Reklama

Dłuższy stosunek - sztuka kochania

Opublikowano:
Autor:

Dłuższy stosunek - sztuka kochania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle W Internecie często spotykamy reklamy środków przedłużających stosunek seksualny. Już sama liczba takich preparatów sugeruje nam, że musi istnieć jakiś problem. Żeby dokładnie zrozumieć na czym ten problem polega, ustalmy ile trwa przeciętny stosunek. Następnie przyjrzyjmy się co daje wydłużony stosunek seksualny kobietom, a co mężczyznom

Jak długi powinien być stosunek?

Oczywiście nie ma żadnego ustawowego czasu trwania stosunku, jednak na podstawie danych statystycznych można stworzyć pewną roboczą teorię. Według niej krótki stosunek (żartobliwie nazywany „szybkim numerkiem”) może trwać kilka minut. Obliczono, że w sprzyjających warunkach cztery minuty mogą wystarczyć zarówno mężczyźnie, jak i kobiecie do osiągnięcia satysfakcji. Jednak w zwyczajnej sytuacji wskazane jest przedłużenie stosunku.

Stosunek średniej długości, czyli taki „zwyczajny”, może trwać kilkanaście minut. Jeżeli trwa powyżej 20, to nadal pozostaje w tej samej strefie. O długim lub wydłużonym stosunku mówimy wówczas, gdy trwa on powyżej pół godziny. Oczywiście zdarzają się też o wiele dłuższe, jednak nie znaczy to wcale, że taki wyjątkowo długi stosunek będzie bardziej satysfakcjonujący, od tego półgodzinnego.

Dłuższy stosunek dla mężczyzn

Większość mężczyzn nie potrzebuje zbyt wiele czasu na osiągnięcie orgazmu. Wiąże się to z wieloma czynnikami, ale przede wszystkim z tym, że wytrysk daje większości mężczyzn ukojenie. Niekiedy w sytuacjach stresowych, lub gdy mężczyzna nie potrafi jeszcze panować nad swoim popędem, występuje zaburzenie seksualne, określane jako przedwczesny wytrysk.

- Sposobów przedłużenia stosunku jest naprawdę sporo. Do najprostszych należą prezerwatywy nasączone środkiem opóźniającym wytrysk oraz tabletki na bazie wyciągów z ziół, witamin i minerałów. Istnieją również specjalne ćwiczenia mające na celu przedłużenie stosunku. Warto z nich skorzystać bo dodatkowym profitem są intensywniejsze i bardziej zadowalające orgazmy - czytaj więcej …

Jeżeli jest to zaburzenie, to wymaga kontaktu z seksuologiem. Jednak najpierw można starać się przedłużać stosunek w naturalny sposób, powodując opóźnienie wytrysku. Najlepiej jeżeli udałoby się to osiągnąć drogą samokontroli. W przypadku mężczyzn dłuższy stosunek wiąże się zazwyczaj z silniejszą erekcją i mocniejszymi doznaniami podczas orgazmu. Członek jest też szybciej gotowy do dalszych działań.
Satysfakcja seksualna często związana jest przede wszystkim z komunikacją i z umiejętnością wzajemnego dogrania swoich potrzeb i możliwości. Pozwala to wyzbyć się niepotrzebnych kompleksów i wybrać najlepsze możliwe rozwiązania, które zadowolą oboje partnerów.

Dłuższy stosunek dla kobiet

Choć prawdą jest, że większość rzeczy związanych z seksem rozgrywa się tak naprawdę w mózgu, który kontroluje układ nerwowy, to jednak nie da się ukryć, że czas trwania stosunku seksualnego jest dla wielu kobiet bardzo istotny. Przede wszystkim łączy się to z faktem, że kobiety potrzebują trochę więcej czasu, żeby osiągnąć orgazm. Dłuższa stymulacja stref erogennych daje zatem o wiele większą satysfakcję z seksu.

Oczywiście sprawa nie jest taka prosta, ponieważ wiele kobiet skarży się na to, że zbyt długi stosunek seksualny również nie jest dla nich satysfakcjonujący. Wiele zależy więc od indywidualnych potrzeb, a niekiedy również od aktualnej kondycji psychofizycznej. Zdarza się, że mężczyźni, którzy celowo przedłużają stosunek, uważając, że da to większą satysfakcję partnerce, przesadzają, przez co zamiast bardziej ją rozpalić, najzwyczajniej po prostu ją nudzą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE