reklama

Folia bąbelkowa – czy to dobry sposób na pakowanie przesyłek?

Opublikowano:
Autor:

Folia bąbelkowa – czy to dobry sposób na pakowanie przesyłek? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

LifestyleKażdy, kto chociaż raz musiał nadać przesyłkę, wie, że to zadanie nie należy do najprostszych. Nie wystarczy włożyć przedmiotu bezpośrednio do pudełka i zakleić taśmą, ponieważ produkt może zostać uszkodzony.

Każdy, kto chociaż raz musiał nadać przesyłkę, wie, że to zadanie nie należy do najprostszych. Nie wystarczy włożyć przedmiotu bezpośrednio do pudełka i zakleić taśmą, ponieważ produkt może zostać uszkodzony. Do zabezpieczania przedmiotów przed uszczerbkami w transporcie najlepiej sprawdza się folia bąbelkowa. Pęcherzyki, z których jest zbudowana, delikatnie otulają zawartość przesyłki oraz odseparowują ją od ścianek kartonu. Zobacz, jakie są rodzaje folii do pakowania oraz jak jej używać.

Folia bąbelkowa – cechy

Folia bąbelkowa łączy w sobie wiele zastosowań. Przede wszystkim stanowi ochronę delikatnych i kruchych przedmiotów, ale jest także idealną metodą na uspokojenie, ponieważ rytmiczne przebijanie palcami małych pęcherzyków obniża poziom stresu u wielu ludzi. Folia bąbelkowa dostępna jest w różnych formatach oraz wielkościach pęcherzyków. Wykonana jest z tworzywa sztucznego, dlatego po owinięciu przedmiotów do wysyłki, warto jej użyć ponownie, aby nie generować większej ilości plastiku. Folię bąbelkową można wykorzystać w swoim ogrodzie jako zabezpieczenie roślin przed mrozem. To także dobry materiał przydatny podczas zabawy z dziećmi, ponieważ rozbijanie pęcherzyków powietrza ćwiczy umiejętności motoryczne. 

Rodzaje folii bąbelkowej 

Folia bąbelkowa może występować pod różnymi postaciami, co przekłada się na jej zastosowanie w pakowaniu przesyłek. Każdy rodzaj folii przeznaczony jest do zabezpieczenia innych przedmiotów, aby dobrze ochronić je przed zniszczeniami. Wyróżnić należy: 

  • Tradycyjną folię bąbelkową – zazwyczaj jest ona przezroczysta i nawinięta na rolkę. Taka folia jest uniwersalna i nadaje się do pakowania, przechowywania czy transportu wielu rzeczy;
  • Antystatyczna folia bąbelkowa – ten rodzaj środków zabezpieczających ma niewielki ładunek elektryczny, dlatego może służyć do owijania urządzeń elektronicznych, które są czułe na prąd statyczny;
  • Koperta bąbelkowa – jest to rodzaj papierowej koperty o zmiennych wymiarach, która w środku wyklejona jest folią bąbelkową. Jest to idealne rozwiązanie do pakowania drobnych i delikatnych przedmiotów, takich jak biżuteria czy szkło. Często przesyła się w nich ważne dokumenty lub książki;
  • Woreczki bąbelkowe – służą do transportowania niewielkich przedmiotów, które wystarczy włożyć do woreczka ochronnego i umieścić w kartonie. Woreczki bąbelkowe są proste w użytkowaniu i nie wymagają odcinania folii z rolki. 

Folia bąbelkowa, czyli jak pakować w nią przedmioty 

Folia bąbelkowa od Goldfoam używana jest najczęściej do pakowania szklanych bądź ceramicznych przedmiotów, które chcemy komuś wysłać albo przetransportować w inne miejsce. Sposób, w jaki zapakujemy każdy z nich, ma znaczenie, ponieważ nieprawidłowo owinięta rzecz jest narażona na uszkodzenia. 

Szklane ramki do zdjęć, lustra lub inne płaskie szkło należy szczelnie owinąć folią bąbelkową, tworząc z niej dwie warstwy na wzór litery X. Natomiast niewielkie przedmioty o nieregularnych kształtach najpierw należy zawinąć w papier, a następnie w folię i zabezpieczyć wszystko taśmą. Tak opakowane przedmioty można już umieścić w kartonie. Pozostałą przestrzeń trzeba wypełnić gazetami albo dodatkową folią, aby zawartość się nie przemieszczała. Takie pakunki przejdą podróż bez szwanku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy