Reklama

Basen w pigułce, czyli chemia do basenu

Opublikowano:
Autor:

Basen w pigułce, czyli chemia do basenu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Do utrzymania krystalicznie czystej wody w basenie ogrodowym niezbędna jest chemia basenowa. Niestety panują w niej korzystne warunki do rozwoju mikroorganizmów tj. grzyby czy bakterie. Dzięki profesjonalnym doborze chemii basenowej można pozbyć się wszelkiego rodzaju glonów i zanieczyszczeń, które nieustannie mnożą się w wodzie. Dbałość o czysty basen przekłada się także na zdrowie i komfort użytkowników. Co warto zrobić, aby kontakt z wodą nie narażał nas na podrażnienia skóry?

Chlor - niezbędnik w walce o czystą wodę

Chlor to jeden z najbardziej skutecznych środków pielęgnacyjnych wody basenowej. Przede wszystkim zabija bakterie oraz niszczy substancje organiczne. Ten bakteriobójczy preparat naturalnie występuje w postaci gazu. Dlatego stosowanie go w chemii basenowej wymaga przekształcenia w postać stałą np. tabletki lub granulaty. Wśród najczęściej stosowanych metod do pielęgnacji wody w basenie zaliczane są tabletki chloru: https://www.dobrebaseny.pl/Tabletki-chloru-c163, które włożone do odpowiedniego dozownika rozpuszczają się w wodzie, tym samym blokując rozwój glonów i bakterii. Dozownik może nieustannie przebywać w wodzie, jednak podczas kąpieli warto go wyciągnąć, aby nie przeszkadzał użytkownikom. Niestety, jeżeli zapomnimy o uzupełnieniu tabletek, woda może stać się zanieczyszczona już po kilku dniach.

pH wody basenowej

Stałe kontrolowanie poziomu pH w wodzie to podstawa bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Zaleca się, aby badanie było wykonywane chociaż raz w tygodniu. Absolutne minimum to dwa razy w miesiącu. Do sprawdzenia kwasowości oraz zasadowości służą specjalne testery lub papierki lakmusowe. Poziom wody pH znajduje się w przedziale od 0 do maksymalnie 14. Obojętny i bezpieczny odczyn dla człowieka znajduje się w połowie skali, od 7 do 7,4 pH.

Pozbywamy się bakterii i drobnoustrojów, czyli chlor do basenu

Unormowanie pH wody to podstawowa czynność każdego właściciela basenu. Do najczęściej wykorzystywanych metod walki z bakteriami oraz drobnoustrojami zaliczamy tabletki chloru, oraz specjalne dozowniki chemii basenowej. Wszystkie środki należy stosować według zaleceń producenta, nie zapominając o wielkości basenu oraz ilości wody. Chlor poprzez wykorzystanie specjalnych urządzeń można dodatkowo stosować do ozonowania wody. W trakcie ozonowania są stosowane jego mniejsze ilości, co pozytywnie wpływa na wiele aspektów zdrowotnych.

Chemia do basenu - czy jest bezpieczna?

Produkty chemii basenowej w tym tabletki chloru są bezpieczne. Każdy środek chemiczny, zanim zostanie dopuszczony do obrotu, przechodzi przez rygorystyczne testy i zadania. Warto jednak mieć na uwadze, że ich nieprawidłowe zastosowanie może przynieść przykre skutki. Używanie chemii basenowej zgodnie z instrukcją to gwarancja najwyższej jakości i bezpieczeństwa.

Z pewnością każdy właściciel prywatnego basenu ogrodowego zna to uczucie, gdy woda w nim zaczyna “żyć swoim życiem”. Na wierzch wypływają zielonkawe substancje, których z dnia na dzień jest coraz więcej. Takiemu działaniu można jednak zaradzić. Dzięki stosowaniu chemii zgodnie z zaleceniami producenta będziemy cieszyć się nieskazitelną wodą i komfortowymi oraz bezpiecznymi kąpielami przez cały sezon.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE