Rejestracja i logowanie

Rząd planuje emerytury dla... psów. Skorzystają tylko niektóre zwierzaki

Wydarzenia 25-09-2020 Autor: ksz
8
Rząd planuje emerytury dla... psów. Skorzystają tylko niektóre zwierzaki

Zwierzęta, które były wykorzystywane przez służby mundurowe otrzymają emeryturę? Tak zakłada ostatnio przegłosowana ustawa tzw. "5-tka dla zwierząt". Pieniądze będą otrzymywali opiekunowie czworonogów. O jakich kwotach mówimy?

O przegłosowanej w zeszłym tygodniu (w nocy 17 na 18 września) ustawie, dotyczącej praw zwierząt słyszymy do dziś. Jak się okazuje, poza zakazem hodowli zwierząt na futra, czy zakazem uboju rytualnego, w ustawie znalazł się jeszcze jeden, ciekawy zapis...  Mowa o wspomnianej wcześniej emeryturze dla zwierząt, które były wykorzystywane przez służby mundurowe. Rządowe pieniądze mają trafiać do właścicieli czworonogów, aż do śmierci zwierzęcia. Skąd wziął się ten pomysł?  Chodzi przede wszystkim o to, że zwierzęta, które "pracowały" w służbach mundurowych, często nie mogły liczyć na godny byt po zakończeniu służby. Mówiąc wprost, musiały mieć nadzieję na łaskę dotychczasowego właściciela – gdy ten nie mógł ich przyjąć, najczęściej trafiały do schroniska.

Utrzymanie zwierzaka często wiąże się ze sporymi wydatkami – karma, leki czy wizyta u weterynarza mogą kosztować naprawdę sporo. Dlatego właśnie pojawił się pomysł wprowadzenia emerytury dla zwierząt.  O jakich kwotach mówimy? Tego niestety nie możemy jeszcze jednoznacznie stwierdzić – ma je bowiem określić rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych. Pewne jest jednak, że nie będą to duże pieniądze. O podobne rozwiązane postulowała ostatnio Straż Graniczna – wówczas mówiło się o kwocie rzędu 100 – 150 zł.

komentarze (8)
Dodaj komentarz

cóz ciekawe, jak widac 5 tka dla kaczynskiego to całkiem konkretna i solidna oferta nawet dla psiaków emoji

Emerytury dla psów śmieszne rządowi już całkowicie się poprzewracało w głowach nie mają co robić z pieniędzmi (naszymi pieniędzmi zbieranych z podatkow)

-Tato co to jest TVP? - Telewizja polska -A TVN? - Niemiecka.

Czyli tatuś to pusty nacjonaliastyczny dzban...

A może idź na całość.o tam "tata" Napisz, że murzyn atakuje LGBT +Q.

Dzbany to wierzą Tuskowi-"Kapitał nie ma narodowości."

Co do psów służących w np Policji to powinno to być już to dawno załatwione w w/w sposób. Poza tym jeśli decydujesz się na zwierzę to masz za nie odpowiadać jak za własne dziecko.

Czyli pozwalasz swojemu dziecku rąbać na trawnik przy chodniku? A fe.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także