Reklama

Są wyniki matur. Jaka zdawalność w naszym powiecie?

Opublikowano:
Autor:

Są wyniki matur. Jaka zdawalność w naszym powiecie?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już są wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. Jesteście ciekawi, jak poszło uczniom ze szkół powiatu kutnowskiego? Poziom zdawalności zagwarantował nam 7 miejsce w skali województwa.

Do matur z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju 2019 roku przystąpiło 15632 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników). W Łódzkiem egzamin dojrzałości zdało ogółem 80 procent maturzystów, 13 proc. z kolei ma prawo do poprawki. W samych liceach znajdujących się na terenie naszego województwa maturę zdało 86 proc. abiturientów, a 9 proc. ma prawo do poprawki, z kolei w technikach sukces odniosło 70 proc., a 21 proc. może przystąpić do egzaminu poprawkowego.

Absolwentów z powiatu kutnowskiego, którzy przystąpili do egzaminu dojrzałości było w tym roku 597, z czego 472 go zdało. Zdawalność wynosiła u nas 79,1 proc gwarantując tym samym 7 miejsce w województwie.

Jak abiturientom szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Kutnie poszło na egzaminach z poszczególnych przedmiotów? Średni wynik, jaki 602 maturzystów uzyskało z podstawy z języka polskiego wyniósł 50 proc., zaś z rozszerzenia - 45 proc. przy 146 zdających. Królowa nauk natomiast okazała się w tym roku łaskawsza, bo średni wynik uzyskany w powiecie kutnowskim z tego przedmiotu wyniósł 56 proc. Rozszerzenie, które pisało 131 osób, poszło nieco gorzej, bo tutaj średni wynik wynosi 42,2 proc.

Trzecim obowiązkowym przedmiotem na maturze jest język obcy. Najchętniej wybieranym był angielski. Do podstawowego egzaminu z tego przedmiotu przystąpiło 574 absolwentów uzyskując średni wynik 66,6 proc. Do rozszerzenia podeszło 287 maturzystów i zdobyli oni średni wynik 52,6 proc.

Jak poszło maturzystom ze szkół prowadzonych przez nasz powiat z innych przedmiotów? Możecie sprawdzić TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE