Reklama

Reklama

Dwa pożary w powiecie kutnowskim! Strażacy mieli ręce pełne roboty [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 16 wrz 2021 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczorajszy wieczór w powiecie kutnowskim nie należał do najspokojniejszych. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie oraz z żychlińskiego OSP walczyli z dwoma pożarami. Interwencje miały miejsce około godz. 22:00.

Reklama

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Niebezpiecznie na Placu Wolności? Urząd Miasta komentuje sprawę [ZDJĘCIA]

O godz. 21:40 druhowie z OSP Żychlin zostali zadysponowani do pożaru śmietnika na cmentarzu w Żychlinie. Jak się jednak okazało, to nie była ostatnia interwencja tej jednostki. 

- Po powrocie z akcji nie zdaliśmy jeszcze rozjechać się do domu, a syrena zawyła kolejny raz – opowiadają strażacy. 

O 22:19 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie otrzymał zgłoszenie o kolejnym pożarze, tym razem w miejscowości Biała. Doszło tam do zapalenia belek słomy. W akcji gaśniczej brali udział strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie oraz OSP Żychlin. 

- Nasze działania polegały m.in. na przerzuceniu i przelaniu słomy wodą. Akcja trwała do godziny 23:59. Przyczyny pożaru nie są znane. Miejmy nadzieję, że dziś będzie spokojnie i przede wszystkim - bezpiecznie - relacjonuje OSP Żychlin. 

Przypomnijmy, że tego samego dnia strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Żychlina zadysponowano jeszcze do gniazda szerszeni znajdującego się w miejscowości Orątki Dolne. Do zdarzenia doszło krótko przed południem. Szerszenie znajdowały się w podbitce zabudowań gospodarczych koło szkoły, a taka sytuacja stanowiła bardzo duże zagrożenie życia i zdrowia. Całą sprawę relacjonowaliśmy tutaj. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wyciek danych w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim? Urząd Miasta wydał ważne oświadczenia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE