Reklama

Reklama

Trwa szacowanie strat po ostatnich wichurach. MOPS przyjmuje wnioski o zasiłki [FOTO]

Opublikowano: pt, 25 lut 2022 06:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie wpływają pierwsze wnioski mieszkańców o szacowanie szkód, spowodowanych gwałtownym wiatrem w miniony weekend. Cały czas można starać się o zasiłki.

Reklama

W związku z napływającymi pierwszymi wnioskami, 23 lutego prace rozpoczęła komisja do spraw szacowania strat. W jej skład wchodzą przedstawiciele urzędu miasta oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie. 

Członkowie komisji przeprowadzili wizję lokalną, szkoda dotyczyła zniszczenia pokrycia dachowego budynku mieszkalnego przy ul. Raszewskiej. Obecnie trwa szacowanie strat.

Osoby poszkodowane przez wichury szczegółowe informacje dotyczące uzyskania pomocy doraźnej mogą uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kutnie pod numerami tel. 24 253 44 46, 24 253 78 47. 

Środki finansowe na wypłatę zasiłków w ramach pomocy doraźnej bądź na remont albo odbudowę budynków mieszkalnych pochodzić będą z rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Więcej o tym, jak złożyć wniosek i czego dotyczy wsparcie finansowe znajdziecie tutaj - Kutno: miasto pomoże poszkodowanym przez nawałnicę. Co trzeba zrobić, aby otrzymać wsparcie?

Info: UM Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)