Turniej w piłce nożnej dla SP nr 5

Turniej w piłce nożnej dla SP nr 5 - Zdjęcie główne

WydarzeniaSześć drużyn ze szkół podstawowych (pięć z Kutna i jedna z Gołębiewka) wzięły udział w Turnieju Piłki Nożnej, który został rozegrany na boisku przy Gimnazjum nr 3 w Kutnie. W finale SP nr 5 pokonała SP nr 4 w stosunku 5:3. Brązowy medal wywalczyli uczniowie ze szkoły podstawowej nr 1, pokonując SP nr 6 (4:1). Najlepszym strzelcem został – Damian Wachowski (SP nr 5), który zdobył 12 goli. Najwszechstronniejszym zawodnikiem wybrano Damiana Tomaszewskiego (SP nr 1), a najlepszym bramkarzem – Sebastiana Kwiatkowskiego (SP nr 4). W skład reprezentacji szkolnych weszli uczniowie klas szóstych i młodszych. Nagrody ufundował prezydent Kutna. Nad przebiegiem zawodów czuwali: Paweł Flisiuk i Tomasz Kaba. W turnieju zagrały: SP nr 1, 4, 5, 6 i 9 z Kutna oraz SP z Gołębiewka. Najpierw drużyny zmierzyły się w grupach skąd, dwie najlepsze awansowały do półfinału. Drużyny, które zajęły trzecie miejsca w swoich grupach zagrały o piąte miejsce. Wyniki od ½ finału w rozszerzeniu.

½ finału: SP nr 1 – SP nr 4 - 2:6, SP nr 5 – SP nr 6 - 4:1
Mecz o piąte miejsce: SP Gołębiewek – SP nr 9 - 3:1
Mecz o trzecie miejsce: SP nr 1 – SP nr 6 - 4:1
Finał: SP nr 4 – SP nr 5 - 3:5