Reklama

Reklama

Uwaga! Partie tych produktów wycofane ze sprzedaży. Mogłeś je kupić w Kutnie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Uwaga! Partie tych produktów wycofane ze sprzedaży. Mogłeś je kupić w Kutnie - Zdjęcie główne

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed spożywaniem partii dwóch produktów sprzedawanych w popularnych dyskontach, działających także na terenie Kutna | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed spożywaniem partii dwóch produktów sprzedawanych w popularnych dyskontach, działających także na terenie Kutna. Wszystkie partie skontrolowanych artykułów zostały już wycofane ze sprzedaży. Lepiej sprawdź, czy nie masz ich w swoim domu.

Reklama

Pierwsze ostrzeżenie dotyczy sera pleśniowego z mleka koziego Pilos ser kozi 200 g. Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że firma Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. k. prowadzi wycofanie powyższego produktu, ze względu na informację otrzymaną od francuskiego producenta Société Fromagère de Riblaire (weterynaryjny numer identyfikacyjny FR 79 299 001 CE) o możliwej obecności metalowych ciał obcych w produkcie.

 

Termin przydatności do spożycia: 01/10/2022, 06/10/2022, 09/10/2022, 11/10/2022, 15/10/2022

Firma Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. k. rozpoczęła już wycofywanie produktu z rynku oraz od konsumentów, w sklepach sieci oraz na stronie internetowej lidl.pl umieszczona została informacja dla konsumentów dot. zaistniałej sytuacji. Ponadto firma poinformowała o możliwości zwrotu serów z wyżej wymienionych partii do miejsca zakupu. Organy urzędowej kontroli żywności monitorują wycofanie kwestionowanych partii produktu z obrotu w Polsce.

Nie należy spożywać partii produktów wskazanych w komunikacie.

 

Na tym nie koniec ostrzeżeń GIS.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o stwierdzeniu wysokiej zawartości estrów 3-monochloropropanodiolu (3-MCPD) oraz estrów glicydowych kwasów tłuszczowych w określonej poniżej partii ciastek Unicorn wheels 220 g, marki Aldiva, dostępnych w sieci sklepów TEDi.

Wykryte estry kwasów tłuszczowych to substancje genotoksyczne i kancerogenne. Biorąc pod uwagę, że produkt jest przeznaczony dla dzieci i/lub niemowląt, spożycie produktu przez tę grupę konsumentów wiąże się z istotnym ryzykiem dla zdrowia.

Numer partii: 42

Data minimalnej trwałości: 21/04/2023

Numer artykułu: 78719002021000000200

Kraj pochodzenia: Turcja

TEDi Sieć Handlowa Sp. z o.o. po otrzymaniu informacji ze strony centrali w Niemczech wycofała produkt ze sprzedaży we wszystkich sklepach sieci w Polsce. W dniu 15.09.2022 została umieszczona na stronie internetowej informacja dla klientów o możliwości zwrotu produktów lub wymiany na inny asortyment. Dodatkowo w dniu 19.09.2022 zostaną powieszone plakaty w każdym sklepie TEDI w Polsce z w/w informacjami dla klienta na tablicy informacyjnej.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania kwestionowanego produktu. Nie należy spożywać produktu określonego w tym komunikacie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy