Rejestracja i logowanie

Kierowcy i piesi narzekają na to przejście. Czy władze mają jakiś pomysł?

Wydarzenia 05-12-2019 Autor: toza
44
Kierowcy i piesi narzekają na to przejście. Czy władze mają jakiś pomysł?

Tę zmianę zna każdy kierowca i pieszy. W ubiegłym roku zlikwidowano przejście dla pieszych na wysokości kościoła św. Wawrzyńca prowadzące bezpośrednio do budynku poczty przy ul. Wyszyńskiego. Zamiast niego wyznaczono nowe przejście – w obrębie skrzyżowania Wyszyńskiego, Królewskiej i Kościuszki. Niestety, mieszkańcy narzekają na widoczność i mówią o tym, że ten fragment drogowej mapy Kutna stał się niebezpieczny. Czy władze miasta zamierzają coś z tym zrobić?

Przypomnijmy, że przejście dla pieszych zostało przesunięte w ramach projektu Łukasza Gajewskiego złożonego w 2017 roku w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim. Mowa o projekcie pt. „Poprawa funkcjonalności i bezpieczeństwa kutnowskich dróg rowerowych 2”. W jego ramach – oprócz przesunięcia przejścia na skrzyżowanie z Kościuszki i Królewską - wyznaczano pasy ruchu dla rowerów na ulicy Wyszyńskiego od ulicy Kościuszki do ulicy Jana Pawła II. Szczegółowo pisaliśmy o tym np. TUTAJTUTAJ.

Chociaż wszystko wygląda nieźle i funkcjonalnie to samo przejście dla pieszych prowadzące z Wyszyńskiego na Królewską budzi spore kontrowersje. Narzekają na nie zarówno kierowcy jak i piesi. Niedawno doszło tam do potrącenia kobiety (KLIK).

Dlatego w imieniu mieszkańców zapytaliśmy wiceprezydenta Jacka Boczkaję – co dalej? Czy da się w jakiś sposób poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu?

- Przejście dla pieszych zostało zrobione w ramach Budżetu Obywatelskiego. To nie jest złe rozwiązanie. Zawsze zadaję pytanie – dla kogo jest miasto? Dla kierowców czy dla mieszkańców? Proszę sobie na to odpowiedzieć, wtedy możemy dalej dyskutować. Kierowcy chcieliby jeździć bez korków, sprawnie poruszać się po ulicach. Niestety, nie zawsze się da. Miasto ma służyć wszystkim – mówił Jacek Boczkaja.

Zarówno piesi jak i kierowcy mówią o bardzo słabej widoczności, którą ograniczają zaparkowane samochody. Możliwe, że rozwiązaniem tego problemu będzie ograniczenie miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia.

- Być może trzeba będzie wydzielić za pomocą słupków dwa miejsca parkingowe. Powtarzam to zawsze – piesi, niechronieni użytkownicy ruchu mają bezwzględne pierwszeństwo – mówił wiceprezydent.

J. Boczkaja podkreślał, że miasto sukcesywnie pracuje nad bezpieczeństwem w obrębie przejść dla pieszych np. poprzez ich doświetlanie czy wydzielanie „azylów”. Władze Kutna ściśle współpracują w tej materii z policją, która na podstawie gromadzonych statystyk wskazuje miejsca potencjalnie niebezpieczne. Takich przejść póki co wytypowanych jest 10.

komentarze (44)
Dodaj komentarz

Na 1000 przechodniów kilku kierowców, mi skrót pasuje. Poprzednią wersją przejścia była beznadziejna. To jest wszystkich a nie dla kierowców

Piesi wchodzą na przejścia jak święte krowy a potem tragedia

To przejście dla pieszych jest bardzo niebezpieczne zarówno dla pieszych jak i dla kierowców. Piesi wchodzący na przejście od strony poczty maja ograniczoną widoczność nie widzą nadjeżdżających samochodów, a jadąc samochodem nie widać wchodzących na przejście pieszych . Więc co musi się wydarzyć,aby władze uznały i przyznały się do błędu, że zmiana tego przejścia nie jest dobrym rozwiązaniem? A myślę również, że zarówno piesi i kierowcy mogą być mieszkańcami Kutna i powinni być tak samo traktowani. Wypowiedź śmieszna Panie Prezydencie bo chyba w tym wszystkim najważniejsze jest bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Kutna.

Zarównoto przejscie przy poczcie jak i to przy skrzyżowaniu z. Jana Pawła to porażka i hit niezgodny z przepisami ciekaw jestem kto wydal na to zgodę

Kierowcy, panie boczkaja to także mieszkańcy. Pan zapomina, że wice prezydentem sie BYWA a mieszkańcem i kulturalnym człowiekiem się jest.

"Dla kierowców czy dla mieszkańców? " ............ SERIO?

a co z rondem przy szkole nr 6 ....jakby zapomniano !

Brawo za wypowiedz dla tego pana. Wielu kierowców to też mieszkańcy Kutna. I święta racja jest w tym że kierowcy chcieli by stać w korkach uważam jako kierowca i mieszkaniec że bardzo chcieli by jechać pewnie dozwoloną prędkością że nikt nie wtargnie im pod auto, ludzie są nie obliczalni i nie znają powagi sytuacji wchodząc na drogę. Osobiście kiedy chodzę i zawsze gdy przechodzę przez pasu zawsze się rozglądam i nie staram się wymusić pierwszeństwa przed nadjeżdzającym autem której nie jedzie wolno. Nie ma co się rozpisywać bo to temat bez dna... moim zdaniem warto też poruszyć temat nowego przejścia na północnej może nie chodzi tu tyle ludzi co na królewskiej ale też często jest bardzo niebezpieczne. Na pierwszy rzut oka nie wydaje się ale wyobraźmy sobie że autobus zatrzymuje się na przystanku w tedy pieszy wchodzi i jest pewnie że ma pierwszeństwo lecz z przeciwka nadjeżdża auto które jedzie nawet 30 km/h to przykro mi nie zdąży wyhamować ( przejście zrobione jest w takim miejscu że autobus zatrzymuje się za samymi pasami )

Jeżeli chodzi o przejścia dla pieszych w Kutnie to jest mistrzostwo świata, nobla dać temu kto coś takiego wymyślił, mam na myśli przejścia przy zjeździe z ronda lub skrzyżowania. Prawdopodobnie mam być to bezpieczniejsze , uważam , że jest wręcz odwrotnie.

Przejscie jest do kitu i nie ma co gadać dla kogo jest miasto. Jest źle umiejscowione i tyle. Piesi wchodzą wprost pod auto.

Każde przejście dla pieszych jest bezpieczne, jeżeli kierowcy i piesi zachowują rozsądek i przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Rozsądek i tylko Rozsądek a tragedii będzie mniej.

Jak by nie zrobili- WSZYSTKIM NIE DOGODZĄ!!!

Generalnie z oświetleniem Nasze Władze mają wielki problem.Po prostu nie czuja tego blusa. Zrobiono super remont szkoły muzycznej...a tu obok tablica informacyjna sobie mruga od co najjmnniiej DWÓCH lat bo uszkodzona jes świetlówka albo zapłonnik...Czy tego żadna Władza nie widzi. Koszt naprawy materiałowo to 10 zł...No tak .Pewnie Władza jak czuje muzyke to nie czuje Swiatła.

Najgorsze przejście w mieście... I dla pieszych i dla kierowców i te dwie ścieżki rowerowe głupota. Lepiej jak by była jedna szersza dwukierunkowa.

Na d*pie sobie narysuj ścieżkę dwukierunkową. Przyda ci się żeby kolega trafiał k*tasem przy wkładaniu i wyjmowaniu.

Proste rozwiązanie i po kłopocie wyłączyć fragmenty tych dwóch iliczek z ruchu drogowego

A co do oświetlenia przejść da pieszych,zasady są tu b.proste- 1-Oświetlenie powinno padać z góry 2-powinno obejmować całe przejście i po metrze chodnika 3-NIEOŚLEPIAĆ kierowców przed przejsciem ,co w Kutnie jest nagminne. 4-Mieć odpowiednie natężenie światła. Czy tego na prawde Władze nie są w stanie ogarnąć?

