Rejestracja i logowanie

KDK podbija fejsa i inne media społecznościowe!

Kultura 17-12-2019 Autor: toza, KDK Foto: archwium, infografika - KDK
11

Zbliża się koniec roku. Z tej okazji Kutnowski Dom Kultury podsumowuje swoją obecność w mediach społecznościowych.

- Nie jest tajemnicą, że dla większości z nas są to ulubione narzędzia marketingowe. I nie piszemy tutaj tylko w imieniu reklamodawców, ale również i odbiorców. Social media towarzyszą nam w życiu codziennym, a różnice stanowi tylko ilość godzin spędzonych na Facebooku, YouTubie czy Instagramie - mówi Robert Strębski, specjalista ds. organizacji i promocji w KDK.

Infografika znajdująca się w galerii zdjęć przedstawia przyrost obserwujących na głównych profilach SM Kutnowskiego Domu Kultury na przestrzeni roku. Nieprzypadkowo Facebook jest na pierwszej pozycji. Jest najpopularniejszym portalem społecznościowym na świecie.

- Także nasz profil lubi i obserwuje największa ilość osób spośród pozostałych portali. 10563 polubień oraz 10914 obserwujących na dzień 16 grudnia 2019 daje nam przynajmniej czołowe miejsce wśród miejskich centrów, domów kultury w województwie łódzkim. Przekroczenie granicy 10 tysięcy fanów miało miejsce podczas Święta Róży. To wtedy publikowaliśmy najwięcej bijąc rekordy zasięgów, a facebookowe wydarzenie 45. Święto Róży 2019 wg statystyk dotarło do blisko miliona odbiorców. W ciągu roku przyrost 2832 fanów. Rozwija się też grupa Kulturalne Kutno. Cieszy fakt, że dołączyły lokalne media i publikują relacje z wydarzeń. Dodajmy jeszcze, że do KDK należą poza tym dwie inne lokalne grupy: Kutnowskie RÓŻE w obiektywie oraz Lubię szyć w Kutnie - podkreśla R. Strębski.

Na Instagramie KDK jest od niespełna 2 lat. 393 publikacje dały dziś 2122 obserwujących (914 w tym roku). Głównym hasztagiem KDK jest #KulturalneKutno.

- W tym roku podczas promocji naszego największego wydarzenia także położyliśmy nacisk na hasztag - #ŚwiętoRóży. Efekty są widoczne do dziś. Zdecydowana większość z ponad 1000 zdjęć oznaczonych tym hasztagiem jest z naszego miasta, z Kutna. Na YouTubie i Twitterze nie robimy furory, niemniej jednak jesteśmy. W formie video raz na jakiś czas publikujemy relacje z wydarzeń. Zdarzają się materiały video promocyjne od artystów w formie zaproszeń. Ciężko jest nam się przebić na Twitterze. Wydaje nam się, że mało aktywna jest tam również kutnowska, lokalna społeczność. Jeżeli się mylimy to nas poprawcie - zapraszamy na @KDK_Kutno - zachęca Robert Strębski.

W tym roku KDK pojawił się także na LinkedInie i póki co to raczej tylko wizytówka, natomiast debiut na TikToku wydaje się ma większe znaczenie.

- Ciebie prawdopodobnie tam nie ma, tak jak i ciężko zobaczyć tam inną instytucję kultury, ale możecie zapytać swoje dzieci czy są i czy robimy to dobrze?! Nie liczymy na to, że osoby obserwujące zachęcimy do kupowania biletów na nasze wydarzenia, ale nieocenione, duże znaczenie może mieć budowanie świadomości marki wśród młodszego pokolenia. Wszystko przed nami, a tymczasem 109 obserwujących napawa nas dumą - mówi R. Strębski.

Chciałoby się więcej, ale biorąc pod uwagę fakt, że w miejskich instytucjach kultury pracownik przeważnie jest wielozadaniowy i obowiązki dzieli na wiele różnych kategorii to chyba nie jest źle.

komentarze (11)
Dodaj komentarz

Mimo pozornie centralnego położenia Kutno jest jednym z najgorszych miejsc do życia w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej. Brak jakiejkolwiek kultury, upadający szpital, brak lekarzy specjalistów, słabe szkoły, brak rozrywki i kultury, brak lokali gastronomicznych na poziomie, brak zabytków, nieciekawa przyroda w okolicy (brak lasów, jezior, totalna równina), niskie pensje, wysokie ceny mieszkań i ogółem wszystkiego, problemy komunikacyjne. Nie istnieje zupełnie nic, co stanowiłoby zaletę życia w Kutnie. Kutno nie ma ani jednej zalety.

rozumiem że zwiedziłeś wszystkie 50 tysięczne miasta w Polsce i w Unii Europejskiej? właśnie przez takie ciamajdy internetowe jak Ty to miasto gnije od środka.

Wspaniali ludzie pracują w KDK, starają się, organizują, ale są zupełnie niedoceniani przez większość społeczeństwa.

czy tu nisko to jawor rogaty ???

W sali kinowej są bardzo niewygodne fotele. Ten co te fotele kupował , to za karę powinien na nich siedzieć przez 8 godzin dziennie

jesteśmy na TWITTERZE znaczy ja jestem

kdk ten przeżytek ktoś jeszcze tam chodzi? Tam nigdy nic ciekawego nie było i raczej nie będzie(zdjęcie jakiejś wycieczki zorganizowanej przez szkołę). Wolę jechać do Płocka lub na piknik niż iść tam. Już lepiej nawet posiedzieć koło fontanny.

W 2019 r. KDK zorganizował ponad 400 wydarzeń kulturalnych - koncertów, spektakli, spotkań autorskich, warsztatów etc. To, że cię nie interesują, nie znaczy, że KDK jest przeżytkiem. Wręcz przeciwnie - co rok na coraz bardziej rozbudowaną ofertę.

szczególnie premiery filmów im wychodzą hahaha

Ale repertuar pozakinowy jest rozbudowany. Tylko przy jednej sali oczywiście kosztem kina. Burzyński, buduj kino w Kutnie, a KDK niech będzie przede wszystkim teatrem i miejscem koncertów.

Jest jedna sala równocześnie teatralno-widowiskowa i kinowa. Nie da się zorganizować premier wszystkich filmów, bo dystrybutorzy nie pozwalają.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także