Magazynowanie energii wygenerowanej przez fotowoltaikę
Wydawałoby się, że najbardziej naturalnym rozwiązaniem jest prywatny bank akumulatorów. Jest to jednak dość kosztowna inwestycja.
Innym, prostszym sposobem jest oddanie nadmiaru wygenerowanej energii do sieci energetycznej. Tym bardziej, że zgodnie z obowiązującym prawem operator sieci energetycznej zobowiązany jest do odbierania nadwyżek energii wyprodukowanej przez panele słoneczne i oddawanie ich właścicielowi instalacji, gdy ten potrzebuje dodatkowej mocy. Na przykład w nocy. Bingo!
Rozwiązanie zapewnia wygodę właścicielom paneli, jednak zmusza operatorów sieci energetycznej do dodatkowych działań. Na przykład do handlu energią.
W zamian za wirtualne magazynowanie prądu, operator zwraca 0,8 kWh lub 0,7kWh za każdą 1 kWh oddaną wcześniej do sieci. Czyli 20%-30% energii wyprodukowanej i oddanej do sieci jest tracone na korzyść sprzedawcy prądu.
W ustawie przyjęto także, że rozliczenie energii oddawanej i pobieranej będzie odbywać się w cyklu rocznym. Dlatego można wygenerować większą ilość energii elektrycznej latem, "przechować" ją u operatora i wykorzystać w zimie, kiedy dni są znacznie krótsze.
To uczciwe podejście, które jednak oznacza, że 20 do 30 procent energii przekazanej do sieci energetycznej nie wraca do właściciela instalacji fotowoltaicznej. Po prostu przepada.
Rozwiązanie Sunvival Energy - bilansowanie 1:1
Oferowane przez firmę Sunvival Energy rozliczenie 1:1 oznacza, że właściciel paneli będzie odbierać 100% energii elektrycznej oddanej wcześniej do sieci. Czyli dokładnie tyle ile wyprodukowały jego panele.
Jak to możliwe? Sunvival Energy należy do grupy Sunrise Energy, w skład której wchodzą także spółki mające prawa do handlu energią elektryczną i zarządzające farmami fotowoltaicznymi. Dlatego właśnie grupie udało się zoptymalizować obrót energią elektryczną i dzięki temu, firmy wchodzące w jej skład, mogą oferować swoim klientom zieloną energię na dużo lepszych warunkach.
Z tego względu właściciel instalacji fotowoltaicznej przez dwa lata obowiązywania umowy nie będzie ponosić żadnych kosztów z tytułu magazynowania i handlu energią elektryczną.
A to oznacza, że będzie miał do dyspozycji dodatkowe 20% energii elektrycznej, którą będzie mógł przeznaczyć na dowolne potrzeby. A te potrafią szybko rosnąć po zainstalowaniu fotowoltaiki, dzięki dostępowi do taniej energii elektrycznej.
Ponadto, te dodatkowe 20% energii elektrycznej to także czysty zysk. Na przykład, przy instalacji o mocy 5kWh dodatkowe 20% oznacza około 800 kWh rocznych oszczędności, czyli około 500 złotych. Co rok, przez dwa lata.
W czasie dwóch lat obowiązywania umowy spółki należące do grupy nie zamierzają marnować czasu i będą pracować nad kolejnymi rozwiązaniami, które pozwolą im zaproponować kolejne doskonałe oferty. A także przekonać klientów Sunvival Energy, że postawili na dobrą firmę.
Jak skorzystać z rozwiązania 1:1?
Aby skorzystać z oferty wystarczy skontaktować się z firmą Sunvival Energy przy pomocy formularza na stronie internetowej firmy www.sunvival.pl.
Sunvival Energy oferuje swoim klientom całkowicie zdalny proces projektowania instalacji i pomaga im w załatwieniu wszystkich formalności. Co ważne, pracownicy firmy cierpliwie tłumaczą wszelkie niejasności związane z:
- finansowaniem inwestycji,
- możliwościami uzyskania dofinansowania z programów Czyste powietrze, Mój prąd oraz programów lokalnych
- a także dostępnymi rozwiązaniami sprzętowymi
A klientom Sunvival Energy pozostaje tylko podjęcie decyzji, co do samej inwestycji, wielkości i rodzaju instalacji oraz ewentualne podpisanie umowy. Całą resztą zajmuje się Sunvival.
Zapraszamy!
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.