Szachowe Grand Prix Kutna

Szachowe Grand Prix Kutna - Zdjęcie główne

WydarzeniaW minioną sobotę został rozegrany pierwszy z dwóch zaplanowanych turniejów Grand Prix Kutna na rok 2008. Licznie przybyli szachiści z Kutna, Krośniewic, Gostynina, Zdun i Torunia walczyli o nagrodę główną, którą stanowił puchar prezydenta miasta.W turnieju zwyciężył, odnosząc kolejny sukces, kutnowski junior Miłosz Zwarycz. Wyprzedził on silnego, utytułowanego kandydata na mistrza, zawodnika toruńskiej ligowej drużyny - Mirosława Gawrońskiego. Obaj osiągnęli piękny rezultat po 8,5 pkt z każdej z dziewięciu partii, ale dodatkowy system punktacji, tzw. Buholtz, wskazał na zwycięstwo Miłosza Zwarycza (M. Zwarycz – 51 pkt, M. Gawroński 46,5 pkt).

W turnieju punkty do Grand Prix zdobyli: 1. Miłosz Zwarycz – 15 pkt., Mirosław Gawroński – 10 pkt., Tomasz Mirowski – 9 pkt., Mateusz Dzierżawski – 8 pkt., Waldemar Dudziński – 7 pkt., Maciej Budnicki – 6 pkt., Maciej Przybysz – 5 pkt., Łukasz Łąpieś – 4 pkt., Michał Przybysz – 3 pkt., Andrzej Mirowski – 2 pkt., Henryk Ożarek – 1 pkt.

Pozostali zawodnicy mają szansę odegrać się w drugim turnieju, który odbędzie się w sobotę, 6 grudnia w sali Gimnazjum nr 1 przy ul. Troczewskiego 2. Początek godzina 10.00. Organizatorzy, czyli Szachowy Uczniowski Klub Sportowy w Kutnie, serdecznie zapraszają wszystkich chętnych. Turniej jest otwarty, mogą grać wszyscy bez względu na miejsce zamieszkania i posiadanie umiejętności. Nagrody czekają!