Reklama

Czym wyróżnia się Arduino Nano?

Opublikowano:
Autor:

Czym wyróżnia się Arduino Nano? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Podczas wybierania płytek mikrokontrolera koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, wśród których jest m.in. niska waga czy też kompatybilność z różnymi prototypami płytek. Dopiero wtedy będziemy pewni, że dokonaliśmy prawidłowego wyboru. Jedną z najlepszych płytek mikrokontrolera jest Arduino Nano, dlatego też koniecznie sprawdź, jaki model wybrać oraz jakie korzyści daje.

Gdzie kupić Arduino Nano?

Istnieje kilka wersji płytek mikrokontrolera, jednak jedną z najlepszych i jednocześnie najpopularniejszych opcji jest Arduino Nano A000005. Do tego można to kupić w bardzo korzystnej cenie na stronie internetowej https://yaboo.pl/product-pol-2595-Arduino-Nano-A000005.html. Oczywiście jeszcze przed dokonaniem zakupu koniecznie trzeba bliżej przyjrzeć się temu przedmiotowi, aby określić, czy naprawdę jest tak funkcjonalny i praktyczny, jak obiecują producenci.

Korzyści związane z Arduino Nano

Niewielki rozmiar

Pierwszą zaletą Arduino Nano, jak sama nazwa wskazuje, jest przede wszystkim niewielki rozmiar. Dzięki temu płytka staje się znacznie praktyczniejsza, gdyż można wykorzystywać ją na wiele różnych sposobów. Jak obiecuje producent, produkt tego typu wyróżnia się głównie małą wagą, co jest obecnie niezwykle pożądaną cechą, skłaniającą do dokonania zakupu.

Funkcjonalność

Warto zdawać sobie sprawę, że tego typu produkt jest mniejszą i bardziej zminimalizowaną wersji od Arduino, czyli Uno. Ulepszeniu uległ nie tylko rozmiar. Wielu specjalistów docenia również mikrokontrolery AVR, które posiada ten model. Do tego można znaleźć tutaj również cyfrowe wejścia, czy 32 kB pamięci Flash oraz 2 kB RAM.

Prosta obsługa

Każdy fachowiec doceni na pewno fakt związany z tym, iż Nano może być niezwykle intuicyjny, a co za tym idzie, po prostu ułatwia pracę, a do tego wręcz ją uprzyjemnia. To nie bez znaczenia, gdyż testowanie lub wdrażanie nowych projektów staje się znacznie prostsze. Dzięki temu nie trzeba tracić dodatkowo czasu.

Gotowa do pracy

Jeśli zakupi się wersję Arduino Nano A000005, to można czerpać przyjemność także z kolejnej korzyści. Mowa tutaj o tym, że właściwie zaraz po dokonaniu zakupu i nadejściu przesyłki, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zacząć ją od razu wykorzystywać w praktyce. Oznacza to, że bez obawy można ją od razu podłączyć do wybranego komputera i rozpocząć pracę.

Praktyczne zastosowanie

Kolejnym atutem tego rozwiązania jest to, że został w taki sposób zaprojektowany, aby mógł bez problemów pracować z płytkami wtykowymi. Wszystko to doprowadziło do sytuacji, że wybierając Arduino Nano jesteśmy właściwie pewni, że dopasuje się do niemal wszystkich systemów tego typu.

Nie można zignorować także kwestii związanej z tym, że płyta posiada również port mini-USB. Ma to bardzo duże znaczenie, gdyż staje się w tej sposób znacznie bardzo wszechstronna. Każdy nabywca jest w stanie wtedy przy pomocy tego portu z powodzeniem zasilić płytę oraz obwód. Jednak to nie wszystko, gdyż sporą korzyścią staje się też funkcja związana z możliwością łatwego i dowolnego przenoszenia nowych programów bezpośrednio do wybranego kontrolera.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE