Reklama

Reklama

Wizyta władz powiatu w kutnowskich przychodniach. To przygotowania do kolejnej fali zakażeń [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Starostwo Powiatowe w Kutnie przekazało środki ochronne lokalnym placówkom Podstawowej Opieki Zdrowotnej. W akcji uczestniczyła Jolanta Pietrusiak, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, która podkreślała chęć jak największego zminimalizowana kolejnej fali zakażeń koronawirusem w naszym regionie.

Reklama

15 września przekazano lokalnym POZ środki ochronne, które powiat otrzymał od Rządowej Agencji Rezerw Materiałowych. Z magazynu Referatu Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Kutnie do 30 przychodni trafiło 15 tys. sztuk półmasek filtrujących FFP2, ponad tysiąc kartonów rękawic nitrylowych, 1 250 sztuk gogli ochronnych, prawie 9 tys. fartuchów medycznych oraz 324 pięciolitrowe opakowania płynu do dezynfekcji.

W przekazaniu materiałów placówkom uczestniczyła Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego – Jolanta Pietrusiak.

- Chcąc zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo osób pracujących w przychodniach znajdujących się na terenie powiatu kutnowskiego oraz pacjentów tychże przychodni, przekazaliśmy placówkom m.in. półmaski filtrujące, gogle ochronne, fartuchy oraz płyny do dezynfekcji – mówiła Jolanta Pietrusiak – Ważne abyśmy ciągle dbali o warunki sanitarne. Dzięki takim działaniom wirus jak najmniej się rozprzestrzenia. Chcemy by najbliższa fala zakażeń w naszym regionie była jak najmniejsza.

Warto przypomnieć, że środki ochronne przed rozpoczęciem roku szkolnego trafiły także do powiatowych szkół.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE