Znają komputery "od podszewki"

Znają komputery "od podszewki" - Zdjęcie główne

WydarzeniaAdrian Doroba i Paweł Ossowski z Gimnazjum nr 3 w Kutnie zwyciężyli w VII Powiatowych Mistrzostwach Młodzieży Szkolnej w Informatyce, które odbyły się dziś w tej placówce. W zawodach wystartowało łącznie 24 uczniów z Gimnazjum nr 2 i 3, a także z Łaniąt, Krzyżanowa, Ostrów i Byszewa.

Zawodnicy sprawdzili swe umiejętności w trzech indywidualnych i dwóch zespołowych konkurencjach. Uczniowie musieli wykazać się znajomością sieci komputerowych i systemów operacyjnych, budowy komputera, a także wprawą w korzystaniu z pakietu Office i programowaniu. Każdy rozwiązał także pisemny test poruszający wiele szczegółowych zagadnień. Nad uczestnikami czuwało pięciu jurorów - nauczycieli informatyki kutnowskich szkół.

Drużyna z Gimnazjum nr 3 zwyciężyła w klasyfikacji zespołowej z 337 punktami na koncie, wyprzedzając dwie drużyny z Gimnazjum nr 2 i tym samym broniąc mistrzowski tytuł sprzed roku. Indywidualnie chłopcy zajęli odpowiednio: Adrian - I miejsce, Paweł - II miejsce. Trzecią lokatę zajął Wiktor Rozpiórski z Gimnazjum nr 2. Wśród wartościowych nagród znalazły się: urządzenie wielofunkcyjne, kamerka internetowa oraz pendrive.

19 listopada odbędą się powiatowe zawody dla szkół średnich. Organizatorem jest Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju. Zwycięskie drużyny obydwu kategorii będą reprezentować województwo łódzkie w zawodach ogólnopolskich.