Reklama

Reklama

Z życia mieszkańców: Ogień na parkiecie, czyli taniec i wielka zabawa. "To wszystko zrodzone z ogromnej pasji" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ruszamy z nową serią na KCI. Tym razem będziemy sprawdzać, jak swój wolny czas spędzają mieszkańcy Kutna i okolic. Na dobry początek odwiedzamy jedną ze szkół tańca w której obywają się zajęcia zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Reklama

Na początku roku Rzecznik Praw Dziecka opublikował raport z którego wynika, że co piąte dziecko  czuje się ciągle chore, wyczerpane fizycznie i brakuje mu energii. W przypadku starszej młodzieży jest niewiele lepiej.

17. proc. polskich uczniów wymaga pilnej pomocy w związku z fatalną kondycją. 

Eksperci wskazują, że gorsze samopoczucie fizyczne i brak chęci do aktywności fizycznej wykazują dziewczęta i uczniowie liceum (w porównaniu do technikum). 

Z badań wynika także, że co dziesiąty uczeń drugich klas szkoły podstawowej praktycznie w ogóle nie jest aktywny fizycznie – a wśród uczniów szóstych klas 12 procent. Wśród młodzieży aktywności fizycznej nie wykazuje aż 27 procent.

Ogromną rolę do odegrania mają tutaj dorośli. Rodzice powinni zachęcać swoje pociechy do ruchu, a świetnym rozwiązaniem jest tutaj taniec, o czym rozmawiamy z instruktorką Szkoły Tańca Street Dance Studio

Taniec to dla dzieciaków nie tylko wspólna zabawa z równieśnikami i wspólnie spędzany czas. To także świetny sposób właśnie na dbanie o zdrowie i kondycję.

- Dzieci uczą się systematyczności i dyscypliny. Taniec to wymagający sport, który często potrafi niejednego przerosnąć. Pokonując słabości wzmacniamy swój charakter i uczymy się dążenia do celu – podkreśla Joanna Gąsiorowska z kutnowskiej szkoły tańca Street Dance Studio.

Wśród dorosłych problem braku aktywności fizycznej też jest zauważalny. Szkoła także im oferuje zajęcia w trakcie których łatwo i szybko da się spalić kalorie i zgubić zbędne kilogramy.

Odbywają się tam zajęcia pole dance skierowane do dorosłych, ale także młodzieży, a nawet grup dziecięcych. Jest fitness i wiele zajęć z nim związanych – sztangi, step, trampoliny, ćwiczenia wzmacniające, rozciągające, czy dbające o zdrowy kręgosłup.

Pary mogą korzystać z lekcji tańca użytkowego i pierwszego tańca. Ten drugi pozwoli, by każde wesele rozpoczęło się w wyjątkowy sposób, a para młoda zyskała masę wspomnień związanych ze wspólnymi ćwiczeniami.

Wracając do dzieci – najmłodsi mają do wyboru całą gamę możliwości – hip hop, disco dance, zumba kids, cheerleaderki, akrobatykę, pole dance kids, czy trampoliny. 

Zajęcia prowadzone są zarówno grupowo, jak i indywidualnie. Mogą być podzielone na grupy początkujące i turniejowe. 

Na nasze pytanie, czy podopieczni Szkoły Tańca ćwiczą także w swoich czterech ścianach Joanna Gąsiorowska odpowiada:

- Dzieci mam nadzieję, że ćwiczą poznawane choreografie w swoich domach. Natomiast z doświadczenia wiem, że dorośli wolą wyjść z domu i ćwiczyć w wyznaczonym miejscu pod okiem profesjonalistów. Zajęcia w grupie motywują do działania, a atmosfery panującej na zajęciach nie da się podrobić – mówi właścicielka Street Dance Studio.

Pozostali instruktorzy SDS wykazują równie dużą pasję do tańca, jak ich podpieczni. Na co dzień pracują w różnych miejscach, a popołudniami prowadzą zajęcia poświęcając się im w stu procentach.

J. Gąsiorowska będąca głównym instruktorem w Szkole spędza niemal każdy dzień. Warto dodać, że taniec to nie tylko wspomniana aktywność, integracja i zabawa, ale też współzawodnictwo na przeróżnych zawodach.

- Wyjeżdżamy na Ogólnopolskie Turnieje tańca przywożąc nagrody i podia, oraz wiele uśmiechów. Prace nad choreografiami oraz przygotowanie solistów rozpoczynamy we wrześniu. Zaczynamy natomiast wyjeżdżać w okolicach marca - kwietnia. Oczywiście mamy wiele imprez wyjazdowych w planach i jak zawsze z dumą zamierzamy reprezentować nasze Miasto Kutno. Zawsze pragnęłam, aby Street Dance studio było miejscem, do którego chętnie się wraca i spędza w nim czas. Jest to mój drugi dom, który zbudowany został na bardzo ciężkiej pracy i wyrzeczeniach, a przede wszystkim zrodzony z ogromnej pasji do tańca i ruchu. Nasi tancerze i kursanci mogą czuć się jak w domu i każdego witamy z otwartymi ramionami – zapewnia Joanna Gąsiorowska.

Do zajęć najlepiej dołączyć we wrześniu lub październiku, ale nabór prowadzony jest przez cały rok. Wyjątkiem są grupy turniejowe – tutaj zapisy kończą się zazwyczaj w listopadzie.

W Szkole oprócz zajęć prowadzone się też warsztaty taneczne, bale, czy urodziny dla dzieci, dlatego w tym miejscu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, więc jeśli chcesz rozwijać pasję, nawiązać nowe znajomości, doskonalić się i jednocześnie poczuć się jak w domu to szkoła tańca Street Dance Studio z pewnością jest miejscem, którego szukasz.

Dziękujemy Street Dance Studio za możliwość odwiedzin, zrobienia zdjęć i zadania kilku pytań. To był pierwszy z artykułów nowej serii w trakcie której sprawdzamy, jak spędzacie wolny czas. W przyszłym tygodniu na pewno pokażemy Wam kolejne pasje i zainteresowania mieszkańców Kutna!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy