Sukces kutnowskich szachistów

Sukces kutnowskich szachistów - Zdjęcie główne

WydarzeniaRozegrana w ramach Dni Kutna Mała Olimpiada Szachowa Ziemi Łódzkiej przyniosła kutnowskim szachom spory sukces. Zajęcie I miejsca i zdobycie złotych medali w kategorii szkół ponadpodstawowych przez drużynę Kutna w składzie: Miłosz Zwarycz, Tomasz Mirowski, Maciej Budnicki, Kinga Wojciechowska. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Zdun, a na trzecim "Pałac" Nieborów.

Lider kutnowskiej drużyny Miłosz Zwarycz zdobył Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego za najlepszy wynik indywidualny, wygrywając na pierwszej szachownicy wszystkie partie.

Sukcesem organizacyjnym było wystawienie osiem drużyn z Kutna w kategorii szkół podstawowych, niestety ilość nie przeszła w jakość. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobyła drużyna "Pałac" Nieborów, a drugie "Szach-Centrum" Łódź. Drużyny reprezentujące kutnowskie szkoły podstawowe zajęły dalsze miejsca, a mianowicie: 4. SP 9 Pierwsza", 5. SP 6 "Dzikie Koty" 7. SP 6 "PKS", 8. SP 1 (Pierwsza), 9. SP 6 "Matrix", 10. SP 1 (Druga) 11. SP 9 (Druga), 12. SP 4.Najlepiej prezentowali się młodzi szachiści ze Szkoły Podstawowej nr 6, która wystawiła aż trzy drużyny co jest załugą kierownika świetlicy Wiesława Zwarycza.

W turnieju przeprowadzono również klasyfikację powiatów. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyło Kutno, a w kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężył Łowicz.