5- Nauczyć pieszych aby z rozwagą wchodzili na pasy, a nie gwałtownie sądząc że zawsze mają pierwszeństwo.

Aktualne dojście do poczty jest KRETYŃSKIE. Do dawnego rozwiązania należało dołożyć tylko wysoki próg zwalniający przed nim i po temacie.a tak powstał KOSZMAR jeszcze większy i wydana wielka kasa w dalej złe rozwiązanie...Miasto strasznie sie boi progów zwalniających,a takie właśnie rozwiązania są stosowane ,w wielu krajach zachodnich i jest o.k...Jak obok poczty będą progi to ,,szybcy i wściekli" tam tendy nie będą jeżdzić, a wiec ruch b.mniejszy i samo to poprawi bezpieczeństwo.

Najważniejsze żeby dalej edukować idiotow że maja bezwzględne pierwszeństwo fala śmiertelnych potrąceń ich wyeliminuje a tych niedobrych kierowców do wiezienia

najlepiej to jeździć z myślą że jestem "królem szos" i każdy ma mi ustępować i rozglądać się czy przypadkiem nie jadę

Żadnym królem szos a uczestnikiem ruchu skrajna głupota przez ciebie przemawia zapewne jesteś z grupy twardych piechurow

Szkoda ze tego przejscia dla pieszych nie zrobili metr dalej akurat przechodzilo by sie w środku skrzyżowania bylo by bezpieczniej krócej dla pieszych itd

Przede wszystkim niech kierowcy przestaną parkować na zakazie, a piesi niech nie traktują tych pasów jako przedłużenie Królewskiej i może powinni zacząć zatrzymywać się przed wejściem na ulicę i spojrzeć czy nie nadjeżdża auto.

Zrobić woonerf.

Zrobić takie oświetlenie jak blisko caufland

Po prostu próg zwalniający przed przejściem. Chcecie czekać aż ktoś zginie na tych pasach? I latarnia. Niech redakcja zrobi zdjęcie tego miejsca o 18...

Ciemno....fakt!

Chłopaki robią podziemny parking to niech przy okazji pociągną podziemne przejście dla pieszych

Jako kierowca i pieszy jestem za zlikwidowanie tego przejścia. Duże niebezpieczeństwo dla pieszego a z drugiej strony dziwnie i jakoś sztucznie to wygląda

Mamy efekty super pomysłów tego inteligenta od projektów nt. pogorszenia funkcjonalności i bezpieczeństwa kutnowskich dróg. Osoba bez doświadczenia smaruje swoje rysuneczki i wciska je mieszkańcom. To samo bedzie na ulicy Narutowicza jak wdrożą tam projekt z tego budżetu obywatelskiego. Najlepsze jest to, że ulicę Podrzeczną poszerzono aby bezpieczniej sie prouszać, wyznaczono pasy do skrętów i jazdy na wprost na skrzyżowaniu z JP2, a tutaj zrobiono odwrotnie likwidując wyłączny prawoskręt wciskając rowerki i przejście dla pieszych. Jest niebezpiecznie, ciasno, ulica sie korkuje, a na dokładkę w nocy ciemno.

Dokładnie,pan od rowerków miesza i chwali się na fejsie beznadziejnymi niekiedy rozwiązaniami dróżek rowerowych (te obok koscioła to porażka) ale piesi są jak zwykke poszkodowani, tylko auta, rowery i żeby tylko drzew nie było

Zwróc pod uwagę, że ulicę Podrzeczną poszerzono przed skrzyżowaniami, żeby wyodrębnić dodatkowe pasy do skrętu, ale na pozostałej długości pasy zwężono, instalując wysepki i malując obszary wyłączone z ruchu. Tutaj, na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Wyszyńskiego, miejsca jest bardzo dużo jak na ulicę jednokierunkową. To, co zdecydowanie powinno zostać zrobione, to oświetlenie przejścia lampami LED, jego lepsze oznakowanie, być może wyniesienie, a także skuteczne egzekwowanie zakazu parkowania przed przejściem w miejscu niedozwolonym.

Zwróć pod uwagę, że z funkcjonalnej ulicy z wyznaczonymi pasami ruchu zrobiono slalom gigant dla samochodów pieszych i rowerów. Jak sie nie ma budżetu na zrobienie tego dobrze to sie tego nie rusza. Niech Pan nieomylny Gajewski pomyśli jeszcze o kontrpasie dla konia z wozem. Zamiast ułatwiać komunikacje po mieście to sie ją utrudnia. Teraz bohatersko zwalczamy problemy które sami chwile wcześniej stworzyliśmy.

"Zwróć pod uwagę" to oczywiście pomyłka, za która przepraszam, miało być "weź pod uwagę". Natomiast przeniesienie przejścia na Wyszyńskiego i wydzielenie pasów rowerowych bardzo ułatwiło komunikację pieszym i rowerzystom. Dość już traktowania samochodów jak św. krów. Nie ma potrzeby, żeby dojeżdżać mimo w każde możliwe miejsce i parkować je wszędzie. Kierowco, pamiętaj, że kiedy wysiądziesz z samochodu, też jesteś pieszym.

Na pewno bardzo ułatwiło dojazd na ul. Szpitalną. Ta ulica to nie jest każde możliwe miejsce, tylko ważny trakt komunikacyjny w mieście, który łączy sie z jednym z największych skrzyżowań w Kutnie. To co sie dzieje obecnie z wyznaczaniem ścieżek rowerowych i przejść to istny cyrk. Jak ktos chce zaistnieć w mieście na siłę to takie są efekty. I prosze o obiektywnie opinie, bo widze że jestes z kółeczka wzajemnej adoracji nt. kutnowskich inwestycji

Oczywiście miało być nie "dojeżdżać mimo w każde możliwe miejsce", tylko "dojeżdżać samochodami w każde możliwe miejsce".

Potwierdzam. Przez te zaparkowane samochody nie widać pieszych, jak wchodzą na przejście.

Rondo niech wybudują i będzie po problemie

Do tych spraw trzeba zatrudnic rozsadnych i odpowiedzialnych ludzi

Wmawianie pieszym, którzy ze względów oczywistych są słabsi w potencjalnym spotkaniu z pojazdem, jest narażaniem ich na zbyteczne niebezpieczeństwo. Od zawsze rozsądek podpowiada, że silniejszy ma pierwszeństwo, Zielone światło, czy namalowana zebra nie zapewnią pieszemu "nieśmiertelności'. Uczyli od przedszkola, że pieszy musi się zatrzymać przed przejściem dla pieszych... z obserwacji wynika, że niewielu tak robi. Chrońmy pieszych, ich zdrowie i życie. Lecz chrońmy z głową. Dawanie im pierwszeństwa przed samochodami, to obłuda i wystawianie ich na szwank. Myślenie nie boli

Niedługo piesi b.mieli zawsze pierwszeństwo,wiec trzeba będzie sie zatrzymywać ,,non-stop". Ruch w miescie ustanie do minimum ,albo połowa kierowców pójdzie siedziec... A może by tak wiecej edukacji dla pieszych....a może by tak ,garby" spowalniające ruch,,, a może światła wiszące nad przejściem jak na trasie miedzy Krośniewicami a Kłodawą. W okolicy poczty Garby spowalniające chyba by miały największy sens. Podyskutujmy o tym.

Garby na ulicy zbiorczej to bardzo słaby pomysł. Zamiast garbów powinno to być przejście wyniesione i oczywiście odpowiednio oświetlone lampami LED (tak jak przejścia na Podrzecznej).

Jest wyjscie: zainstalowac swiatla, bez przycisow, pieszy tez moze poczekac minute aby bezpiecznie przejsc, to samo dotyczy kierowcow. Co na to UM i bez ograniczen miejsc postojowych dia samochodow.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także