Rejestracja i logowanie

Znamy dowódcę kutnowskiego batalionu Obrony Terytorialnej! "To doświadczony oficer"

Wydarzenia 16-11-2019 Autor: toza, mjr Arkadiusz Rubajczyk Foto: mjr Arkadiusz Rubajczyk
136

14 listopada 2019 roku stanowisko Szefa Sztabu 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej objął ppłk Dariusz Ostrowski. Równocześnie na stanowisko Dowódcy 92 batalionu w Kutnie został wyznaczony ppłk Paweł Malec.

Ppłk Paweł Malec został dowódcą 92 batalionu lekkiej piechoty w Kutnie (92blp).

- Obaj żołnierze są doświadczonymi oficerami. W swojej dotychczasowej służbie pełnili obowiązki na różnych stanowiskach w jednostkach wojskowych w Polsce a także w ramach misji zagranicznych w Polskich Kontyngentach Wojskowych - informuje nas mjr Arkadiusz Rubajczyk, Szef Sekcji Komunikacji Społecznej 9 ŁBOT i Oficer Prasowy

 

fot. tytułowe - ppłk Paweł Malec

fot.2 - ppłk Dariusz Ostrowski

komentarze (136)
Dodaj komentarz

To chcą zafundować narodowi polskiemu - polscy faszyści – EIN VOLK (tylko naród polski), EIN RAICH (jedno państwo), EIN FURER – oczywiście Kaczyński. A jak to już osiągną, to z inaczej myślącymi niż oni Polakami , uczynią to - co ich idol - Adolf H. - uczynił z wieloma narodami - DO PIACHU.

DO ruter: Sami faszyści w tym kraju ? Prawda ? emoji

Komen - oprócz ciebie, Kaczyńskiego, Morawicekiego i jeszcze iluś tam zatrutych faszystowską ideologią - to reszta jest spoko.

Ooo i... proszę wskazywanie faszystów trwa .... i jak to się skończy eliminacją tych któryc z nami się nie zgadzają i imię pluralizmu i demokracj...i emoji

komentarius, innymi słowy, chcesz zapytać, czy demokracja przejmie nawyki nacjonalistów i komunistów? Mam nadzieję, że nie.

demokracja przejmie nawyki nacjonalistów (szownistów) lub komunistów .... nie wiem czy demokracja może przejmować nawyki ... choć demokracja ludowa przejęła cechy marksistowsko-leninowskie, demokracja liberalna to masło maślane według mnie - ale obecnie przejmuje cechy totalitarne, dowód ? Idee Spinellego przejmowane przez UE, i próby kontrolowania Interntu.

masło maślane bo każda demokracja powinna być liberalna,.

komentarius, na szczęście są w mniejszości, ale niestety, dość pewnie się czują pod przykrywką patriotyzmu.

albo socjalizmu (komunizmu) .... trzeba ich wyeliminować ?

Faszystów? Z życia publicznego? Jak najbardziej - społeczeństwu wyjdzie to tylko na dobre. Jeśli zaś chodzi o o pozbawianie życia fizycznego to w tym specjalizowali się nacjonaliści z NSDAP i komuniści - towarzysze Stalina.

Tak tylko kto będzie wskazywał komunistów lub faszystów, jakie kryteria, obecnie nie robi tego sąd tylko grupy oszołomów, którzy nie chcą słyszeć krytyki na swój temat lub innego zdania, i krzyczę faszysta pod adresem każdego kto dyskutuje lub ma inne przekonania - to nie jest bezpieczne, to prowadzi do cenzorowania i w efekcie wprowadza w życie tezy że faszyści dzielą się na faszystów i antyfaszystów....

Dla odmiany druga strona wyzywa wszystkich o odmiennym zdaniu i ogólnie innym światopoglądzie - od lewaków. Zauważyłeś?

Masz rację, ale lewica to nic negatywnego, lewactwo już tak niesie za sobą dawkę negatynweji historii, i nie słusznie może lewicy być przepisywane.

Ależ tu nie ma żadnego znaczenia czym w istocie jest "lewactwo". Znaczenie ma to, że dla prawicy jest to określenie o wydźwięku zdecydowanie negatywnym. I mnie chodzi o to, że to określenie prawicowcy przyklejają niemal każdemu, kto ma inny światopogląd i inne zdanie. To Ci nie przeszkadza?

To jaki z tego wniosek ,,,,,,przestańmy naduzywać tych okresleń (zaróno prawica jak i lewica, a jest jeszcze centro-prawica i centro-lewica) bo tracą na znaczeniu a niepotrzebnie obrażają innych ludzi emoji

To jest dobry postulat.

