Reklama

Reklama

„Troczewski” ma najlepszych kucharzy! Ogólnopolski konkurs w Kutnie rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miniony piątek upłynął w „Troczewskim” pod znakiem kulinarnych zmagań. Tego dnia bowiem miała miejsce VI edycja Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz. W tym roku odbył się on pod hasłem: „Wariacje kulinarne z rybami w roli głównej”. Jest to ogólnopolski konkurs organizowany przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach i Zespół Szkół Spożywczych w Zabrzu, a jego celem jest przede wszystkim rozwijanie i pogłębianie wiedzy oraz umiejętności uczniów kształcących się w zawodzie kucharz.

Reklama

Turniej został przeprowadzony przez nauczycieli przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie (koordynatorem działań była Emilia Durka).

W skład jury weszli nie tylko przedstawiciele organu prowadzącego i nauczyciele przedmiotów zawodowych, ale również Mistrz kulinarny Daniel Jakubiec (właściciel Kulinarnej Szkoły by Daniel Jakubiec), Chef Kamil Kamorski (szef kuchni Sali Bankietowej Magnolia) oraz Chef Piotr Szarwas (kucharz z restauracji Rondo). 

Sześcioro uczestników turnieju z Łodzi, Wielunia i Kutna świetnie poradziło sobie z testem teoretycznym i sprawdziło swoje umiejętności kulinarne, wykonując trzy porcje dania zasadniczego zgodnie z tematem konkursu. 

Niekwestionowanymi zwycięzcami okazali się uczniowie szkoły goszczącej uczestników turnieju. Marcel Kanas i Ewelina Gontarek z „Troczewskiego” zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce, zaś na trzecim miejscu uplasował się uczeń Zespołu Szkół Nr 1 z Wielunia. Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali nagrody i dyplomy, podziękowania trafiły również do nauczycieli, pod kierunkiem których młodzież doskonaliła swoje umiejętności.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie rozpoczną teraz przygotowania do etapu ogólnopolskiego, w którym stawką jest zwolnienie z części teoretycznej egzaminu zawodowego.

Info: ZS nr 2 im. A. Troczewskiego w Kutnie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy