Reklama

Gorzka sól Epsom - właściwości cenne dla zdrowia

Opublikowano:
Autor:

Gorzka sól Epsom - właściwości cenne dla zdrowia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Sól Epsom to nieorganiczny związek złożony z soli kwasu siarkowego i magnezu, czyli siarczanu magnezu. Jej nazwa Epsom – pochodzi od angielskiego miasta położonego w hrabstwie Surrey, gdzie odkryto ją i zastosowano po raz pierwszy w XVII wieku. Sól gorzka, znana również jako sól angielska, jest naturalnym związkiem mineralnym występującym w przyrodzie. Jeśli chcesz poznać właściwości tej wyjątkowej substancji - sprawdź siarczan magnezu w sklepie naturalniezdrowe.pl.

Uniwersalne zastosowanie gorzkiej soli w kosmetyce

Stosowana jako panaceum na wiele różnych dolegliwości i schorzeń stała się popularnym składnikiem wielu produktów kosmetycznych. Wykorzystuje się ją m.in. do produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych, gdyż siarczan magnezu jest łatwo wchłaniany i przyswajalny przez skórę przynosząc jej pozytywne efekty. Magnez pełni ważną rolę w organizmie, gdyż ma korzystny wpływ na prawidłowe działanie aż 325 enzymów. Poza wspomaga funkcjonowanie mięśni i układu nerwowego, zapobiega stwardnieniu i skurczom tętnic i skutecznie zmniejsza stan zapalny. Z kolei siarczany sprzyjają wchłanianiu składników odżywczych, a jednocześnie pozwalają na oczyszczenie organizmu poprzez wypłukiwanie toksyn. Kolejnym dobroczynnym działaniem siarczynów jest łagodzenie migrenowych bóli głowy.

Jakie są korzyści z używania soli Epsom?

Oryginalna sól Epsom to produkt o jakości farmaceutycznej. W porównaniu z innymi solami, sól gorzka wpływa kojąco nie tylko na ciało, lecz również na duszę. Do najważniejszych właściwości preparatów wytwarzanych na bazie soli Epsom należą: rozluźnienie układu nerwowego, łagodzenie bólu pleców oraz kończyn oraz łagodzenie napięcia mięśniowego. Warto pamiętać, że preparaty, w których występuje sól epsom pozwalają na zmniejszenie dolegliwości dermatologicznych – leczenie wyprysków i egzem, a także przyśpieszają gojenie się ran.

Odprężająca kąpiel – panaceum na stres i przeziębienie

Sól gorzka wykazuje nie tylko korzystne działanie dermatologiczne. Zmniejsza również objawy stresu, dzisiejszych czasach niebagatelne znaczenie, gdyż relaksacyjna kąpiel w wannie z solą znakomicie poprawia samopoczucie i działa kojąco na system nerwowy. Silny i regularny stres sprawia, że organizm traci magnez niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, dlatego sól złożona z siarczanu magnezu wykazuje działanie odprężające. Sól angielska wpływa także korzystnie na przebieg przeziębienia łagodząc jego symptomy, m.in. przekrwienie poszczególnych tkanek i wyciągnięcie toksyn z organizmu. Sól Epsom rozpuszcza się w wodzie i podczas kąpieli jest błyskawicznie wchłaniana przez skórę uzupełniając deficyty mikroelementów. Takie działanie soli wpływa również na jakość naszego snu – śpimy spokojnie i zdrowo.

Korzyści dla organizmu potwierdzone badaniami

Badania wykazują, że sól Epsom pomaga regulować elektrolity w organizmie, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie mięśni, nerwów i enzymów. Magnez jest również znany z tego, że służy jako główny przekaźnik impulsów elektrycznych w organizmie i wspomaga produkcję serotoniny odpowiedzialnej za uczucie spokoju i relaksu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE