Reklama

Dlaczego warto zainwestować w ramy drewniane?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego warto zainwestować w ramy drewniane? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Człowiek jest istotą, która niezwykle ceni sobie nie tylko aspekty funkcjonalne poszczególnych przedmiotów, ale także ich estetykę. To dlatego od stuleci rozwija wszelkie artystyczne formy przekazu i upiększa nawet najbardziej zwyczajne przedmioty codziennego użytku. Nie inaczej jest w kwestii oprawy – obrazów, dyplomów, certyfikatów, czy jakichkolwiek innych dokumentów.

W ostatnich latach do łask powracają szczególnie ramy drewniane, a wśród nich zwłaszcza ramy z drewna egzotycznego i te sosnowe. Czym się charakteryzują? Czy warto się nimi zainteresować? Czy taka inwestycja się opłaca?

Ponadczasowa elegancja

Drewniana rama wykorzystywana jest od zarania dziejów. To praktyczne rozwiązanie, które pasuje do wielu stylizacji i może być używane do oprawienia niezliczonej ilości przedmiotów i dokumentów. Praktycznie jedynym ograniczeniem jest nadmierna wilgotność w pomieszczeniu, na którą są wrażliwe. Ten minus można jednak w dużej mierze zneutralizować odpowiednio je impregnując. Poza tym ramy drewniane mają cały szereg plusów – są naturalne, ekologiczne, eleganckie (ale nie nazbyt prestiżowe), możemy je dobierać do różnych okazji i charakteru oprawianego dzieła. Pasują też do niemal każdego stylu aranżacji wnętrza.

Pierwsze skojarzenie z tym materiałem nasuwa nam się automatycznie – myślimy o ramie obrazu. To prawda – jeśli malujemy lub szkicujemy, zazwyczaj chcemy podzielić się swoim talentem ze światem. Wówczas niezbędne jest odpowiednie oprawienie dzieła, a idealnie nadają się do tego choćby ramy z drewna egzotycznego. Dostępne w wielu zróżnicowanych barwach idealnie podkreślają charakter tego, co oprawiają, a jednocześnie po prostu prezentują się doskonale pod względem wizualnym, samemu będąc ozdobą. Warto dodatkowo podkreślić, że ramy z drewna egzotycznego są znacznie bardziej odporne na wilgoć, niż nasze rodzime gatunki, stąd można je wykorzystywać do oprawienia fotografii i umieszczać w takich pomieszczeniach jak łazienka.

Uniwersalność

Bardzo ważnym argumentem przemawiającym za wykorzystaniem ramek z drewna jest ich uniwersalność. Charakteryzuje je duża prostota, dlatego doskonale nadadzą się do oprawienia nawet bardzo dużych formatów (takich jak obrazy i plakaty), nieco mniejszych dokumentów (dyplomów i certyfikatów), a nawet najmniejszych fotografii. Nie bez znaczenia jest również wspomniana wyżej szeroka gama kolorystyczna – ramy z drewna egzotycznego i naszego rodzimego tworzą paletę barw od głębokiej czerni, poprzez brązy, na żółci kończąc. Dodatkowo dziś oferty sklepów internetowych zawierają zazwyczaj wykonanie ramy na wymiar, co znacząco ułatwia sprawę – zwłaszcza w przypadku niestandardowych formatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE