Rejestracja i logowanie

Zielona Oś Miasta: przetarg i wysokie ceny. „Podpiszemy umowy jeśli...”

Wydarzenia 19-08-2019 Autor: toza
24
Zielona Oś Miasta: przetarg i wysokie ceny. „Podpiszemy umowy jeśli...”

Dziś nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na wykonanie Zielonej Osi Miasta. Ceny proponowane przez potencjalnych wykonawców ponownie są wyższe, niż środki zabezpieczone na ten cel przez kutnowski urząd miasta. Możliwe jednak, że nie będzie to przeszkoda nie do pokonania.

Przetarg został podzielony na dwie części. Pierwsza część obejmuje Budowę ścieżki turystycznej pieszo – rowerowej oraz wykonanie oznakowania szlaków turystycznych pieszo – rowerowych. Magistrat zamierzał przeznaczyć na ten cel dokładnie  5 467 347,02 PLN brutto. Wpłynęły trzy oferty. Wszystkie przekraczają planowany kosztorys.

  • Konsorcjum firm:  Lider – ZIELONY OGRÓD ze Słupna, Partner – Firma Remontowo – Budowlana „LIPOWSKI” z Płocka - 6 779 760,00 zł.
  • Konsorcjum firm: Lider – BAUCOM TRADE&SERVICES Sp. z Poznania, Partner – Active Energy z Warszawy - 6 269 310,00 zł.
  • Konsorcjum firm: Lider - Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne „TRAKT” z Kutna, Partner – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „HYDROBUD” z Leszczynka, Partner - Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Budowlane „MAWEX” z Kutna, Partner – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Kutna - 6 883 080,00 zł.

Druga część zamówienia to zagospodarowanie terenów turystyczno – rekreacyjnych nad rzeką Ochnią wraz z rozarium. Urząd planował wydać na ten cel 8 977 429,14 zł. brutto. Wpłynęła jedna oferta:

  • Konsorcjum firm: Lider – Active Energy z Warszawy, Partner – BAUCOM TRADE&SERVICES z Poznania - 9 683 040,00 zł.

Otwarcie ofert na facebooku skomentował wiceprezydent Kutna, Jacek Boczkaja.

komentarze (24)
Dodaj komentarz

Zrobią na odp..ol a po roku , dwóch miasto będzie łatać i naprawiać. Tak się dzieje z większością nawierzchni ulic. Pytam , kto nadzoruje a potem odbiera wykonanie tych prac ze strony UM. Muszą to być albo ignoranci albo cwaniacy z tych co to ''ręka rękę myje''.

na ul ludzkiej w posesji nr 26a brud przy samej ulicy /odchody psow przy samej bramie smrod jak sie przechodzi

Kutno się podoba tylko tym którzy d..y nie ruszyli z tego grajdoła. Ciekaw jestem jak te wszystkie ''inwestycje'' będą wyglądały gdy skończą się te wszystkie programy , dofinansowania itp.

Może lepiej zadbać o to co jest? Wyrzucać kasę na coś o co nikt nie będzie dbał w należyty sposób. Kutno to niestety jeden wielki syf; Park nad Ochnią -brud, zniszczone ławki, powyrywana kostka brukowa, zachwaszczone pseudotrawniki z zaroślami do kolan, połamane drzewka, zero patroli SM i policji, róg Popiełuszki i Jana Pawła ( tz kolano ) strasząca ruina budynku i zarośnięty chwastami teren ( prywatny ), okolice dworca PKP ; połamane gałęzie i liście z poprzedniej jesieni nie wspominając o rogu Sienkiewicza i 3 Maja, można wymieniać bez końca. Ulica Królewska ( sic) syf na chodnikach , pety wokół drzew i przy każdej ławce, gumy na chodnikach , odrapane elewacje - wiadomo że ludzie brudzą ale chodniki czasem powinny być oczyszczone. Proponuję włodarzom miasta spacer ulicami miasta, może coś zobaczą. Ktoś kto odpowiada za estetykę miasta powinien dawno stracić stanowisko jeśli nie jest w stanie tego skontrolować. Bywam w innych miastach większych i mniejszych od Kutna , ale takiego stanu zaniedbania miasta nie spotkałem chyba nigdzie.

SUPER RIPOSTA. NIC DODAĆ NIC UJĄĆ. OBSERWUJĘ OD KILKU LAT PARK NAD OCHNIĄ I Z ROKU NA ROK CORAZ GORZEJ. NA POCZĄTKU, BYŁA GRUPA, KTÓRA NA BIEŻĄCO PIELĘGNOWAŁA KWIATY, KRZEWY. PÓŹNIEJ BYŁO CORAZ GORZEJ. ZERO PRAC. TYLKO CIĘCIE TRAWY. JEŻELI MA BYĆ COŚ ZROBIONE, A NIE PIELĘGNOWANE NA BIEŻĄCO, TO SZKODA PIENIĘDZY. NALEŻY SIE DOBRZE ZASTANOWIĆ!!!

TO że jest "wielki syf" jak napisałeś dziecko drogie zależy tylko od nas mieszkańców. Kto połamał ławki? kto naśmiecił? kto narozbijał butelki? Mamusia nie nauczyła, że się nie niszczy i śmieci wyrzuca do kosza? A jak nie ma blisko kosza to zanieś do najbliższego !!! Korona z głowy nie spadnie!!! A jak Ci mało patroli, to też żałuję, że nie przechadzają się niebiescy z białą pałką. Jeden z drugim jakby poczuli ją na grzbiecie to szybko by sporządnieli.

konjo ty tępy baranie , choćbyś się zes...ł z tą twoją ''filozofią'' to takie obiekty były , są i będą niszczone. W Kutnie dzieje się to bardziej bo jest więcej hołoty na czele z tobą.

Cytując klasyka : " czasem lepiej milczeć i wyglądać na idiotę niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości".... Nie wiem co ma wnieść do tej dyskusji twój durny post? Zawsze bez względu na poziom kultury , wychowanie i miejsce zamieszkania znajdą się tacy śmiecący i niszczący wspólne mienie. Czy to znaczy że nikt nie będzie tego sprzątał i naprawiał? Płacę podatki i zapewniam cię że nie małe i mam prawo wymagać od władz miasta tego co jest ich obowiązkiem. Przeczytaj uważnie mój wpis jeszcze raz. Być może zrozumiesz sens przekazu.

No jednak ten wpis ma znaczenie. Bo jeśli poziom zniszczenia i wandalizmu czynionego przez mieszkańców będzie na tyle duży że z Naszych podatków nie nadążą naprawiać. To lepiej zostawić to w piSdu i niech brudasy żyją w chlewie. np. sprzątnie parku odbywa się codziennie rano, a śmieci sa już o 14. Patologia imprezuje non stop, wieczorem lataja butelki, rano jest znów sprzątane. Czy to ma sens? Zamiast wiecznie sprzątać i naprawiać warto zacząć od edukacji! Jak kupujesz samochód to najpierw wsiadasz do niego i rozbijasz się gdzie popadnie, naprawiasz non stop i uczysz w trakcie jeździć? Czy może idziesz na kurs, i wsiadasz do auta na tyle przygotowany/a żeby go nie uszkodzić? To samo jest z parkami i ławkami. Nauczmy siędbać o to co jest, a warto będzie zbudować coś lepszego... zamiast ciągłej naprawy.

Masz racje, ale profilaktyka i zapobieganie jest możliwe np. poprzez większe zaangażowanie Straży Miejskiej czy Policji. Mieszkam przy Parku ; zero patroli a na interwencje jadą na bombach. Chyba żeby lobuzy uciekli. Można zakazać wstępu do parków po godz.23. W wielu miastach parki są ogrodzone i zamykane o 22.00.

kiedyś coś robiono i czemuś to miało służyć i zazwyczaj było ładne i praktyczne a dziś się robi żeby było ładnie i patrz a nie rusz bo zepsujesz najpierw zrobią chodniki a potem zaczną czyścić rzekę i nam wmówią że taka jest potrzeba wszystko od d... strony no ale przecież to nie ze swoich jest płacone a tak może jeszcze coś skapnie NARADY ,ODBIORY itp. zauważcie mówią ile dana inwestycja będzie kosztować z góry np milion i ktoś powie za co tyle kasy ano diabeł tkwi w szczegółach niech się rozliczą PO inwestycji ile na beton .kostka robocizna ludzie itd a wtedy byście zrozumieli skąd takie parcie na inwestycje pałac. plac itd bo na pewno nie z miłości do miasta i potrzeby? mieszkańców

A kiedy wiadukt na strefę

Przed następnymi wyborami

Mieszkania budujecie a nie jakieś badziewie Nikt tam z rodziną nie zamieszka w namiocie opamiętajcie się urzędnicy

Tyle mln zł na kolejne parki, alejki które bez odpowiedniej i drogiej pielęgnacji będą straszyły jak te nad Ochnią na alejach ZHP, szkoda pieniędzy.

Dokładnie. To jest sedno niechlujstwo i braku szacunku do publicznych pieniędzy. Zrobią coś a później nie ma się kto tym zajmować i dbać by nie zniszczało. Dlatego mimo inwestycji to miasto rozsypuje się...

Dbają o to firmy sprzątające, nic nie poradzimy na to że młodzież nie szanuje tego i pije w tym miejscu, rozrzucając butelki od alkoholu i inne śmieci gdzie popadnie. Firmy sprzątające wjeżdżają o godzinie 6, ludzie spacerują w godzinach popołudniowych gdzie do tego czasu młodzież zdąży zrobić po raz kolejny to samo, nie pan inwestuje w to swoje pieniądze, swoje proszę zainwestować w to co panu się nie podoba.

gdy ostatnio spacerowałam alejami trawa zarastała alejki, nikt jej nie kosił, to nie wina młodzieży

Kolejne wybory się zbliżają i kolejny raz mają robić te tereny. Pierwszy raz pamiętam w 1999 roku kiedy jedna Pani Radna odwiedzała szkołę podstawową i mówiła jak to pięknie zrobią ten teren po wyborach.

Kutnowska firma najdroższa, brawo! Ale to jak z rodziną, najlepiej się wychodzi na zdjeciach.

ale część pieniędzy z podatków wróciłaby do miejskiej kasy a tak pójdą do W-wy.

...i znowu firmy" Krzak" to trzeba dołożyć a miejscowe firmy znowu odrzucone tak jak z ulicami: Batorego,Chrobrego,Jagiełły.Podatki znowu pójdą do innych.

Jakbyś obserwował przetarg od początku to wiedziałbyś, że zaczęli od 11 milionów. I co da się taniej !!!!!!!! Przyjdzie firma z zewnątrz i zrobi to samo za pół ceny.

Zobaczymy na końcu jak będzie,matematyki nie oszukasz.Pozdrawiam

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także