• CZY POLSKI PREMIER MORAWIECKI GLORYFIKUJE FASZYSTÓW ? Jest faktem, że - w lutym 2018 r. na terenie Niemiec - złożył on hołdy i wieniec na mogiłach faszystowskich kolaborantów z Brygady Świętokrzyskiej, która pod koniec II wojny światowej szła ręka w ręka z hitlerowskimi faszystami. Tak o Brygadzie Świętokrzyskiej pisał ówczesny Szef Wywiadu - Inspektoratu Kieleckiego Armii Krajowej – „ BRYGADA ŚWIĘTOKRZYSKA UNIKA WALK Z HITLEROWCAMI I WSPÓŁPRACUJE Z GESTAPO. WSPÓŁPRACA TA JEST W ZASADZIE JAWNA A POSZCZEGÓLNI DOWÓDCY BRYGADY ŚWIĘTOKRZYSKIEJ NIE KRYJĄ SIĘ, ŻE OTRZYMUJĄ BROŃ, AMUNICJĘ ORAZ PROWAINT OD FASYZSTOWSKIEGO OKUPANTA. „ My nie damy ogłupić się demagogicznej rządowej propagandzie - POLSKA NIGDY NIE UGNIE SIĘ PRZED IDEOLOGIĄ KATOLICKO – FASZYSTOWSKĄ.

Następny ideolog emoji faszystów wskazuje emoji

A co komes prawda cię w d*pę kole?

No comments. Sam sobie wystawjasz laurkę takim słownictwem ... a może... to ty jesteś faszystą ... wszakże złodziej pierwszy korzyczy... łapać złodzieja... jak komuszki czy reszta tego towarzystwa.

komes, nie wiem, czy zauważyłeś, ale jesteś tutaj jednym z najaktywniejszych ideologów...

Sprawdzam czujność bojową antyfaszystów emoji

Nie musisz. Wojujący antyfaszyści mają obecnie znikomą czujność i wartość bojową. W latach 90. wydawało im się, że definitywnie pogonili faszystów. Ale ci przetrwali jak szczury w kanałach, nie wychylali się przez lata. Aż do władzy doszedł PiS i okazało się, że nacjonalizm i kibolstwo tylko czekały na taki moment. Ale spokojnie, wartość bojowa antyfaszystów jeszcze da o sobie znać. Co prawda to nie kwestia ani dni ani miesięcy, ale lat. Niemniej powrót silnych antyfaszystów już wkrótce będzie koniecznością.

"Są dwa rodzaje faszystów. Faszyści i antyfaszyści" - Oriana Fallaci

To zdanie pochodzi z książki "Wściekłość i Duma" - O.Fallaci i przypisywane jest włoskiemu pisarzowi Ennio Flaiano.

Aha, no i... ?

TO są odpowiedzi na dyskusję z ludźmi co wszystkich od faszystów wyzywają i chodzą z białymi noża.. przepraszam różami w zębach...

Po pierwsze, jakaś pani dziennikarka tak sobie wymyśliła i powiedziała, co nie oznacza, że tak jest. Oznacza tylko tyle, że ona tak to widzi. A po drugie, nawet zakładając, że jest w tym jakaś prawda (a nie ma), to jednak ci drudzy powstali jako reakcja na tych pierwszych. Innymi słowy, gdyby nie było tych pierwszych, nie musieliby organizować się ci drudzy. Gdyby nie powstały takie gowna jak nacjonalizm i oparty na nim faszyzm, nie zrodziłby się antyfaszyzm. Przyczyna-skutek.

emoji emoji następny ideolog . Czym jest nacjonalizm, nie odróżniasz od szowinizmu. Ta Pani dziennikarka to była działaczka lewicowa, nawet skrajnie lewicowej organizacji, możemy rozważać czy ten twój faszyzm oparty był na nacjonaliźmie czy na socjaliźmie NSDAP była partią socjalistyczną, tylko od komunizmu ówczesnego różniła się tym, że rasa panów występowała w Niemczech a socjalizm radziecki budował walkę klas i internacjonalizm, dlatego walczył z nacjonalizmem jako takim, a teraz walkę ideologiczną buduje się poprzez antagonizmy LGBT, feministyczne itp. KURS jest taki sam - zamknąć mozliwość dyskusji z ludżmi o przeciwnych poglądach teraz się wrzeszy że faszysta i przecież wiadmo ma inne poglądy to faszysta bo nie zachwala LGBT lub co gorsza jest katolikiem emoji

komentarius, kogo Ty próbujesz przekonać do swojej ideologii? Po pierwsze NSDAP było partią nacjonalistów, która wprowadzała jakieś tam elementy socjalizmu, ale to robi każda partia. NSDAP najpierw na ulicach, a potem oficjalnie w obozach, zwalczała zarówno socjalistów, jak i komunistów. Po drugie, szowinizm wykształcił się z nacjonalizmu, więc to po prostu ultranacjonalizm. A co do wyrażania własnych poglądów, to ludzie rozumni nie robią tego, rzucając butelkami w innych ludzi lub wygrażając im pięściami, i to tylko dlatego, że nie mogą pozwolić sobie na więcej, bo policja stanęła im na drodze.

Kiedyś Winston Churchill mówił, że faszyści w przyszłości będą sami nazywali siebie antyfaszystami ......... i spójrzmy ma postawę niektórych jakich argumentów używają by uciszyć ludzi o innych poglądach .... faszysta faszysta!!!! emoji .... no miał rację chyba.. I tak historia zatacza koło ?...

Nigdy nie potwierdzono, że te słowa wypowiedział Churchill. Podobnie jest z tzw salutem rzymskim...nie ma nawet jednego potwierdzonego badaniami faktu, który potwierdzałby t,o że żołnierze rzymscy witali się właśnie w taki sposób jak robili to naziści. Swoją drogą patrząc na nacjonalistyczno -brunatne marsze coraz częściej widać na nich przekreśloną swastykę więc coś w tym jest.

Nigdy.... nie - potwierdzono, cóż za forma, jestem pod wrażeniem - prawda w oczy kole emoji poczytaj trochę, zajrzyj do archiwów to sobie potwierdzisz. Trochę pracy własnej a nie tylko marksistowsko-leninowskie książeczki studiujesz (tylko bez obrazy emoji)

Marks i Lenin mają z sobą tyle wspólnego ile twój tępy móżdżek z intelektem ... czyli nic.

KAŻDY FASZYZM MA SWÓJ STALINGRAD . Dla autokratyzmu Kaczyńskiego takim Stalingradem okazały się ostatnie wybory do SENATU RP, gdzie jednak - przegrali. Tak jak Adolf H. - do obrony ostatniego szańca w Berlinie rzucił amatorski Volksturm, tak Kaczyński aby ratować własną j D*PĘ rzuci wkrótce na szańce swej horej ideologii - amatorski WOT

Stalinizm promujesz, system autorytarny - art 256 KK . Podpadasz. emoji Nie jestem zwolenikiem PIS-u ale jak takie rzeczy czytam to śmiac mi się chce i domyślam się dlaczego PIS wygrywa...

Komes - faszyzm przegrał pod Stalingradem a nie pod Wołgogradem. Historia - jest historia - mam nadzieję że kumasz

Czy nie szkoda kasy na to śmieszne wojsko????????????!

Moim zdaniem - nie szkoda. Przejdą szkolenie - więcej się nauczą niż poprzednio w skoszarownaym na 2 lub 1,5 roku wojsku - to wtedy było szkoda kasy, bo nic nie nauczyli przynajmniej w latatch '90 - tych - szkoda gadać kto był to wie na czym wtedy wojko polegało.

Tworzą WOT , może i dobrze , kiedyś mogą być potrzebni . Ale mam jedno pytanie kiedy i kto zwolni mnie z przysięgi wojskowej złożonej będąc w wojsku w latach 1987-1989. Proszę przeczytać treść przysięgi z tego okresu. Nadaj zgodnie z przysięgą moim wrogiem jest każdy żołnierz sił NATO i co wy na to ?

Slubowałeś na przyjaźń ze Zwiazkiem Radzieckim tylko ze związaku już nie ma, chyba że będzie rekatywacja to wtedy, wiadomo przysięga jest przysięga emoji

A z jakich to wzorców korzystał Antoni Macierewicz tworząc w Polsce WOT? Generalnie w państwach autorytarno-faszystowskich obowiązywała i obowiązuje podstawowa reguła – wojsko jest wojsko a partie totalitarno-faszystowskie aby realizować swoje zamordystyczne ideologie musi mieć własne, podporządkowane partyjnym bonzom zbrojne bojówki. I tak włoska bojówka Benito Musoliniego – CZARNE KOSZULE - dowodzona była przez - Michale Bianchi (v-ce ministera włoskiego MSW). Niemiecka bojówka Adolfa Hitlera – BRUNATNE KOSZULE –dowodzona była przez- marszałka Hermana Geringa. Chorwacka bojówka - CZARNY LEGION – dowodzona była przez płk. Franceticia (Ustaszi) . Zaś polska bojówka - WOT - nie podlega oczywiście Sztabowi Generalnemu Wojska Polskiego a dowodzona jest bezpośrednio przez – Błaszczaka ( wcześniej przez Macierewiczowi), wysoko usytuowanych pisowskich dygnitarzy partyjnych. Ot - i tak wygląda cały ten WOT ! 

WOT to nie jest bojówką przestań szerzyć dezinformację, są na wzór: National Guard w USA czy Hemvärnet w Szwecji lub Aktivní záloha w Czechach. W bardzo dużym skrócie Wojska Obrony Terytorialnej to nowy rodzaj sił zbrojnych — czyli WOT ustawowo stoi na równi z Wojskami Lądowymi, Siłami Powietrznymi, Marynarką Wojenną oraz Wojskami Specjalnymi (art. 3 ust. 3 pkt 5 ustawy) — a skoro jest nowy rodzaj wojsk, to jest też nowy, całkiem odrębny dowódca (Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, art. 3 ust. 4a, art. 11c). Poczytaj sobie nowelizację ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP — wprowadzającą Wojska Obrony Terytorialnej (ustawa z dnia 16 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej oraz niektórych innych ustaw, Dz.U. z 2016 r. poz. 213emoji. OSZOŁOMIE !!!!

Komes - mylisz państwa o ugruntowanej demokracji takie jak USA czy też Szwecja z AUTORYTARNO - FASZYSTOWSKIM PAŃSTWEM PiS. Pryncypał tej partii (prawdopodobnie również i twojej) - Kaczyński - stoi w jednym szeregu ze współczesnymi mu autokratami - m.in. z Turkiem Erdoganem , Kim Dzong Unem z Korei Płn, czy też zRosjaninem - Putinem. Dziwne jest tylko jedno ( a może i nie), że na czele tej polskiej , partyjnej bojówki WOT stał ruski szpieg - podobno patriota Macierewicz (tylko czyj?) Dopóki WOT nie będzie w strukturach Sztabu Generalnego Wojska Polskiego tak długo będzie się za WOT ciągnął smród partyjnej bojówki PiS. A co o WOT pisze v-ce minister MON - Skurkiewicz z partii PiS "Wojska Obrony Terytorialnej są w fazie tworzenia. Warto spojrzeć na harmonogram. Zakończenie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej planujemy na rok 2024, czyli moment, kiedy WOT będą mogły osiągnąć pełną gotowość i będą mogły przejść pod szefa Sztabu Generalnego to będzie 1 stycznia 2025 r."

Redis z całym szacunkiem , ale to to piszesz to tylko Twoje poglądy. WOT podlega Sztabowi Generalnemu. Ponadto, może byc wykorzystwywane do działąń w razie klęsk żywiołowych,czy np. harców ukraińskich grup zbroinych na południu kraju, kto był na Ukrainie to wie o czym mówię. Nie interesują mnie twoje Twoje poglądy polityczne i rozbudowane domysły na ich tle.

I są tak wyszkoleni jak Wojska Lądowe? Na pewno obronią nas przed każdą agresją.

Co ty bredzisz kretynie? Brunatnymi koszulami, czyli SA, dowodzil Ernst Rohm, zaś Himmler SS. Tego Goringa wziąłeś z ****. Co do WOT to podlega Sztabowi Generalnemu WP. Jesteś na prawdę idiotą.

Ruskim idiotą.

Wojska Obrony Terytorialnej są w fazie tworzenia. Warto spojrzeć na harmonogram. Zakończenie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej planujemy na rok 2024, czyli moment, kiedy WOT będą mogły osiągnąć pełną gotowość i będą mogły przejść pod szefa Sztabu Generalnego to będzie 1 stycznia 2025 r. wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz

W szkole do której uczęszczałeś "X" (jeżeli oczywiście w ogóle gdzieś pobierałeś nauki) za mało było jak widać lekcji historii. Ale nawet jakby z planu lekcji wypadł ten przedmiot , to swoją wiedzę historyczną, przynajmniej w tym zakresie, możesz poszerzyć korzystając z internetu. BRUNATNE KOSZULE czyli SA (Sturm Abteilung) oczywiście założył 3 sierpnia 1921 r. Ernst Rohm ale - ALE na początku 1923 r. HITLER FORMALNIE POWIERZYŁ DOWÓDZTWO NAD BRUNATNYMI KOSZULAMI - HERMANOWI GERINGOWI ( ja nie pisałem kto założył - a kto dowodził a dowodził Herman Gering). Jak zauważyłeś "X" - można coś komuś wyjaśnić nie koniecznie używając twojego rynsztokowego słownictwa.

Taurus ty chyba zbyt długo chodziłeś, bo wszystko z jednym Ci się kojarzy emoji Kiedyś Winston Churchill mówił, że faszyści w przyszłości będą sami nazywali siebie antyfaszystami ......... i spójrzmy ma postawę niektórych jakich argumentów używają by uiszyć ludzi o innych poglądach .... faszysta faszysta!!!! emoji no miał rację chyba..

I kto wie, być może pewnego dnia ktoś wykorzysta tę paramilitarną formację przeciwko Polakom. Niezależnie od tego, w szeregach WOT znalazło się wielu zdeklarowanych nacjonalistów. Ciekawe do czego ostatecznie wykorzystają zdobytą wiedzę z zakresu obsługi broni czy taktyki?

Policję też we Wrocławiu wbrew prawu wykorzystali przeciwko Polakom, ... i mediach cisza, pokazali tylko wybrany urywek gdzie pojedynczy prowakotorzy wykonuja robotę ....

We Wrocławiu? Masz na myśli tę zadymę wywołaną przez nacjonalistów? No cóż, mam nadzieję, że za atakowanie polskiej policji pójdą siedzieć. Przynajmniej tak powinno być w normalnym państwie.

Nie nacjonalistów tylko komunistów i bandziorów od Sutryka - znowu jesteś niedouczony. Mnie TVN-u więcej pracy własnej z materiałami źródłowymi

Dziękuję, ale nie korzystam z kibolskich "materiałów źródłowych" emoji

Chciałbym powiedzieć i uświadomić niektórych że WOT to nie jest wojsko, a grupa militarna mający na celu pomoc obywatelom RP w razie klęsk żywiołowych, epidemii chorób i innych niebezpieczeństw. Proszę nie mylić z tym że WOT broni granic Polski, bo to bzdura (od tego jest straż graniczna). Dodatkowo gdyby wybuchła wojna to są oni "wsparciem" dla żołnierzy którzy bronią granic!!!

Wojska Obrony Terytorialnej to nie jest wojsko... Zajebiście logiczne. To co napisałem to obowiązki WOT w trakcie pokoju, w razie wojny terytorialsi rzeczywiście odpowiadają za obronę granic, a w szczególności swojego terytorium (tj. województwa)

Że to nie jest wojsko, to każdy wie. Niestety, to "niewojsko" jest szkolone w zakresie obsługi broni palnej, taktyki, survivalu. Wcześniej czy później jakiś chory psychicznie ideolog polityczny lub światopoglądowy to wykorzysta.

Gównem jesteś, a nie Polakiem. Takie tezy potrafiłby wysnuć tylko przygłup bez szkoły, ale akurat w twoim wykonaniu to nic nowego.

Wow! Jaka cięta i błyskotliwa riposta emoji

Bardzo dobrze ze powstała taka formacja.Może będzie mniej chodziło lamusów w rurkach po Kutnie.Każdy powinien przejść przeszkolenie w wosku ale inni woła bujać się po mieście i cwaniakować w grupie bo sam to obsrany chodzi.

Lepiej chodzić w rurkach niż szkolić się w wosku.

Dowództwo WOT podlega bezpośrednio Ministrowi Obrony Narodowej. Czy coś tu trzeba jeszcze januszom tłumaczyć?

A USMC podlega bezpośrednio prezydentowi USA. Czy coś jeszcze trzeba militarnym analfabetom tłumaczyć?

Nie porównujcie ochotników z WOT z Januszami z falą w kieszonce i popuszczonymi opinaczami. Janusze nawet w czasie pokoju mieli trudności, żeby się na czas stawić w jednostce i ciągle żebrali o przepustkę, albo urlop, albo marzyli o wyrównaniu rocznika. Wartownicy byli z nich tacy jak z koziej d... y ładownica. "No bo kto tu przyjdzie" Nie można palić na posterunku, "a kto w nocy zobaczy". Połowa nie wykonywała strzelania jedynki "bo muszę mieli skrzywioną".

Fakt. Januszom z zasady nie dawało się do ręki broni krótkiej z obawy przed samopostrzeleniami.

tępe harcerzyki

Ydyota mniemanolog.

20 letnie przygłupy, którzy popłakali się po liście z WKU oraz kutnowskie zgredy z komunistycznego wojska - główni przeciwnicy WOT. No i polecam zapoznać się z danymi dot. wykształcenia żołnierzy WOT, a potem wypowiadać się o rzekomych ciemnych masach emoji

Trafiłeś w sedno. Szacun.

ty co się nie popłakałeś, i co czemu nie jesteś w armii? tylko teraz harcerzyka zgrywasz... ogarnij się, pierwszy się zesrasz. Ja już czuję, fuuuuuuuuuuuu. Ruski ci stoperan zrzucą żebyś łyknął, wiraszko emoji

Wasyl, bardzo ci dziękuję za ten komentarz. Potwierdziłeś moją tezę, która mówi, że przeciwnicy WOT, którzy dzielą się tak konstruktywną krytyką, w większości mają problem z głową emoji

Te komados, wyluzuj.

dobre, gość już się zesrał. Myślę, że poszedł do mamy do łóżka.

Gość poszedł do twojej mamy do łóżka, widziałem nagrywałem

co ma wykształcenie do wyszkolenia?? bo program szkoleniowy owszem może być najlepszy a wyszkolenie w stosunku do żołnierzy zawodowcy może być i uważam ,że tak jest o wiele gorszy i taka jest prawda. Chęć bycia żołnierzem nie oznacza ,że nim jesteś. Masz predyspozycje zostań żołnierzem zawodowym. Tworzenie czegoś takiego to nie uważam za wojsko. Żołnierzem będą dla mnie zawsze i byli ci ,którzy nimi są na codzień a nie dwa dni w miesiącu. Może złe porównanie ale jednak w celu pokazania to przedstawię. Czy ktoś z was chciałby być leczonym przez osobę co tylko dwa dni w miesiącu jest lekarzem? To jest aby pokazać ,że wojsko obecne to są żołnierze zawodowi. Więc WOT niech się nie stawia na równi z zawodowym wojskiem. Może próbować z Zasadniczą służbą wojskową jaka kiedyś była. Jak wspomniałem wcześniej nawet wtedy by nie mieli szans z nimi. WOT to tak jak by przejść unitarkę w ZSW

Świetnie, jednak WOT to nie tylko weekendy ale i raz do roku poligon, nie licząc masy dodatkowych szkoleń. Z wykształceniem chodziło zapewne o zarzut, jakoby do terytorialsów szli ludzie bez szkoły, co jest oczywiście nieprawdą, ale warto dodać fakt, że wykształcenie w wojsku jest ważne w kontekście podoficera czy oficera. No i chyba najważniejsze - WOT się nie stawia na równi z zawodowymi, jednak wśród żołnierzy TSW jest wielu byłych zawodowych czy żołnierzy po zetce. Ponadto Obrona Terytorialna ze swoim charakterystycznym modelem służby nie jest niczym nowym na świecie - występuje chociażby identyczny system w amerykańskiej Gwardii Narodowej, a jak wszyscy wiemy to amerykanie mają najlepsze wojsko na świecie. Jeżeli u nich to się sprawdza to nie widzę powodu aby u nas miało to nie działać emoji

Albo szkołę podoficerską gamoniu.

I już stare dziady w akcji. Wedlug was WOT to bojówki, a wy, janusze, słuzyliście w prawdziwym wojsku gdzie malowaliscie trawe i wystrzeliliscie trzy naboje na rok xD

Janusz to służył i to cały rok a nie dwa dni 30 dni w roku na raty. I Janusze mieli strzelnice min. raz w miesiącu. A poligon to była służba codzienna w sumie. I poligon u Janus\zy to był poligon a nie obóz pod Toruniem . I każdy z Januszy pełnił służby wartownicze, służba dyżurna na kompanii, Dyżurny PKT,PST,dyżurny stołówki itd. Wiele innych funkcji o której WOT nie ma pojęcia. Przynajmniej jak Janusz w mundurze wychodził na przepustkę to wyglądał regulaminowo ubrany a nie jak ci z WOT jak partyzanci z wyciętego lasu,że każdy ubrany inaczej

Ta regulaminów narąbany, z pasem na ja.. ch, opowiadający w pociągach o forsowaniu Odry, Wisły, po dnie. Czego to od szfejów nie słyszał konduktor w pociągu. A to szwej widział jak wartownik zastrzelił oficera, a to znowu szfej kierowca generała, a to znowu szfej, który w imieniu szefa rządzi kasynem. Same Janusze.

Panie Januszu, jako Partyzant z Wyciętego Lasu protestuję przed porównywaniem mnie z WOT. My to jednak osobna liga. Weekendowe kółko wzajemnej adoracji to może i ładnie na uroczystościach państwlwych wygląda, ale nic ponad to.

Z lasuście i głupiście.

Twórca faszystowskiej bojówki PiS zwanej WOT ANTONI MACIEREWICZ - TO RUSKI SZPIEG. Taki sam - a może i lepszy niż inni ruscy szpiedzy z II wojny światowej tacy jak - Sztirlic czy też J-23. Aby odsunąć od siebie szpiegowskie podejrzenia - Macierewicz wykrzykuje - gonić ruskich. Podobnie jest jak - UCIEKAJĄCY ZŁODZIEJ WYKRZYKUJE - ŁAPAĆ ZŁODZIEJA.

Ten WOT nie ma co porównywać do Zasadniczej Służby Wojskowej. W ZSW rok w zależności od lat poboru bo było mniej i więcej byłeś skoszarowany. Rok czasu poaza domem. Rok czasu jedzenia na stołówce, rok czasu o tych samych godzinach toaleta poranna i wieczorna. Śniadanie ,obiad,kolacja o tych samych godzinach. Wszystko na rozkaz. Przepisy mundurowe tj. swoje to mogłeś miec co najwyżej majtki. A tu w WOT raptem ost. mieli "Poligon" niech im będzie ,że miesięczny. Zapytajcie "Starego Wojska" co to jest poligon. Wojsko co przychodzi na dwa dni w miesiącu na jednostkę to Wojsko??? Takie coś jak teraz jest WOT to się nazywało i nazywa Szkolenie Rezerwy. Jak każdy z Was będzie po za domem jak kiedyś w Wojsku rok i będzie miał takie szkolenie to napiszę,że to są żołnierze. Tak na dzień dzisiejszy mogę napisać ,że pasjonaci Wojska

Myślisz tak jak ruski czerwonoarmiejec , bo szkoliłeś się w myśl ruskiech zasad. Wiesz ile dni statystycznie liczyli długości życia szeregowca polskiego na wojnie? Dowiedz się, a przestaniesz pisać pierdoły.

Rok czasu w wojsku? Co ty dzieciaku wiesz o służbie? Zamilcz.

a ile ty dni spełniłeś w tym Wojsku??? bo ja od 2004 do 2011. Każdą służbę przeszedłem.Wiec coś mogę się wypowiedzieć

• CO ZA BREDNIE WYPISUJECIE - z tym kutnowskim batalionem piechoty lekkiej tzw. terytorailasami sugerując, że ta partyjna bojówka PiS, ma cokolwiek wspólnego z Woskiem Polskim. Wszak prawie powszechnie wszystkim wiadomo, że od czasu Benito Musoliniego, wszystkie partie faszystowskie (a do takich zaliczam PiS), chcąc siłą zbrojną stłamsić narody, nie podzielające ich autorytarnych ideologii, tworzyły przy swoich partiach - zbrojne bojówki podporządkowane – nie wojsku a właśnie faszystowski partiom. I tak - bojówka włoska MUSOLINIEGO to - MILICJA FASZTSTOWSKA; bojówka niemiecka HITLERA to – to SA (Sturm Abteilung); bojówka słowacka księdza katolickiego TISO – to GWARDIA HLINKI; bojówka chorwacka PAVELICIA – to CZARNY LEGION; a bojówka polska KACZYŃSKIEGO ? Gdyby Wojska Obrony Terytorialnej podlegały pod sztab Generalny Wojska Polskiego – to byłoby to Wojsko Polskie – ale, że podlegają bezpośrednio pod partyjnego pisowskiego ministra (wcześniej Macierewicza a obecnie Błaszczaka) - to JEST TO ZBROJNA BOJÓWKA FASZYZUJĄCEJ PARTII - PiS. A któż to zbrojne ramię partii PiS utworzył? To wiedza dość powszechna – to Antoni Macierewicz. Dokumentalista Tomasz Piątek w swojej książce (ogólnie dostępnej – nawet w kutnowskiej bibliotece) p.t. MACIEREWICZ I JEGO TAJEMNICE bez ogródek dowodzi, że MACIEREWICZ TO RUSKI SZPIEG ! Czy Macierewicz podał za to autora książki do sądu? JAK DOTYCHCZAS - NIE. Sam wyciągnij z tego wnioski.

Ty chyba o wojsku uczyłeś się na kupionych przez Siemoniaka tablicach Mendelejewa.

Tak to wszystko prawda pisowscy naziści utworzyli swoją bandę do obrony własnych głów , mam nadzieje że tych głów nie uratują

Wiesz co odleciałeś totalnie, ponieważ w to, że marszałek Macierewicz jest Ruskim szpiegiem to nawet zwolennik PO ci nie uwierzy.

Lecz się bo jest z Tobą zle

Człowieku lecz się na nogi bo na głowę już zapóźno. Idiota

A kogo obchodzi ten osobnik.

Właśnie. Wielka mi osobistosc.

Było iść do wojska i zobaczyć jak tam jest,życia się nauczyć a nie takie brednie wypisywać

głupcy emoji gość co zwie się maciarewicz, wymyślił sobie bandę idiotów co się zabawiają w wojsko, a tak naprawdę wyprowadza kasę z naszego budżetu. Żałosne, chłopaki pobiegają z karabinami, a jak ruscy przyjdą po nas to się pochowają w kotłach z grochówką, albo będą w nich rzucać kanapkami, co rano sobie zrobili idąc do fortecy emoji. Ja, jak auto odpali spi....am na zachód emoji

Masz mentalność POszusta, stąd te POmysły ucieczki.

hahahaha, konapkowi rambo się oburzyli hahahahahahah

Pewnie tatusiów zmniejszyło emeryturę z UB

Gdzie on widział UB? W milicji był kierowcą jako gumowe ucho.

Spadaj, jak ci odpowiada rola pachołka i niewolnika to szerokiej drogi.

boze widzisz i nie grzmisz a gdzie koszulka z jakims wilkiem

Powinna wrócić zasadnicza służba nauczyło by co niektórych życia......

a najlepszymi nauczycielami byli pensjonariusze zakładów karnych

Karani nie byli brani do wojska.

Prawdzie wojsko to GROM FORMOZA AGAT NIL SKW ŻW itp. Im się należy wielki szacunek !!!

Po czym wnosisz.

Uwielbiam komentarze męskich samców w rurkach co na widok poleconego z WKU srali po gaciach, osoby które nie mają pojęcia jak wygląda służba w WOT mają dużo do powiedzenia.

nyc ty taki jesteś męski samiec, że myślę, że we łbie u ciebie kiedyś coś nie pykło. hahahahahahah

...męskich samców...bosze...

W rurkach nie zrozumiesz.

Widzę, że znów chłopcy w rurkach głupoty wypisują choć nie mają zielonego pojęcia...

Adaś skocz na Ewę, a nie się w wojnę bawisz. Trzymaj w domu papmersy, bo się zesrasz na BANK emoji

Misje zagraniczne ???? jak oni wszyscy ||*** pewnie nawet z bazy nie wyjechał ????

Wyjechał do domu.

Potrzebna jest nam ta obeona terytorialna jak na kut....się szankier !

I ten pajac ma nas bronic? hahaha? Smiech na sali

Mialam napisac komentarz do tej wypowiedzi, ale szkoda czasu. Ktos kto ma nick pajaca w butach z zagietymi czubkami i szerokich spodniach nie moze napisac nic madrego. Zawsze jak czytam takie komentarze to przypomina mi sie odcinek z Kapitana Bomby pt. MARIK 1234

Mam nadzieje że za ten tekst pozwie cię do Sądu !!!!

Obrona terytorialna-co to za bzdury?????kiedys to było prawdziwe wojsko a teraz z drewnianymi karabinami będą latać i nazywać się wojskiem...wstyd i hańba nic więcej ale patrząc po tym co się dzieje z tym państwem nic mnie już nie zdziwi...

Wezcie sie za robote a nie w zolnierzykow sie bawicie. banda nierobow

banda nierobów to każdego dnia stoi pod MOPSem po zasiłki pracusiu

Doświadczonych oficerów, którzy nie chcieli trzymać parasola nad misiewiczem to pisowska banda wysłała w niebyt! I nie nazywajcie tego wot wojskiem ! 

Liniowiec nad nikim nie musi trzymać parasola, a doświadczeni pisarze z naukowymi tytułami to do niczego innego się przecież oprócz liczenia gaci, nie nadają.

Zaczela sie nowa era w życiu Polaków. Są jeszcze tacy co woleli żyć pod komendą sąsiadów ze wschodu. Ale koniec z tym. Mamy wlasne wojsko pod wlasnym dowodztwem. WOT to wspaniałe wojsko. Inne kraje te z zachodu na ktore pewnie chętnie powolujesz się w swojej europejskosci też tak mają.

Skuchaj dziecko,gdybyś 720 dni za darmo i zpoboru zaliczyła w pułku w Gołdapi,w tym 4 poligony po miesiącu ...to wiedziałbyś co to Wojsko!A nie 17 dni...obóz harcerski trwa miesiąc!

Rozumiem, że poszedłeś wtedy "odsłużyć, a nie zasłużyć" Konkretnie czego Cię nauczyli, wyniki, z kim nauczyli Cię walczyć,(konkretnie z jakim rodzajem wojsk przeciwnika) jak skutecznie. Skąd twoje porównania. Według jakiej skali. Jak oceniasz morale w tym pułku?

Spędziłem już w wojsku 4390 dni i co roku jestem na poligonie przez 3 miesiące, więc to OT to jest jakaś szkółka dla dzieci, a nie wojsko.

no tak a ty komandos jak tralala tępaku

Prowiant dowozisz co 3 miechy?

Wymień te pańsywa mądralo. Tak się składa, że poza krajami nadbałtyckimi, Szwecją i UK podobna formacja nie występuje. A teraz zagadka dla Ciebie: w którym innym niż Polska państwie jest tak silnie rozbudowany korpus magików polowych - kapelanów?

Szwajcaria, USA, Izrael. A co do reszty : a co to teleturniej?

święte słowa

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także