Reklama

Reklama

Wielkie święto w Strzelcach! Trwają dożynki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 21 sierpnia 2021 15:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rolnicy z gminy Strzelce mają dziś swoje święto. Trwają tam dożynki, a organizatorzy zadbali o atrakcje dla każdego.

Reklama

Dożynki w Gminie Strzelce rozpoczęły się o godzinie 15.00 od mszy świętej, która odprawiona została w kościele pw. św. Trójcy w Strzelcach. Po mszy korowód dożynkowy przeszedł na plac przy Urzędzie Gminy w Strzelcach, gdzie nastąpił dalszy ciąg uroczystości. 

CZYTAJ TAKŻE: Kraksa pod Kutnem. Jedno z aut dachowało [ZDJĘCIA]

W części obrzędowej nastąpiło m.in. wręczenie chleba i wieńców, okolicznościowe przemówienia, a także występy lokalnych zespołów śpiewaczych: „Strzelce” i „Klonowianki”.

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy, ale i osoby spoza gminy na Dożynki, czyli Święto Plonów. Jest to wielkie święto wszystkich rolników, które jest uwieńczeniem ich tegorocznej, ciężkiej pracy – mówi Tomasz Grabowski, Wójt Gminy Strzelce.

Po części obrzędowej przyszła pora na część artystyczną. W programie występ grupy tanecznej z Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach, występ Zespołu Pieśni i Tańca ziemi Kutnowskiej, występ Mirosława Elimera – sobowtóra Freddiego Mercury (Queen), koncert zespołu disco polo – Menelaos koncert zespołu disco polo – Discoboysdyskoteka – DJ – do godziny 23.00

CZYTAJ TAKŻE: Zabawa przed dworkiem w Leszczynku. Jest rodzinnie i ludowo [ZDJĘCIA]

Wśród innych atrakcji przewidziano: prezentację potraw przez Stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich, namiot promocyjny Starostwa Powiatowego w Kutnie z darmową watą cukrową i popcornem, prezentacja produktów innych firm, pokaz policyjny, prezentacja Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gm. Strzelce, atrakcje dla najmłodszych, gorący posiłek, bufet.

Dodatkowo dożynkom towarzyszy zbiórka krwi Motoserce 2021, którą prowadzi klub Motocyklowy „Boruta” MC Poland. 

Podczas imprezy dożynkowej rozlosowane zostaną nagrody dla krwiodawców biorących udział w akcji Motoserce 2021.

CZYTAJ TAKŻE: Błędne etykiety piwa w sklepach. Piwo bezalkoholowe okazało się zawierać… alkohol [ZDJĘCIA]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)