Rejestracja i logowanie

Akcja policji na drogach. Lepiej zdjąć nogę z gazu

Wydarzenia 31-07-2020 Autor: toza
3
Akcja policji na drogach. Lepiej zdjąć nogę z gazu

Policyjne patrole na terenie całego kraju od rana sprawdzają stosowanie się kierujących do obowiązujących przepisów w szczególności dotyczących prędkości. Kaskadowy pomiar polega na prowadzeniu statycznej kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często niezbyt długim, odcinku drogi.

- Działania takie mają również charakter prewencyjny. Głównym celem działań jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie.

W trakcie kontroli policjanci reagują także na inne stwierdzone wykroczenia m.in.: niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach oraz korzystanie przez kierujących z telefonu komórkowego niezgodnie z przepisami również na kwestie kierowania pod wpływem alkoholu czy innych środków.

- Jedźmy ostrożnie przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców - od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego - podkreślają policjanci.

komentarze (3)
Dodaj komentarz

Psy gończe węszą. Najlepiej z premedytacją polować na mandaty. Kwintesencja psiarni!

Zapraszamy na ul Rolniczą i dalej w stronę Głogowca, Florek, Michałów wyścigi małolatów, ktoś wreszcie zginie zapraszamy Policję.

Zapraszam drogówkę na skrzyżowanie dróg 92 - 60 - 702 wyjazd z Oś Łąkoszyn. Jazda na czerwonym i blokowanie skrzyżowania to jest tu normalka. To cud że tu jeszcze nie doszło do tragedi.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także