reklama

Dlaczego warto zainstalować pompę ciepła?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego warto zainstalować pompę ciepła? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaCoraz częściej szukamy alternatywnych rozwiązań, których zastosowanie w domu pomoże nam obniżyć rachunki. A do takich niewątpliwie należy, służąca do podgrzewania wody użytkowej, powietrzna pompa ciepła.

Powietrzna pompa ciepła stosowana jest jednak nie tylko w domach mieszkalnych, ale coraz częściej bywa instalowana w budynkach usługowych czy biurowych. A decyzja o jej montażu wiąże się z wieloma korzyściami.

Rozwiązanie ekonomiczne

Chęć obniżenia rachunków za ciepłą wodę to najczęstszy powód, dla którego bierzemy pod uwagę alternatywne sposoby pozyskiwania ciepła. A powietrzna pompa ciepła pozwala znacznie je zmniejszyć, a co więcej koszty jej eksploatacji należą do najniższych. Klasa jej efektywności określana jest jako najwyższa i najczęściej wynosi A+, a nawet A++ czy A+++. Dodatkowo powietrzna pompa ciepła charakteryzuje się stosunkowo długą żywotnością, a decydując się na zakup dobrego urządzenia wyprodukowanego przez renomowaną firmę, otrzymamy na nią kilkuletnią gwarancję.

W zgodzie z ekologią

Bycie eko jest nie tylko modne, ale staje się coraz bardziej pożądane. Dlatego też szukając rozwiązań technologicznych, które mogą ułatwić nam codzienne życie, coraz większą wagę przywiązujemy do ich ekologiczności. A podgrzewanie wody za pomocą powietrznej pompy ciepła niewątpliwie można uznać za rozwiązanie przyjazne środowisku, gdyż w wysokim stopniu wykorzystuje energię odnawialną, co w tym przypadku oznacza po prostu ciepło zgromadzone w powietrzu.

Prosty montaż

Instalacja powietrznej pompy ciepła jest stosunkowo prosta, a co najważniejsze nie wymaga przeprowadzania większych prac remontowych w przypadku istniejących już budynków. Gdy natomiast zdecydujemy się na pompę w momencie budowania domu, nie potrzebujemy dodatkowych obliczeń projektowych. W zależności od potrzeb możemy zamontować urządzenie ze zintegrowanym podgrzewaczem wody (zazwyczaj 200 lub 300-litrowy) lub też wybrać modułową pompę ciepła, przeznaczoną do bezpośredniego połączenia z istniejącym już podgrzewaczem wody.

Dwa zastosowania

Powietrzna pompa ciepła ma jeszcze jedną istotną zaletę. Jest to możliwość zastosowania jej nie tylko do podgrzewania wody, ale również do okresowego chłodzenia pomieszczeń. Przyda się to szczególnie podczas gorącego lata. Warto też zaznaczyć, że takie zastosowanie pompy nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. A to dlatego, że chłodzenie odbywa się podczas normalnej pracy urządzenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo