reklama

Fosfatydylocholina - co to jest?

Opublikowano:
Autor:

Fosfatydylocholina - co to jest? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

LifestyleFosfatydylocholina to składnik błony komórkowej wszystkich organizmów żywych. U człowieka występuje ona obficie w tkankach nerwowych, krwi i wątrobie. Fosfatydylocholina reguluje pracę narządów, a także wspomaga funkcjonowanie wątroby, spowalnia procesy starzenia się oraz poprawia sprawność intelektualną i pamięć.

Co to jest fosfatydylocholina?

Fosfatydylocholina nazywana jest również lecytyną. Jest ona organicznym związkiem, ktory naturalnie występuje w organizmach żywych. Zalicza się ją do grona fosfolipidów, które stanowią istotny budulec błony komórkowej. Do innych fosfolipidów można zaliczyć jeszcze fosfoinozytydy, sarynofosfatydy i kefaliny. Niemniej to właśnie lecytyna jest lipidem, który najczęściej występuje w organizmie człowieka. Znajduje się ona głównie w wątrobie, krwi i komórkach nerwowych. 

W przypadku roślin znaleźć ją można w ich nasionach. Fosfolipidy zostały odkryte w ludzkim mózgu, a następnie żółtkach jaj. Z badań naukowców wynika, że stanowi ona około 30 procent masy całego żółtka. Fosfolitpidy do organizmu dostarczane są wraz z pożywieniem. Oprócz wspomnianych żółtek zawiera ją także wątroba wieprzowa i drobiowa, owoce morza, orzechy i mleko oraz soja. Na rynku aptecznym można je bardzo łatwo dostać, ponieważ są ogólnodostępne w suplementach diety, natomiast w gabinetach medycyny estetycznej wykorzystywane są do lipolizy iniekcyjnej.

Jakie są efekty działania fosfatydylocholiny?

Fosfatydylocholina to główne źródło witaminy B4, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i mózgu. Cholina bierze udział w procesach produkcji acetylocholiny, która jest głównym przekaźnikiem nerwowym odpowiadającym za pamięć. Nie bez powodu lecytyna kojarzona jest powszechnie ze środkiem na wspomaganie koncentracji i zapamiętywanie. Ilość fosfatydylocholiny ma również wpływ na pracę innych narządów w organizmie człowieka.

Lecytyna wspiera pracę układu trawiennego, ponieważ jest składnikiem błony śluzowej żołądka i jelit. Ponadto wspomaga również regenerację komórek wątrobowych, dzięki czemu skutecznie zapobiega otłuszczaniu się wątroby. Lecytyna także usprawnia oddychanie oraz wydatnie wspomaga odchudzanie  i redukcję tkanki tłuszczowej. Bardzo często stosowana jest ona w gabinetach medycyny estetycznej, gdzie podawana jest metodą iniekcyjną. Znajduje się ona między innymi w preparacie MCCM fosfatydylocholina.

Formy podawania fosfatydylocholiny

Fosfatydylocholina najczęściej występuje w postaci suplementów diety oraz w kosmetykach. Największą popularnością cieszą się jednak zabiegi z jej wykorzystaniem, ponieważ jest niezwykle skuteczna w swoim działaniu. Zawierają ją na przykład specjalne koktajle https://cosmed24.pl/koktajle-do-mezoterapii/koktajle-lipolityczne/, dzięki którym można bardzo szybko wymodelować swoją sylwetkę. Lipoliza iniekcyjna jest często nazywana liposukcją w zastrzyku. Przede wszystkim jest to zabieg mniej inwazyjny i cechujący się wysoką efektywnością. Podskórna iniekcja lecytyny sprawia, że zaczyna ona rozkładać komórki tłuszczowe, które następnie są wydalane przez organizm. Zastrzyki z wykorzystaniem tej substancji podaje się w miejsca, gdzie zalegająca tkanka tłuszczowa jest bardzo trudna do zbicia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy