Reklama

Reklama

Wybieg dla psów zagrożeniem dla dzieci? Inwestycja przy Kochanowskiego wstrzymana [FOTO]

Opublikowano: śr, 25 maj 2022 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Spore kontrowersje wywołał projekt budowy wybiegu dla psów przy ul. Kochanowskiego. Inicjatywa radnego Roberta Feliniaka została zaakceptowana na początku kwietnia, w drugiej połowie 2022 roku miała za to zostać zlecona do realizacji. Wszystko wskazuje jednak na to, że na chwilę obecną inwestycja została zawieszona. Jak się okazuje, przez obawy mieszkańców.

Reklama

Wybieg dla psów przy Kochanowskiego. Inwestycja pod znakiem zapytania

O projekcie po raz pierwszy informowaliśmy na początku kwietnia br. To właśnie wtedy otrzymaliśmy odpowiedź prezydenta Kutna na interpelację radnego Roberta Feliniaka dotyczącą utworzenia kolejnego w naszym mieście wybiegu dla psów. Ten miałby się znaleźć na terenach zielonych obok wiaduktu - między ul. Kopernika a ul. Kochanowskiego. 

Jak wynikało z pisma, pomysł został zaakceptowany oraz zlecony do realizacji w drugiej połowie 2022 roku. Wówczas nieznane były szczegóły dotyczące wyglądu nowego miejsca dla czworonogów, jak i kosztów całej inwestycji, jednak jej realizacja wydawała się niemalże pewna. 

Tymczasem okazuje się, że wykonanie wybiegu zostało wstrzymane. Na chwilę obecną do momentu rozstrzygnięcia wyników Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Dlaczego?

"Stworzenie wybiegu na tym terenie jest całkowicie bezzasadne"

Wszystkiego można dowiedzieć się z odpowiedzi na interpelację radnego Rady Miasta Kutno Michała Łuckiego, w której proponuje on zmianę lokalizacji wybiegu.

- Wybrane miejsce znajduje się w pobliżu terenu zielonego, na którym zagospodarowany jest plac zabaw, a w niedługim  czasie powstanie również siłownia zewnętrzna oraz boisko do gry w koszykówkę, z których systematycznie będą korzystać dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. To miejsce zabawy: sportu i rekreacji oraz odpoczynku, o czym świadczy złożony projekt do KBO w tym roku, który poparty został podpisami mieszkańców – czytamy w interpelacji.

Jak argumentuje radny, „stworzenie wybiegu dla psów na tym terenie jest całkowicie bezzasadne i wprowadzi chaos, zburzy poczucie bezpieczeństwa zarówno dzieci i młodzieży jak i osób starszych”.

- Wybieg dla psów jest nie do przyjęcia, gdyż ma powstać na jedynym pięknym zielonym terenie w tej okolicy, na którym dzieci i młodzież mogą spędzać czas z rodziną [...] Obszar ten jest miejscem, w którym swobodnie można poczytać, ukoić nerwy, a także wykorzystać słoneczne dni. Stawiając wybieg zniszczymy ten wspaniały zielony punkt, a przede wszystkim zabierzemy dzieciom przestrzeń do zabawy, co będzie skutkowało bawieniem się na ruchliwej ulicy – czytamy.

Co myślą mieszkańcy?

Obawy radnego wydają się nie być osamotnione, co widać wśród mocno podzielonych głosów mieszkańców. Poniżej przytaczamy kilka komentarzy znalezionych na naszym Facebooku. 

- Już to widzę... małe dzieci bawiące się na placu zabaw i psy bez smyczy obok.

 

- Jak tylko puszczę psa w wolnym terenie to zawsze znajdą się ludzie, którym to przeszkadza, dlatego takie wybiegi dla psiaków to dobry pomysł. Jak jest ciepło pełno ludzi korzysta i bardzo sobie chwalą, ja więc porażką bym tego nie nazwał.

 

- Lepiej by mógł powstać w tym miejscu jakiś porządny plac zabaw dla dzieci, gdzie maluchy mogłyby się bawić, a nie tylko myśleć o pieskach, chyba jeden wybieg wystarczy. Po co robić kolejny?

 

- Super wiadomość, mam nadzieje, że to nie jedyny wybieg, który powstanie jeszcze w Kutnie.

 

- Myślę, że w Kutnie są lepsze tereny na wybieg dla psów, niż tuż przy placu zabaw i pod oknami mieszkańców. Na pewno tez negatywnym czynnikiem będzie nieprzyjemny zapach w okresie letnim. Uważam, że inwestycja troszkę na siłę. Wybieg jest fajny dla piesków, jak jest duży, a w tym miejscu nie będzie wielkich rozmiarów, zamykając pieski które nie "lubią towarzystwa" mogą się wzajemnie atakować.

 

- Chodzi o to, żeby ogrodzić teren na którym będą pieski. Bo do tej pory właśnie wszyscy wprowadzają psy na obecną " łąkę". Proszę spojrzeć na wybieg przy Al. ZHP. Teren ogrodzony z furtką. Moim zdaniem właśnie teraz jest większe zagrożenie. Ten teren i tak obecnie służy jako wybieg dla piesków. A po modernizacji będzie ogrodzony. Będą ławeczki, kosze na psie odchody i zabawki/przeszkody dla piesków – komentował pomysłodawca przedsięwzięcia.

Na ten moment nie opłaca się jednak „gdybać” czy wybieg dla psów faktycznie zmniejszyłby poziom bezpieczeństwa na osiedlu, czy byłoby wręcz przeciwnie. Inwestycja została wstrzymana. Więcej na ten temat dowiemy się dopiero po ogłoszeniu wyników tegorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

A Wy co sądzicie o przedsięwzięciu? Również proponowalibyście zmianę wybranego miejsca?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy