Reklama

Reklama

Zmiany w Parku nad Ochnią. Wykorzystano materiały z remontu Wybickiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Parku nad Ochnią niedawno zaszły zmiany. Co ciekawe wykorzystano do nich materiały, które odzyskano po remoncie jednej z kutnowskich ulic.

Reklama

W Parku nad Ochnią – jak informuje nas Biuro Prasowe Urzedu Miasta w Kutnie – na bieżąco prowadzone są prace pielęgnacyjne.

- Niedawno wymieniane były podkłady znajdujące się pod ławkami. Żwir i grys zastąpiono kostką betonową odzyskaną wcześniej podczas prac na ulicy Wybickiego – informuje Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego UM Kutno.

Do tej pory na terenie parku wymieniono również kilka najbardziej wysłużonych elementów placu zabaw. 

Dowiadujemy się także, że magistrat planuje jeszcze wymianę zniszczonych elementów ławek. Czy w ciągu najbliższych miesięcy możemy spodziewać się prac o szerszym zakresie?

- Na ten moment nie planujemy większych inwestycji na terenie Parku nad Ochnią ze względu na projekty, które mogą zostać zrealizowane w przyszłości – podkreśla K. Klimaszewski.

Chodzi tutaj na przykład o pomysłach mieszkańców złożonych do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego, czy o dużej inwestycji Zielonej Osi Miasta, która skoncentrowana jest właśnie na terenach znajdujących się nad rzeką Ochnią.

Dziś W TYM MIEJSCU pisaliśmy o tym, że wspomniana Zielona Oś Miasta jest jednym z projektów, które władze Kutna chciałby zrealizować dzięki środkom pozyskanym w ramach Polskiego Ładu.

Przewidywana wartość budowy infrastruktury turystyczno- rekreacyjnej i sportowej w dolinie rzeki Ochni na terenie miasta Kutno wynosi 27 mln zł. 

- Planowane jest wykonanie rosarium, pawilonu informacji turystycznej, ścieżki pieszo-rowerowej o długości ok. 6 km, pieszo - rowerowych szlaków turystycznych oraz plaży z boiskami do siatkówki plażowej. Inwestycja obejmuje również budowę skateparku i pumptracku – zaznacza kutnowski magistrat. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy