Reklama

Wicedyrektorka PUP w ogniu pytań opozycji

Opublikowano:
Autor:

Wicedyrektorka PUP w ogniu pytań opozycji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sprawozdanie z działalności Powiatowego Urzędu Pracy za ubiegły rok wywołało ogromną dyskusję o sytuacji w urzędzie. Radni opozycyjni poddawali w wątpliwość to, że pośredniak działa prawidłowo.- Nastąpił znaczny spadek nowych podmiotów gospodarczych, z którymi współpracuje PUP. W 2011 r. było ich 309, a w ubiegłym roku 216. Poza tym odbyło się siedem razy mniej wizyt u przedsiębiorców. Z czego to wynika? - dopytywała radna Edyta Ledzion (Komitet Obywatelski).

- Przedsiębiorcy sygnalizowali nam, że w dobie kryzysu nie ma szans na oferty zatrudnienia. Naszymi wizytami byli poirytowani - odpowiadała Anna Rzeźnicka, zastępca dyrektora w PUP.

Radny Jacek Spryszyński z kolei był zainteresowany wzostem wynagrodzeń kadry kierowniczej - średnio o 400 zł w porównaniu z 2011 r.

- Ze sprawozdania wynika, że zwykli urzędnicy dostali zaledwie 22 zł podwyżki, a obsługa urzędu straciła - zarabia o 162 złote mniej - zauważał rajca. - Skąd takie dysproporcje?

- Podejrzewam, że te różnice wynikają z wypłaty jubileuszówek - mówiła A. Rzeźnicka.

Przy okazji dyskusji o PUP doszło do słownej utarczki pomiędzy liderem opozycji Krzysztofem Debichem a wicestarostą Konradem Kłopotowskim.

- Dyrektor urzędu usłyszała zarzuty. Problem z funkcjonowaniem PUP jest duży. Szefowa PUP powinna zrezygnować z funkcji i poczekać na rozstrzygnięcie tej sprawy. Nie możemy udawać, że nic się nie stało - podkreślał K. Debich.

- Grzechy pana działalności trudno naprawić do dzisiaj - stwierdził K. Kłopotowski.

- A dlaczego decydował pan o przyznaniu dotacji na prowadzenie działalności gospodarczej przez osobę, która wynajmowała od pana pomieszczenia na Sienkiewicza? - odbijał piłeczkę lider opozycji.

- Czy prawdą jest, że byłeś prezydentem i czekałeś na wyrok? - ripostował wicestarosta.

Dyskusję zakończyła interwencja przewodniczącego rady.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE