Reklama

Reklama

Szlachetne serca licealistów. Zrezygnowali z prezentów na Mikołajki, woleli stworzyć paczkę dla potrzebujących [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 4 gru 2021 16:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Postawą godną naśladowania wykazali się uczniowie kutnowskiego "Dąbrowszczaka". Licealiści ponad własne zachcianki stawiają pomoc osobom potrzebującym i zamiast obdarowywać się mikołajkowymi prezentami, postanowili pomóc jednej z rodzin włączonych do tegorocznej bazy Szlachetnej Paczki.

Reklama

- Czy Wy już  wiecie, że zbliża się najbardziej magiczny Weekend w roku? tak, tak! .... wielkimi krokami zbliża się Weekend Cudów! Mówi się, że przykład idzie z góry - piszą Super W. z powiatu kutnowskiego. 

 Taki przykład daje młodzież z klasy 3c o profilu biologiczno-chemicznym z I LO im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie.  

- W ramach Mikołajek, zamiast kupować sobie prezenty, wybierają Rodzinę w Szlachetnej Paczce i wspólnie tworzą paczkę. Cudowna młodzież, godna  naśladowania - piszą wolonatriusze z powiatu kutnowskiego. - W naszym rejonie pozostała jeszcze jedna Rodzina,  kolejna pojawi się lada dzień. Nie zostawiajmy ich bez pomocy - apelują. 

Jak dodają SUper W., jedna rodzina potrzebująca pomocy znajduje się również w rejonie Żychlin. 

W tym roku finał Szlachetnej Paczki, czyli tzw. Weekend Cudów, przypada w dniach 11–12 grudnia 2021 roku. To wtedy Darczyńcy dostarczają do magazynów paczki, które następnie są przekazywane Rodzinom w potrzebie.

Przypomnijmy, ze Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce, działającym od 2001 roku. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi, zaś Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)