Poniżej materiał wideo i więcej informacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy