Weekend koszykówki - pół na pół

Weekend koszykówki - pół na pół - Zdjęcie główne

WydarzeniaDzisiaj koszykarze AZS wygrali w Kutnie z drużyną Ósemka Skierniewice 98:64, w kwartach: 23:21, 28:14, 27:16 i 20:13."Zdecydowanie poprawiliśmy obronę" - zauważają trener Jarosław Żak i kierownik Mirosław Szczepanik. "Kiedy wygrywaliśmy, drużyna popadaław marazm, traciła motywację. Przegrane pozwoliły odzyskać radość gry.Dzisiejszy mecz pokazał, że porażki były tylko wypadkami przy pracy"- dodaje kierownik.Najlepiej punktowali: Jażdżewski (24), Kucharek (18), Molski (17),Makowski (13) i Niewiadomski (13). Spotkanie obserwował prezydent miasta Kutno Zbigniew Burzyński wraz z małżonką. Komentował natomiast Jerzy Papiewski. Następny mecz odbędzie się 4 grudnia na wyjeździe z drużyną Start Łódź.

Nie powiodło się natomiast koszykarkom MKS. Wczoraj przegrały mecz wyjazdowy z SKS 12 Warszawa 75:43, w kwartach: 20:12, 19:09, 20:04 i 16:18. "Pojechaliśmy w osłabionym składzie. Poza tym widać było większe doświadczenie i umiejętności rywala" - mówi trener, AdamPawłowski.

Najlepiej punktowały: Mikołajczyk (10), Wielec (10), Wiśniewska (7) i Sawicka (6). Następny mecz odbędzie się 30 listopada (środa) w hali SP nr 9 w Kutnie. Koszykarki zmierzą się w ramach Pucharu Polski z drużyną Nova Trading 8 LO Toruń. Zapraszamy!