Zwycięstwo na koniec jesieni!

Zwycięstwo na koniec jesieni! - Zdjęcie główne

WydarzeniaW ostatnim meczu rundy jesiennej III ligi łódzko-mazowieckiej MKS Kutno rozgromił na wyjeździe Mazowsze Grójec 3:0 (1:0). Dzięki sobotniemu zwycięstwu kutnianie przesunęli się w tabeli na 6. pozycję, ze stratą dziesięciu oczek do liderującego Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.Do sobotniej potyczki drużyna prowadzona przez Pawła Ślązaka przystąpiła w najsilniejszym składzie. W kutnowskiej jedenastce pojawił się również Rafał Kubiak, który w rundzie jesiennej sezonu 2007/2008 bronił barw Mazowsza Grójec. „Kubeł” wystąpił wówczas w 13 spotkaniach (1044 minut) i zdobył jedną bramkę.Od początku spotkania gra toczyła się w środku boiska. Z biegiem czasu coraz większą przewagę zyskali goście, którzy stwarzali sobie sporo groźnych akcji, po których mogły paść gole. Swoje sytuacje mieli najbardziej aktywni Mariusz Jakubowski i Sylwester Płacheta, jednak ich strzały były niecelne, albo na posterunku był bramkarz Mazowsza Paweł Młodziński.

Twierdza strzeżona przez grójczan padła dopiero w 42. minucie. W pole karne gości z impetem wpadł Tomasz Czajkowski i został nieprzepisowo powstrzymany przez Marcina Podemskiego. Sędzia nie zawahał się ani chwili i podyktował rzut karny dla MKS, który na gola zamienił niezawodny Sylwester Płacheta. Było to 10. trafienie kutnowskiego snajpera w obecnym sezonie.

W drugich czterdziestu pięciu minutach na boisku istniała tylko drużyna z Kutna, która była lepsza od rywali w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Już osiem minut po wznowieniu gry było 2:0. Ze skrzydła zacentrował Krystian Bolimowski, a piłkę głową do własnej bramki skierował Michał Kikowski.

W kolejnych minutach kutnianie nie zwolnili tempa i nadal atakowali Mazowsze. Dogodne sytuacje do zdobycia gola mieli Mariusz Jakubowski, Sylwester Płacheta i Michał Rosiak, jednak piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do grójeckiej bramki. Świątynia Pawła Młodzińskiego odczarowana została dopiero w 72. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się kapitan „Miejskich” Mariusz Jakubowski.

Międzyczasie na boisku pojawił się 18-letni Michał Ławniczak, dla którego był to debiut w III lidze w barwach MKS Kutno. „Ława” zmienił innego młodzieżowca Adama Grzybowskiego. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i spotkanie skończyło się najmniejszym wymiarem kary dla gospodarzy.

Mazowsze Grójec – MKS Kutno 0:3 (0:1), gole: Sylwester Płacheta – 42' (k), Michał Kikowski – 53' (og), Mariusz Jakubowski – 72'.

MKS Kutno: Sokołowicz, Kaczor, Znyk, Dopierała, Grzybowski (Ławniczak), Czajkowski (Sobczak), Kubiak, Jakubowski (Panek), Bolimowski, Płacheta, Rosiak (Jankowski)