Reklama

Reklama

Zapowiada się wielka, trzydniowa impreza w Żychlinie. Burmistrz podał szczegóły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (archiwum)

Zapowiada się wielka, trzydniowa impreza w Żychlinie. Burmistrz podał szczegóły - Zdjęcie główne

W Żychlinie czeka nas spore, siatkarskie święto. Oprócz tego mówiono o konieczności przeprowadzenia ważnej inwestycji | foto poglądowe (archiwum)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia To będzie wyjątkowy weekend zapewne nie tylko dla społeczności Żychlina, ale również dla całego powiatu kutnowskiego. Siatkarze Volley Team Żychlin już osiągnęli spory sukces, ale może być jeszcze lepiej. Byłaby to szansa na pozyskanie kolejnych sponsorów i dalszy rozwój klubu. Właśnie temu była poświęcona wczorajsza sesja Rady Miejskiej. Doceniono to, czego drużyna już dokonała, a także mówiono o konieczności przeprowadzenia ważnej inwestycji.

Reklama

Sukces Volley Team Żychlin, ambitne plany na przyszłość

W porządku obrad sesji Rady Miejskiej w Żychlinie znalazł się tylko jeden projekt uchwały, ale był on kluczowy dla sportowego życia miejscowości. O szczegółach mówił Burmistrz Grzegorz Ambroziak.

Siatkarski zespół Volley Team Żychlin zdobył mistrzostwo trzeciej ligi w woj. łódzkim. Burmistrz podkreślał, że to efekt wieloletniej pracy i inwestycji w zespół. 

- Na meczach pojawia się coraz więcej kibiców, jest fajna oprawa, kibice jeżdżą z drużyną na mecze wyjazdowe. To jest bardzo budujące, naprawdę jestem dumny z chłopaków. Bardzo się postarali, pracowali trzy lata na to, żeby zakończyć ten sezon mistrzostwem – mówił Grzegorz Ambroziak.

Celem jest jednak, by na tym nie poprzestać i pójść za ciosem. Ambitny i możliwy plan zakłada, by Volley Team reprezentował Żychlin i ziemię kutnowską na drugoligowych parkietach.

- To pewien krok, który został wykonany. W ostatni weekend w Radomsku odbył się finałowy turniej wojewódzki. Zespół osiągnął dobry rezultat, trzy wygrane. To przypieczętowało mistrzostwo – podkreślał G. Ambroziak.

Wiadomo też, że w Żychlinie już niedługo czeka nas spore siatkarskie święto.

- Odpowiednie zaplecze, dobra atmosfera, świetna organizacja, liczni kibice – to skłoniło związek siatkówki, żeby dokonać pewnej zmiany. Kolejnym etapem awansu do drugiej ligi jest turniej regionalny. Miał być rozegrany w innym województwie. Ale z uwagi na to, jak zaprezentowała się nasza drużyna zaproponowano nam, żebyśmy byli gospodarzem takiego turnieju, zresztą po raz drugi – mówił Burmistrz.

Takie wydarzenie to promocja dla gminy i nagroda dla siatkarzy, którzy rozegrają te zmagania na swojej hali. Wydarzenie potrwa trzy dni, będzie oczywiście otwarte dla publiczności.

Żychlin: Przed nami siatkarskie święto

Jak mówił G. Ambroziak do Żychlina przyjadą drużyny z czterech województw. Turniej zostanie rozegrany w dniach 14-16 kwietnia. Zmagania wyłonią zespoły, które w turnieju ogólnopolskim staną przed szansą awansu do drugiej ligi.

- Bardzo wierzymy w ten zespół, wyniki w tym roku są imponujące. Na 13 meczów drużyna wygrała 12, przegrała tylko rewanżowy mecz z wicemistrzem z Radomska. Prognostyk jest bardzo dobry, jako kibice i przyjaciele klubu widzimy, że jest szansa na to, żebyśmy w przyszłym sezonie zagościli w drugiej lidze – zauważał Burmistrz.

Reforma ligi spowodowała, że nie jest łatwo dostać się na wyższe szczeble rozgrywkowe, stąd takie wydarzenie z udziałem siatkarzy z Żychlina byłoby dużego kalibru sukcesem, a dla kibiców i mieszkańców sporą atrakcją.

Siatkarskie władze chcą, by kluby były odpowiednio przygotowane organizacyjnie. W przypadku Volley Team Żychlin proces dojścia do odpowiedniego poziomu przebiega dobrze dzięki wsparciu gminy i sponsorów.

- Cieszymy się, że jako Żychlin, małe miasto, dajemy sobie z tym radę. Gmina jest największym sponsorem, ale jest wielu przyjaciół, którzy dofinansowują, zbierane są środki finansowe od mieszkańców i firm – mówił Ambroziak.

Konieczna inwestycja w hali sportowej w Żychlinie

Jak zauważył ewentualny awans mógłby przyciągnąć do klubu kolejnych sponsorów. To byłaby szansa dla Volley Team na dalszy rozwój.

- Jednak tak jak wspomniałem o zaostrzonych wymogach – taki turniej regionalny wcześniej odbywał się w Żychlinie, ale tego warunku wtedy jeszcze nie było. Musimy mieć odpowiednio oświetloną halę. Nasz system ma tyle lat, ile hala. Jest przestarzały. Od pewnego czasu przymierzaliśmy się do wymiany na nowoczesne oświetlenie, niemniej zawsze środki były potrzebne gdzieś indziej, więc to się odsuwało w czasie. Jednak teraz, jak możemy gościć turniej regionalny, to chcielibyśmy zabezpieczyć halę, by służyła na kolejne lata – podkreślał Grzegorz Ambroziak.

Z tego powodu konieczne było podjęcie wspomnianej wcześniej uchwały. Nowe oświetlenie da również większy większy komfort uczniom odbywającym zajęcia sportowe w tym miejscu, a także przyniesie oszczędności z uwagi na zastosowanie energooszczędnych rozwiązań.

Radni jednogłośnie zgodzili się na tę inwestycję (11 głosów za, czterech radnych nieobecnych).

Na mocy podjętej uchwały dokonano zmniejszenia planu wydatków przeznaczonych na realizację inwestycji „Modernizacja dachu hali sportowej w Żychlinie przy ul. Łukasińskiego” o kwotę 40 tys. zł, a wprowadzono do realizacji nowe zadanie inwestycyjne pn „Modernizacja oświetlenia wewnętrznego hali sportowej przy ZS Nr 1 w Żychlinie” za kwotę 40 tys. zł.

- Zapraszam na turniej w naszej hali. Podziękujmy zespołowi, dobrze się bawmy i miejmy nadzieję świętujmy awans do ogólnopolskiego turnieju finałowego. Powalczymy o to, żeby ten turniej też odbył się w Żychlinie – zapewniał Burmistrz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy