Rejestracja i logowanie

Uwaga, oszuści uderzają w użytkowników popularnej aplikacji! Jedno kliknięcie może wyczyścić konto

Wydarzenia 16-10-2020 Autor: bnp/KWP Łódź
8

Policja ostrzega przed powtarzającymi się kampaniami spamowymi, które informują o rzekomej aktualizacji płatności w serwisie Netflix. Po kliknięciu na link z wiadomości jesteśmy przenoszeni na fałszywą stronę, której celem jest wyłudzenie danych logowania oraz kart płatniczych.

- Cyberprzestępcy wysyłają spam prawie codziennie i często wykorzystują domeny przypominające prawdziwy adres, np. www[.]netflix[.]pl[.]rsga[.]rw. Umieszczamy je na bieżąco na naszej liście ostrzeżeń - pisze na swoim facebookowym profilu Policja Województwa Łódzkiego. 

Jeśli podaliście login i hasło na fałszywej stronie, to musicie je jak najszybciej zmienić (jeżeli te same dane są używane w różnych serwisach to w nich musicie powtórzyć operację). Kartę płatniczą możecie zastrzec na infolinii banku lub w appce. Prewencyjnie również możecie skorzystać z opcji wylogowania wszystkich urządzeń korzystających z konta Netflix.

Uważajcie, przekażcie znajomym i pamiętajcie o zgłaszaniu podejrzanych wiadomości pod adresem https://incydent.cert.pl

komentarze (8)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także