Reklama

Reklama

Zastępca komendanta awansuje. Dziś pożegnał się z kutnowskimi strażakami [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 25 lut 2022 18:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przed nami spore zmiany w szeregach straży pożarnej z naszego regionu. Bryg. Marcin Adamiak, wieloletni zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kutnie zajmie miejsce żegnającego się z mundurem Komendanta Powiatowego PSP w Łęczycy.

Reklama

25 lutego w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kutnie miała miejsce uroczysta zbiórka w związku z awansem na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Łęczycy, wieloletniego zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kutnie, bryg. Marcina Adamiaka. 

Podczas zbiórki Komendant Powiatowy PSP w Kutnie, st. bryg. Marek Myszkowski wraz z funkcjonariuszami i pracownikami cywilnymi komendy, złożył na ręce Adamiaka podziękowania za 26 lat służby na rzecz kutnowskich strażaków oraz mieszkańców powiatu kutnowskiego. 

- Bryg. Marcin Adamiak od 1996 r. po ukończeniu dziennej Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu uzyskując stopień młodszego aspiranta oraz tytuł technika pożarnictwa, rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Kutnie. Przez kolejne lata służby awansował po szczeblach kariery zawodowej od stanowiska  dowódcy zastępu zajmując kolejno stanowiska: dowódcy sekcji, starszego inspektora w Wydziale Operacyjno–Szkoleniowym oraz Naczelnika Wydziału Operacyjno–Szkoleniowego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. W 2006 roku został mianowany na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kutnie, a w 2010 Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kutnie - tak jego karierę opisują kutnowscy strażacy.

Bryg. Marcin Adamiak w ramach zadań służbowych wielokrotnie uczestniczył i kierował działaniami ratowniczo-gaśniczymi na poziomie interwencyjnym i taktycznym. Szczególne zasługi wniósł w rozwój i wizerunek Komendy Powiatowej PSP w Kutnie poprzez modernizację infrastruktury oraz sieci teleinformatycznej.

- Komendantowi Powiatowemu PSP bryg. Marcinowi Adamiakowi gratulujemy awansu i życzymy dalszych sukcesów zawodowych – mówią strażacy KP PSP w Kutnie.

Podziękowania

Marcin Adamiak wystosował również oficjalne podziękowania za lata służby. Poniżej ich treść:

Miałem to szczęście, że w 1996 roku po ukończeniu szkoły Aspirantów w Poznaniu, Płocki Komendant Wojewódzki skierował mnie do Komendy Rejonowej w Kutnie. Trafiłem tutaj na dobrych i przyjaznych ludzi,

„Człowiek potrzebuj człowieka, żeby być człowiekiem” - dziś te słowa Johannes’a Roberta Bechera wyrażają moją wdzięczność za współpracę, okazaną życzliwość i pomoc, którą otrzymałem.  

Wspólnie zrealizowaliśmy wiele przedsięwzięć, które z jednej strony poprawiły warunki sprzętowe i socjalne naszej komendy, a z drugiej bezpieczeństwo własne oraz mieszkańców. Osobiście odczuwam satysfakcję z tego co udało nam się zrobić przez 26 lat mojej służby.

Nie byłoby tych sukcesów bez zaangażowania wielu osób:

Dlatego szczególnie – DZIĘKUJĘ:

1. Komendantowi Powiatowemu Markowi Myszkowskiemu, który 12 lat temu dostrzegł we mnie osobę godną swego zastępcy.

2. Wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym naszej komendy.

3. Dziękuję Związkowi Zawodowemu Strażaków Florian w Kutnie na czele z przewodniczącym Związku.

4. Dziękuję swoim wcześniejszym komendantom, zastępcom oraz starszym kolegom strażakom, z którymi kiedyś służyłem i od nich uczyłem się strażackiego fachu.

5. Dziękuję swojej żonie, rodzinie za wsparcie, cierpliwość i wyrozumiałość.

Dziękuję nieobecnym na dzisiejszej zbiórce: 

Parlamentarzystom, Panu Staroście, Prezydentowi i jego zastępcom, Burmistrzom, Wójtom. Dziękuję Prezesowi Druhowi oraz wszystkim strażakom ochotnikom, Komendantom Policji, zastępcom i wszystkim policjantom, Komendantowi Straży Miejskiej. Dziękuję Księdzu Kapelanowi za modlitwę, Dziękuję Komendantowi Wojskowej Straży Pożarnej w Kutnie, Kierownikowi 3 Regionalnej Bazy Logistycznej w Kutnie, Dowódcy 92 Batalionu Lekkiej Piechoty w Kutnie, Dyrektorowi I LO im. Jana Henryka Dąbrowskiego, Dyrektorowi I LO PUL w Kutnie, wszystkim dyrektorom szkół z całego powiatu kutnowskiego, NZOZ VITAMED Medycyna pracy, dziękuję prasie, radiu i telewizji. Dziękuję wszystkim zaprzyjaźnionym instytucjom, firmom, prywatnym przedsiębiorcom, mieszkańcom całego powiatu oraz wszystkim, których nie wymieniłem.

Służba z wami była dla mnie prawdziwym zaszczytem.

Życzę wam, waszym rodzinom dużo zdrowia, pomyślności, wytrwałości oraz satysfakcji w życiu zawodowym i osobistym.

Info: KP PSP w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy