Rejestracja i logowanie

Samorządy czeka finansowa katastrofa? "Braknie pieniędzy na podstawowe wydatki"

Wydarzenia 05-11-2019 Autor: bnp
Samorządy czeka finansowa katastrofa?
kliknij w zdjęcie aby obejrzeć na pełnym ekranie
komentarze (58)
Dodaj komentarz

Rozumiem wszystko chcą podwyżek dziecko wychodzi po 6 rano wraca przed 17 i siedzi z pracami domowymi a kiedy na sprawdziany czas to co nauczyciele robią skoro tak narzekają

Jaki rząd tak reforma... Podziękuj pisowcom że dziecko wraca o 17 ze szkoły .

Skoro samorządów i nie stać na podwyżki dla nauczycieli to dlaczego są dla nich podwyżki . Jeżeli się pracuje w prywatnej firmie i pracodawcy nie stać na podwyżkę to pracownik jej nie dostaje . A skoro jej nie dostaje to siedzi cicho i dalej pracuje albo zmienia prace. I tyle!!!

A CO NATO JARO I MATEUSZEK????

A co ma piernik do wiatraka, a co na to Tusek i reszta,za których nauczyciele figę dostawali i siedzieli jak myszy pod miotłą.Teraz im się raptem wszystko należy,to niech się wezmą do roboty,bo za taką pracę to nie powinni dostać grosza,ani od rządu,ani od samorzadu.

kurde i nauczyciele ,rolnicy, lekarze , mundurówka itd czyli wszyscy Ci na garnuszku Państwa z dużymi rabatami ,bonusami ulgami itd ciągle im zle i mało i mało a dlaczego nie strajkują przedsiębiorcy ? bo zasuwają po 10 i więcej godzin dziennie i nie mają czasu na głupoty no ale ich się potem widzi O ONI TO MAJĄ ! ale im nic nikt nie dał sami musieli to wypracować i czasami wytyrać ktoś powie że ludzie na nich pracowali , ale i ludziom trzba odpowiednio zapłacić bo inaczej uciekną do innych firm tak że szanowna WYKSZTAŁCONA INTELIGENCJO A MOŻE WŁASNY BIZNESIK I WTEDY BĘDZIECIE MIELI GODNE POBORY a że jesteście ludzmi WYSOKO wyuczonymi to i z pomysłem na uf biznes nie powinno być problemu . jest tylko jeden problem jesteście lenie i nygusy wolicie żebrać i płakać a może coś uda się wyrwać ? pozdrawiam a kogo uraziłem to przepraszam . były uczeń zawodówki dla którego pracuje 10 osób w tym 2 po studiach

I gdyby nie nauczyciele,nie umialbys nawet tego jadu napisac,bo to Oni nauczyli cie pisac i czytac,slabo poszlo z kultura,ale coz,nie wszystkich daje sie dobrze wychowac

A gdyby np nie mechanik samochodowy to nie miałabyś naprawionego auta , gdyby nie sprzedawca nie zrobiłabys zakupów, gdyby nie osoby sprzątające żyłabys w brudzie itd. Pomyśl zanim napiszesz

ale to byli jeszcze nauczyciele ze starej gwardii za tych gorszych czasów gdzie nauczyciel miał co do niektórych takie pomoce naukowe jak wskaznik lub linijka i nie zawahał się ich użyć ! ale przypuszczam że dla Ciebie te czasy to dawno,dawno temu w odległej galaktyce

Akurat to robią rodzice, nauczyciel przychodzi na gotowe sprawdzając to co nauczył rodzic.

a to nasi oficjele z UM jak wspierali "strajk" nauczycieli i nawoływali do pożywek płac nie wiedzieli że trzeba będzie za te podwyżki zapłacić i ze jest to w gestii samorządu ? Ojej, nikt im nie powiedział ? Nie wiedzieli że to samorządy płacą ? A może kombinowali tak....dostaną subwencje z centrali, dadzą podwyżki z tej puli belfrom i powiedzą "Zobaczcie jacy dobrzy jesteśmy, my samorząd wam dajemy ! " Cos ta nasza władzunia samorządowa ostatnio same porażki notuje. Na Pałac saski hajsu nie ma bo zrobili trefne analizy 10 lat temu które nie przewidywały pewnych problemów, drużyna koszykarska wycofana z rozgrywek z jakimiś problemami z dotacją w tle, budżecik się nie spina itd. Tak to jest jak miastem zarządza no były nauczyciel . 

A w kurvizji pisowskiej mówią że pieniądze są wszędzie i na wszystko.

A wkurtvn pelowskiej ze pinędzy nie ma i nie będzie

W Urzędzie niedawno mieli podwyżki, zabezpieczyli się. Nauczyciele krzyczą, że będą zarabiać mniej niż woźnej, tylko piszą o nauczycieli, który jest stażysta i pracuje 5 godzin a netto zarabia ok 2 tys. Co ma powiedzieć stażysta, który pracuje 8godzin i jego wynagrodzenie wynosi około tysiąca złotych....

CV do Biedronki lub Lidla, na dzień dobry masz więcej, też 8h pracy dziennie. Jedynie czego nie ma to siedzenia z kawusią, ciasteczkiem i dyktowania dzieciakom podręcznika do zeszytu. Co wybierasz? Luzik przy biureczku czy zapieprz przy towarach i klientach?

Zmieni się samorząd pieniądze się znajdą niestety ciemny naród znowu wybrał Burze i jego klike

Dużo ryzykujesz takim podpisem, no ale cóż wielu lubi balansować na krawędzi emoji

Katastrofa. Skąd wziąć 10 mln pln na dziurę w finansowaniu Pałacu Saskiego?

Zwolnić emerytów na stanowisku nauczycieli likwidując im pensje w którym samo stażowe wynosi za 35 lat pracy 4.500 netto.

Drogie samorządy nie tędy droga. Najlepiej zrzucić winę na kogoś innego, w tym wypadku na rząd.

Od 5 lat jestem nauczycielem w-f. z dodatkami i lekką nadgodzinką mam 4 tyś. mieś. Są lepsi....

Nie wiem gdzie uczysz ale jeśli po 5 latach pracy masz 4 tyś za etat to pracujesz chyba w ALO bo w normalnej szkole miałbyś połowę, ta wypowiedź to czysta prowokacja.

Jak to taki super zawód, że nic nie trzeba robić, to niech pseudo znawcy nie pedagodzy się przeszkolą nabędą uprawnień i już będą mieli miód. Jak ktoś spróbuje krytykować lekarza, elektryka, itd to cisza bo to fachowcy a tu do szkoły przyjdzie mamunia po podstawówce i uczy wychowywać pedagoga

Ta mamunia po podstawówce więcej nauczy dziecko niż pseudo nauczyciel po studiach uniwersyteckich bo na politechniczne był za słaby. Wyciągnij wnioski

Mamunia taka ja ty to nadaje sie tylko do robienia dzieci które jak ona skończą przy łopacie wyciągając łapska po socjal.

Nie chwal się życiem na socjalu. 06:34 - odbita już karta na zakładzie, może pierwsza przerwa na kanapeczkę od mamuni?

Cha cha cha! Pisowski nierób bredzi o socjalu. Won dziadu!

Sprzedać tereny wokółszkolne i pieniądze się znajdą. Tyle niezagospodarowanego terenu w centrum miasta to dopiero marnotrawstwo.

Nauczyciele, jak jesteście tacy uczciwi i nie macie nic sobie do zarzucenia, to ujawnić lewe dochody z korepetycji, Zapłacić podatek bo okradacie cały naród.

Dla nich to nie problem, pokażą podstawę zapominając o stażowym i dodatkach. Klasyk, więc nawet nie ma co się wysilać. To banda cwaniaków i nygusów. Każdy inny dla nich jest dnem, oni najważniejsi. I jeszcze te oburzenia gdy rodzic nie może się stawić na każde ich skinienie palcem. Ja rozumiem że oni bimbają w pracy i mogą w każdej chwili opuścić placówkę w której pracują, niestety pozostałe społeczeństwo pracujące takich możliwości nie ma. No ale cóż, nie każdy jest na tyle rozumny aby to wiedzieć, drodzy nauczyciele.

Admirale bobo,nie jest tak zle,skoro masz czas hejtowac w sieci i ziac nienawiscia,w tym czasie moglbys sprawdzic,jak idzie nauka dziecku w sxkole,oj troche rozumu by sie przydalo

Zapraszam na etat do szkoły.

Mnie? Przecież to Wam źle w szkole, więc poszukajcie innych etatów gdzie dobrze płacą. Ktoś Was siłą trzyma na stołku nauczyciela?

Tu jest potrzebne CBA i NIK a może kasa się znajdzie

chyba w krakowskiej kamienicy

Uwielbiam wspominać jak nauczyciele kilkanaście lat temu wchodząc do klasy narzekali że uczniowie tacy źli, nigdy do niczego nie dojdą, skończą na rozkładaniu towaru w sklepach. Zawsze każda klasa była tą najgorszą. Dziś nauczyciele musza wykorzystywać uczniów do protestów aby sępić o podwyżki. Nie wstyd Wam, dziady?

Wstyd to, że takie coś jak ty chodzi po ziemi.

Wstyd że dostawca internetu jeszcze Ci go utrzymuje, ćwierćinteligencie

Już geniusze po podstawówkach się uaktywnili wycierając sobie mordy nauczycielami! Łelita pisowska!

Jak nie trawie PiSu, tak cieszę się że w końcu ukręcili łeb największym nierobom, zwanymi nauczycielami. Każda pseudo partia typu PO, PSL i SLD bała się tego zrobić, tak Pisiory się za Was zabrali. Jak marnują miliardy na rozdawnictwo, tak Wam nie dadzą... cudnie słychać trzask pękających tyłków nauczycieli.

Pozwalniać emerytów, dać młodych nauczycieli to od razu szkoły ruszą z kopyta. Jak patrze na niektóre ryje nauczycieli to aż mi się zwracać chce. Przyjdzie taka emerytka, ledwo trzyma się na nogach ale jak się dossie do stołka to już nie puści. A tak im źle, tak im nie dobrze. Wiec jak to jest?

Ile rząd daje z podatków, tyle niech dostają - a nie kombinowanie co ucinać aby zapchać im michę. Jak się nie podoba zawód nauczyciela to pełen etacik w Biedronce czy Lidlu czeka. Może czas zmienić aby pracujący emeryci wybierali: pensja lub emerytura, a nie oba świadczenia razem. W ****ch im się przewraca i ciągle mało. Jedyne co potrafią nauczyć to dyktowania podręcznika do zeszytu, a resztę odwali rodzic - bo to w końcu jego dziecko, a nie nauczyciela. Cały czas liczę że w Polsce pojawi się system jak u sąsiadów - semestralna ocena nauczycieli przez rodziców. Ocena poniżej 3.5 z 5 i nauczyciel traci wszelkie premie i dodatki, gdy przy kolejnym semestrze wróci średnia powyżej 3.5 dodatki i premie wracają. To co się dzieje obecnie można ocenić poniżej okrągłego zera.

Słabiej opłacani nauczyciele więcej takich tępych kołków jak ty. Cha cha cha! I kto miałby oceniać nauczycieli, ty analfabeto? Cha cha cha! Masz kur... fantazję.

Nie zaśpij jutro odbić karty nad ranem na zakładzie, przygłupie na socjalu

Odezwał się wykształcony i kulturalny nauczyciel. Od razu widać że dworus.

Nie warto z tym czymś dyskutować bo sprowadza ludzi do swojego poziomu rynsztoka i tam pokonuje ich doświadczeniem. Ten pastuch z jednej strony przypomina o odbiciu karty w zakładzie pracy a z drugiej bredzi coś o pobieraniu socjalu. Logika na poziomie ameby.

No. 4 godzinki dziennie i wpada dniówka 280 zł. Zazdrościsz posadki?

Proponuję 15zl na godzinę i 8 godzin efektywnej pracy.

Z czym problem zwolnić urzędasów i będzie coś do przodu mają strefę pójdą tam pracować ????????

Nauczyciele nie są jedyną grupą społeczną która chce podwyżki

Ostatnio nauczyciele w szkołach tłumaczyli że gdyby nie przekazali swej wiedzy, to dziś by nie było takich zawodów jak np. lekarz. Dlatego muszą mieć podwyżki i niższy wymiar czasu pracy tak aby mogli zregenerować siły aby móc z czystym umysłem przekazywać swoją wiedzę dalszym pokoleniom. Pozdrowienia dla 1LO

No i jest to totalne bzdura. Poziom nauczania który prezentują nauczyciele może jest wystarczający żeby wykształcić za przeproszeniem woźnego . Kształceniem na lekarzy zajmują się rodzice płacąc ciążki hajs za korepetycje , zajęcia dodatkowe etc. Nauczyciele nie mają nic wspólnego z kształceniem zawodów typu lekarz . Nauczyciele otwierają zeszyciki klepią ten sam program przez całą swoją "karierę" i to wszystko . Reszta to ciężka praca uczniów poza szkołą i wydatki dla rodziców bo przecież taki nauczyciel już w ramach korepetycji płatnych nauczy wszystkiego doskonale. Na etacie mu się tylko nie chce.

Tak postrzegają siebie nauczyciele. Bez nich by nic nie było i dlatego im się należą podwyżki. Dziadostwo...

Chciało wam się remontować ruinę pałacu to teraz macie, parking podziemny też potrzebny nie wiem komu. Nauczycielą należą się podwyżki skoro najniższa pensja wzrasta.

Masz tyle wspólnego z nauczycielami ile toruński grzyb z ubóstwem...

Mi potrzebny. Poza tym to środki miejskie, nie podszywaj się dysortografie pod nauczyciela skoro nie wiesz jak to działa emoji

No tak, "Nauczycielą" należy się tysiące monet tak jak "bombelkom" pińcet plusy. Jeszcze zawód pisać dużą literą jakby to miało najwyższą rangę w kraju. Śmich na sali.

Nauczycielą????Słownik w ruch!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...